Azur Kral - Light Novel

Azur Kral – Bölüm 128 – Kehanet

Azur Kral Kapak Foto

Azur Kral – Bölüm 128 – Kehanet

** 128 – Kehanet

Deniz Parvana Yalım Kutay ve JJ ile de konuştuktan klandan tamamen ayrılmıştı. Artık planını gerçekleştirmeye geçecekti. Hazırlıklarını yaptıktan sonra klan bölgesinden çıktı ve en hızlı hızı ile Kutsal Mor Elma Klanı’na doğru yol aldı.

Deniz Parvana’nın şu anki hızı Bald sayesinde tüm canavardan daha hızlıydı bu yüzden yanına bir canavar almadan yola çıkmıştı. Klandan ayrıldıktan sonra kanatlarını tüm ihtişamı ile açmıştı. Bald, Helios’u özümsedikten yarım bir evrim geçirmişti. Daha sonra aldığı Ateş Ankası ve Altın Karga kan özleri sayesinde yarım kalan evrimini tamamlamıştı. Daha önceleri de bir Kan Ejderi kalıntılarını özümsemişti.

Ateş Ejder Tanrısı olan Bald artık Kan Ateşi Ejder Tanrısı haline gelmişti ama son gelişmelerden sonra kendine ne demesi gerektiği hakkında bir fikri yoktu. Çünkü bu zamana kadar hiçbir ejder Ateş Ankası ve Altın Karga kan özüne sahip olamamıştı.

Geçirdiği bu evrim fiziksel görünüşünde çok fazla değişiklik yapmamıştı. Fiziksel görünümündeki değişikliği Helios’u özümsedikten sonra geçirmişti. Bu sefer alevleri tamamen değişmişti. Ateş Ejderinin kırmızı renkli yoğun ve güçlü içeren alevleri, Ateş Ankasının turuncu renkli aşırı sıcak alevleri ve Altın Karga’nın altın renkli yıkıcı alevleri birleşmişti.

Bu birleşimden sonra Bald’ın alevleri bu üç rengi de içeren yoğun, yıkıcı gücü olan ve metalleri bile buharlaştırabilen sıcaklıkta olan alevlere dönüşmüştü.

“Bu alevler’e nihai alevler diyebilirim. Gerçekten böyle bir şeyi hayatım boyunca hayal etmeye bile cüret edemezdim. Sonuçta biz ejderhalar antik varlıklar olabiliriz ama Ateş Ankası ve Altın Karga tanrılar zamanında yaşayan kadim ve kutsal varlıklar. Onların ateşi inanılmaz güçlü. Ejderhaların kazandığı tek nokta ateşimizin aşırı yoğun olması. Bu da ateşimizi aslında kimyasal bir tepkimeden dolayı oluştuğu için. Ama o varlıklar kendi ateşleri ile doğdular ve o ateşleri milyonlarca yıl boyunca yandı.”

“Kimyasal tepkime ile derken ne demek istedin?” dedi Deniz Parvana. Ejderhalar ile ilgili birçok efsane okumuştu ama bu konu ile ilgili bir bilgi görmemişti.

“Ejderhaların ağızlarının içinde, boğazlarında özel bir kese vardır. Bu kesede özel sıvı üretilir ve istediğimiz zaman dışarı çıkar. Bu sıvı hareketsizken yanıcı değildir ancak hava ile karşılaştığı anda inanılmaz yoğun ve güçlü alev oluşur. Ejderhanın seviyesi ne kadar güçlüyse o kadar kesesi o kadar büyüktür ve içindeki sıvı o kadar yoğundur. O sıvı ne kadar yoğun ise alevde o kadar güçlü olur.”
“Anladım. Bu gerçekten güzel bir bilgiydi.”

“Haha! Senin vücudunda o keseden var şu anda. Özümsediğin kan özleri, bu ateş kesesini de dönüştürdü. Bu yüzden alevlerin değişti. Üstelik aşırı yoğun Ki’ni de hesaba katarsak ne kadar güçlü hale geldiğini tahmin edemiyorum.”

“Ne! Bende de mi o ateş kesesinden var? O zaman o güçlü alevleri sadece ağzımdan püskürtürsem mi ortaya çıkartabileceğim?”

“Hahhaah! Hayır. O ateşleri istediğin zaman ateşleyebilirsin. O sıvı vücudunun herhangi bir yerinden çıkabilir. Seninle birleşirken bunu düşündüm bu sebeple uygun şekilde Ki damarlarına bağladım. Zaten teknik olarak o kese de çekirdeğine bağlı ve oradan aldığı Ki ile o sıvıyı üretebiliyor. Senin sonsuza yakın Ki’n düşünülürse hiçbir sıkıntı olmaz.”

Deniz Parvana o anda gerçekten rahatlamış hissetti. Eğer sadece ağzından alev çıkartabilseydi bu gerçekten sıkıntılı olurdu.

“Ohh! Rahatladım. Bu güçlü alevleri gerçekten tekniklerimle kullanamasaydım çok yazık olurdu. Elbette gerçek güçlü teknikler bulacağız. Ama önce hadi test edelim artık. Klandan uzaklaşmadan olmaz diyip duruyordun.”

“Evet. Çünkü bu alevler çok güçlü alevler ve onlara hala tam anlamı ile hakim değilsin. Bu yüzden ateşini tam kontrol edemeyeceğin için çevrendekilere zarar verebilir hatta bir tutam kül haline getirebilirdin. Şimdi ilk olarak küçük bir alev topu yap.”

Deniz Parvana avuç içini doldurabilecek bir tutam ateş oluşturduğu anda çevresindeki 1000 metrelik alan anında küle dönüştü. Birkaç saniye sonrasında ise toprak tamamen kurudu, karardı ve erimeye başladı. Sadece birkaç saniye gibi bir sürede çevresi cehennem çukuruna dönmüştü. Böyle bir şeyi asla beklememişti ve anında alevini geri çekti.

“Hahahaah! Gördün mü? Bir nefeslik sürede 1000 metrelik alanı cehennem çukuruna çevirdi. İşte bundan bahsediyorum.”

“Bu!… Bu tüm beklentilerimin üzerinde! Bu kadar dehşet olmasını asla beklemiyordum.”

“Bu sadece ikişer damla kanın getirisi. Daha fazlasını elde edebilseydin… Uuuuu…”

Deniz Parvana hemen bacaklarını çaprazlayarak oturdu ve Varoluş Düzlemine girdi. O anda bilinci evrim geçirmiş çekirdeğinin içine girdi ve etrafında yükselen enerji sütunlarını kontrol etti. “Düşündüğüm gibi. Ateş elementi enerji sütunu daha da genişlemiş. Sadece Su elementinden biraz düşük.”
“Hepsini aynı seviyeye getirmelisin. Üstelik henüz ışık ve rüzgarı elde edemedin.”

“Evet. Onları elde etmeyi de çok istiyorum ama o elementlerin yoğun olduğu yerler bulmalıyız. Ancak her şeyden önce düşmanımızı yok etmeliyiz.”

“Yok edelim etmesine de neden bu kadar nefret ediyorsun onlardan?”

“Neden mi? Miras alanında Buz Ruhu Vahasında geçmemize izin vermediler. Geçmem için onları ezmem gerektiğini söylediler ve ezdim. Sonrasında içeriden çıkanlar JJ’yi ölümün eşiğine getirdiler. Ayrıca onları ne zaman görsem her birinden öldürme niyeti hissediyorum. Özellikle klan liderlerinden. İlk fırsatta beni öldürmek istediğini de biliyorum.
Yaptıkları yetişim sebebi ile ateş elementini kullanan herkese karşı düşmanlık beslediklerini zaten Yalım’dan öğrendim. Eğer onları öldürmezsem ileride bana sorun çıkartırlar. Bana verdikleri zarar umurumda değil ama sevdiklerime dokunmalarını istemiyorum. Beni bastırmak için sevdiklerimi kullanabilirler. Bu yüzden onları yok etmeliyim. Buradan gittiğimizde gözümün arkada kalması, zihnimde ve ruhumda bir engel olarak kalacak ve gelişimimi yavaşlatacak.”

“Anladım. O halde haklısın. O zaman gidelim ve yerle bir edelim. Bir ejderhanın en sevdiği şeyler arasındadır. Onlara o çok korktukları ateşi verelim.”

Deniz Parvana, yerinden kalktıktan sonra tekrar alev alev yanan kanatlarını açtı ve son hızı ile Kutsal Mor Elma Klanına yöneldi. Kafasında birçok plan kurmuştu ama onların hepsinden vazgeçti. Sonuçları ne olursa olsun direk klana dalmaya karar verdi..

Deniz Parvana, klana yaklaştığında gözcüler tarafında fark edildi ve hemen klan liderine haber verdiler. Deniz Parvana, içindeki öfke ile klana uçarken aurasının en ufak bir parçasını bile bastırmamıştı. İçindeki tüm öldürme niyeti ile birlikte hızla klana yaklaşıyordu. Kanatlarından çıkan alev ve hızı sayesinde sıradan insanlar tarafından sadece ateş çizgisi olarak görülebiliyordu.
O ateş çizgisinin bir insan olduğuna hiç kimse inanmazdı. Ancak Kutsal Mor Elma Klanının kıyametini getirecek olan Kadim Ateşlerin Birliği son hızla ilerliyordu.

Bukan Almıla’nın, Deniz Parvana’dan ölümüne nefret etmesinin, öğrencilerine miras alanında gördüklerinde öldürmeleri gerektiğini söylemesinin ve onu her gördüğünde şiddetli bir öldürme niyeti yaymasının arkasındaki sebep tam olarak da buydu… Ancak bunu Kutsal Mor Elma Klanın’da sadece iki kişi biliyordu.

Her ne kadar emin olmasa da başka biri olmasına imkân veremiyordu. Çünkü kıyametin bir ejderha tarafından geleceği söyleniyordu kehanette. Deniz Parvana’nın da bir ejder mirası aldığını biliyordu. Bu yüzde riske atmak istemedi.

Kehaneti bilen iki kişiden birisi Bukan Almıla’nın annesi, Kutsal Mor Elma Klanının eski klan lideri idi ve diğeri ise Bukan Almıla idi.

Bukan Almıla’nın annesi tarafından bildirilen kehanette geçen, Kutsal Mor Elma Klanının kıyametini getirecek olan Kutsal Ateşler Birliği, klan kapılarına kadar dayanmıştı.

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Yeni bölümler her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 09:00’da…

Buda sizi bir hafta beklettiğim için bonus bölüm olsun. Bununla birlikte bu hafta 7 bölüm vermiş oluyorum

Cuma, cumartesi bölüm atamadım o yüzden bugün toplu geliyor!

Takipte kalın.

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın