Azur Kral – Bölüm 115 – Kan Ateşi Ejder Tanrısı

** 115 – Kan Ateşi Ejder Tanrısı

Evrim sona erdiğinde Deniz Parvana Mental Alem’in ikinci aşamasına başarı ile geçmişti. Bunun sebebi evrim geçiren kişinin Bald olmasıydı. Doğal olarak Deniz Parvana evrim geçirmiş oluyordu. Yani Bald’ın evrimi, Deniz Parvana’nın evrimi olmasıydı. Üstelik kilitleri açılmaya başlayan Kan Ateşi Ejder Tanrısı Evrimi sayesinde, Deniz Parvana’nın ikinci bir zihne sahip olmasıydı.

Teknik olarak Mental Alem, Ki ‘ye değil kişinin zihnini bölmeye odaklanıyordu. Bu sayede bu kadar hızlı bir şekilde seviye atlayabilmişti. Bu durum bir istisna olduğundan dolayı Deniz Parvana’nın efsanelerde geçen 6 Zihin aşamasına yükselebilirdi. Kendi zihnini 5’e bölebilirse ek olarak Kan Ateşi Ejder Tanrısının zihnine de sahip olacağından doğal olarak efsanevi 6 Zihin’e yükselmiş olacaktı.

“Hah! Evrim tamamlandı. Teknik olarak bu tam bir evrim değildi ancak bu sayede benim sana verdiğim ama kullanamadığın güçleri kullanabilecek hale geldin. Ejderha Kanatları, gerçek Ejderha Nefesi ve gerçek Ejderha Ateşi gibi teknikleri kullanabileceksin. Ejderha Ruhu Etki Alanını zaten kullanabiliyorsun. Ancak o tekniğin gücü de yükselmiş oldu.”

“Anladım. Bu arada, Miras Alanında ejder kristallerini almam için uyarı vermiştin. Onları ne için kullanacağız?”

“Onlar şimdilik dursun. Anladığım kadarı ile o kristaller daha büyük güçlere sahip yeni bir ejder yaratmak için toplanmış. Çünkü bir Ark yaratık çekirdeği, genel olarak yeni bir yaratık yaratma girişimi için kullanılır. Bir Ark canavarı başka canavarların çekirdeklerini yiyerek kendi gücü haline getirebilir.

Buz, Ateş, Fırtına, Rüzgâr, Toprak ejderleri kristalleri elde edilmiş. Eğer Ark Ejder çekirdeğine bakarsan şekli biraz farklı. Senin mevcut çekirdeğin gibi oda royal asscher kesim elmas şeklinde. Bir 8gen. 3 farklı ejder kristali daha elde eder ve bu çekirdekleri Ark Ejder çekirdeği ile bağlarsan çok büyük bir güce sahip bir ejder çağırabilirsin. Ya da bu özel çekirdeği kendin için kullanabilirsin. Burada bizim yapacağımız şeyde bu olacak. 3 ejder kristali daha bulacağız ve bu özel çekirdeği oluşturup kendi evrimimiz için kullanacağız.”

“Bu… Bunun gerçekten böyle bir şey olduğunu bilmiyordum. Bu kristalleri toplayan kişinin bir amacı olduğunu anlamıştım ama böyle bir şey olduğunu düşünmemiştim.”

“Bende tam olarak emin değilim ancak bilgilerim dahilinde fark ettiğim şey buydu. Belki başka amaçları vardı Neyse. Onlar artık bizim ellerimizde bu sebeple bizim amaçlarımız uğrunda kullanılacaklar.”

Deniz Parvana’nın o anda aklına gelen bir şeyi sormak istemişti. Boyut yüzüğünden daha önce elde ettiği 5 cm tabanı olan yeşil renkli piramidi çıkardı ve

“Sence bu tam olarak nedir? Hiçbir güç içermiyor ve hiçbir güce tepki vermiyor.”

“Hmm. Bende bilmiyorum. Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Belki sadece bir çöptür.”

“Sanmıyorum. Bir çöp olmadığını düşünüyorum. Neyse o halde beklesin.”

“Sen bilirsin. Bu arada tekniklerin hakkında… O çöpleri neden geliştirme gereği duydun ki? Neyse zaten artık onlara ihtiyacın kalmadı.

Azur Ejderinin Nefesi tekniğine gerek yok. Zaten Kan Ateşi Ejder Tanrısı Nefesini kullanabiliyorsun. Deniz Kızı Figürü, Kadim Azur Kalkanı gibi tekniklere de ihtiyacın yok. Zaten gereksizler. Bu evrimlerden sonra Antik Ejder Tanrısı’nın Hayat Ateşi Tekniği çoktan zirveye ulaştı. Qi Öz Kontrol Tekniği, 12 Yıldız Vücut Tekniği, Beden Qi Kaplama Tekniği tekniklerin zaten gereksizdi. Çünkü benim fiziksel dayanıklılığımdan payını almıştın. En başından beri gereksizdi.

Varoluşun Uzaysal Gelişimi tekniklerin iyi teknikler olabilirdi. Eğer bu kadar seyreltilmiş olmasalardı. Temellerini alman iyi ama artık onlara da gerek yok. Eğer orijinal hallerini elde edebilirsen işimize yarayacaktır.  Üstelik Mental Aleme’e geçip evrim kilitlerini açtığından benim gücümü daha çok kullanabileceksin.

Ruhani Mezarcı Tekniği ve Zihin Çökertme Gözü Tekniğini tekniklerine de ihtiyaç yok. Kan Ateşi Ejder Tanrısının Kükremesi ve Ruhu’nu kullanabiliyorsun. Bunlar sana yeter.

Kanatlarımı kullanabileceğinden Gökyüzünün Kanatlı Kaplanı tekniğine de gerek yok. Bunların geneli zaten içsel gelişim, savunma ve ruhsal saldırı teknikleriydi. Bu sebeple o teknikleri artık kullanma bile gerek yok. Artık saldırı tipi tekniklere odaklanmalısın.

Diğer tekniklerin olan, Buz Ankası’nın Buz Çağı Tekniği Cilt 1 ve Cilt 2, On Bin Siluetin Kaosu Tekniği, Kılıç Niyetinin Elemental Şafağı Tekniği, Toprak Ananın Kuvveti tekniği, Yıldız Yay Huzmeleri tekniği, Su Ruhu İlahi Değişim tekniği tekniklerini geliştirebilirsin. Farklı saldırı tekniklerin olması iyidir.

Benim bilincimi ve ruhu artık aktif olarak kullanabileceğinden dolayı ve benim pasif korumama sahip olduğundan dolayı gereksiz tekniklere vakit harcamana artık gerek kalmadı. Benim ruhsal ve zihinsel saldırılara karşı defansım seni koruyacaktır. Fiziksel ve Büyüsel savunmam aynı zamanda senin savunman olacak. Zaten artık beni duyabildiğinden kaldıramayacağın bir saldırı olursa ben seni uyaracağım.”

“Anladım. Teşekkür ederim. Bir şey sormak istiyorum.”

“Sor”

“Neden ben? Yani neden benimle birleşme kararı aldın. Sen koskoca Ateş Ejder Tanrısı idin. Bu bilgiyi kimle paylaşsam ejderhaların, özellikle ateş ejderhaların gururundan ve insanlara olan nefretinden bahsediyor. O halde neden?”

“Demek buraya geldi konu. Bunu soracağını biliyordum. Peki açıklayacağım.

Sen hem Okyanusun Çocuğu hem de Yaşamın 4 Derin Nefesi bedenlerine sahipsin. Bunlar kutsal fiziksel bedenler olarak geçiyor. Ayrıca Kadim Ruh Ruhsal Beden’ine sahipsin. Bu ruhsal bedeni benden başkasının fark etmiş olmasına imkân yok. Belki, Kadim Buz Ankası fark etmiştir. Varlığımı sana vermemdeki sebep buydu.

İnsanlar bu varoluştaki en berbat ve güçsüz ırktır. Ancak yaratılışları gereği olsa gerek en büyük gücü açığa çıkartabilenlerde onlardır. İçlerindeki duygular… Bu duygular sayesinde… Anlam veremiyorum. Ancak yine de rezil bir ırk olduklarını değiştirmiyor. Aç gözlüler, doyumsuzlar, güce aşıklar. Güç için kendi ırklarından olanları bile katlediyorlar. Gerçekten reziller. Ama sen… Sen onlardan farklısın. Bir insan olsan bile farklısın. Var oluş seviyen çok yüksek. Bir ejderhadan bile yüksek.

O düşük seviye insanlar gibi olman imkânsız. Gücü ele geçirmek zaten kaderinde var. Kanında var. Bedeninde var. Ruhunda var. Varoluşun gücü kendisine çekiyor.

Seni gördüğüm anda anladım. Sen o bataklığa ait değildin. Çok yüksek seviyelerden gelmiş olduğun belliydi. Çünkü öyle insanları çok fazla gördüm. Bunu anlamam zor değil. Senin bir şekilde 12 Zodyak Tanrısı ile bağlantın olduğunu düşünüyorum. Aksi halde böyle bir bataklık içinde Yaşamın 4 Derin Nefesi kutsal fiziksel bedenine ve Kadim Ruh ruhsal bedenine sahip biri doğması sadece imkânsız. Okyanusun Çocuğu bedeni ile doğmak ise yaratılıştan kıyamete kadarki sürede bir kere görünebilir. Yani sonsuz da bir ihtimal.

Haha! Sende bu üç şeye sahipsin. Bu sadece berbat bir şaka olabilirdi. Normal şartlarda bir tanrı seviyesine gelmemiş biri, bizim yaptığımız gibi bir birleşimden sağ çıkamaz. Ama senin Yaşamın 4 Derin Nefesi kutsal fiziksel bedenine ve Kadim Ruh ruhsal bedenine sahip olman sayesinde hem fiziksel hem de ruhsal varlığıma dayanabiliyorsun.

Sendeki bu nitelikleri fark ettiğimde amacıma ulaşmak için her şeyimi sana emanet edebileceğimi biliyordum. Ve yanılmadım da.

Hiç düşünmedin mi? Neden bu kadar zekisin? Neden her şeyi birkaç seferde anlayabiliyorsun? Neden her şeyde inanılmaz başarılısın? Çevrendeki insanların amaçları, sana komik gelmiyor muydu? Çevrendeki herkesten çok üstün olduğunu hiç düşünmedin mi?

Bu ve bu gibi soruların tek bir cevabı var. Oda, kökenin ve sahip olduğun şeyler.”

“Tamam. Anladım. Ben buralardan değilim. Buna artık ikna oldum. O halde nereden geldiğimi bulmam gerekiyor. Nereliyim? Gerçek annem ve babam kim? Beni neden buraya gönderdiler?”

“Bulacaksın. Hepsinin sebeplerini bulacaksın. Bulacağız! Ancak bu bataklıkta fazla vakit kaybedemeyiz.”

“Haklısın. Ancak ne olursa olsun burası da benim evim ve burada sevdiğim insanlar var. Buradaki düşmanlarımı yok ettikten sonra gideceğiz.”

“Anladım ama neden bunun için turnuvayı bekliyorsun. Hadi gidelim ve içlerinden geçelim. Bu artık senin için zor değil.”

“Hayır. Öyle bir eğlencesi olmaz. Yavaş yavaş yok edeceğim onları.”

********************************************************

Yazar’ın Köşesi 🙂

Yeni bölümler her Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri saat 09:00’da…

Hadi yine iyisiniz bugün (30.01) doğum olduğundan ve biraz da bölüm biriktirdiğimden size fazladan iki bölüm atacağım. Bu fazla bölümler ile bu hafta toplamda 5 bölüm gelmiş olacak. 😀

NOT: Arkadaşlar sitemizin tam ortasında yer alan Abone Ol kısmından abone olursanız her yazımızda mail alırsınız. Bu şekilde bir bölüm attığımda haberiniz olur. 😉 

Keyifli Okumalar…

Seri Sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

********************************************************

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın