Listeler

Animesi Yapılmayarak Haksızlık Edilmiş 15 Aksiyon Manga Önerisi

1026047 vagabond wallpapers 3 by schillaar on deviantart 1024x576 h

Animesi Yapılmayarak Haksızlık Edilmiş 15 Aksiyon Manga Önerisi yazısı ile uzun zamandan sonra öneri köşesiyle dönelim istedim. Aksiyon manga yapımları hepimizin hayatında önemli yere sahip olan mangalardır. Benim favori serilerim her zaman aksiyon içeren seriler olmuştur. Aksiyonları ve akıcılığını diğer türleden her zaman daha kaliteli bulduğum bu türde ne kadar yazı yazsam az geliyor gibi hissediyorum. Takipçilerimizin çoğusu erkek olduğuna göre bu durumdan şikayet edeceklerini düşünmüyorum. Lafı çok uzatmadan listemize geçeyim.

Not : Sıralamanın herhangi bir anlamı yoktur. Rastgele yapılmıştır.

Vagabond

Japonya, 16. yüzyılda, Shinmen Takezou, hem görünümünde hem de eylemlerinde vahşi, kaba genç bir adam. Agresif doğası ona, köyün toplu saldırılarını ve korkularını kazandırır. O ve en iyi arkadaşı Matahachi Honiden köy hayatından daha büyük bir şeyi bulmak için kaçmaya yönelirler. İkili, Toyotomi ordusuna zaferle yaklaşıyordur ancak Toyotomi, Sekigahara Savaşı’ndaki Tokugawa Klanının ellerinde ezici bir yenilgiye uğradığında, arkadaşlar zar zor hayatta kalır.

İkisi ayrıldıktan sonra, Shinmen, Hon’iden ailesini Matahachi’nin hayatta kaldığını bildirmek için kendi atanmış bir görevle eve geri döndürür. Bunun yerine, kendisini şiddet geçmişine dayanarak arkadaşının sözde cinayeti için çerçeveli aranan bir suçlu olarak bulur. Yakalandıktan sonra, bir ağaca bağlanır ve ölüme terk edilir. Seyyar bir keşiş, seçkin Takuan Soho, “şeytan çocuğa” acır ve Shinmen’i gizlice serbest bırakır. Yetkililerin takip etmemesi için onu yeni bir isimle vaftiz eder: Musashi Miyamoto.

Vinland Saga

Vikinglerin en büyük savaşçılarından birinin oğlu olan Thorfinn, yaşına göre etkileyici bir başarı olan kurnaz Askeladd tarafından yönetilen paralı askerler grubunun en iyi savaşçıları arasındadır. Bununla birlikte diğerlerinin aksine, Thorfinn ganimet için grubun bir parçası değildir.Ailesinin büyük bir trajedi yarattığı için, Askeladd’ı adil bir düelloda öldürmeye yemin etmiştir. Onu yenecek kadar yetenekli değildir. Yine de intikamını terk edemeyen Thorfinn, çocukluğunu paralı mürettebatla harcayarak geçirir. Savaş alanlarındaki savaş becerilerini savaşın sevdiği Danimarkalılar arasında savaşarak kazanmanın bir başka zevktir.

Askeladd, Danimarkalı prens Canute’nin rehin alındığı haberini aldığında bir gün, bir sonraki İngiltere Kralı’na karar verecek ve Thorfinn, Canute ve kendisinin hayatını sert bir şekilde değiştirecek olan iddialı bir komployu ele geçirir. 11. yüzyıl Avrupa’sında geçen Vinland Saga, şiddet, delilik ve adaletsizliğin kaçınılmaz olduğu bir dönemde kanlı bir destan anlatıyor ve içinde yaşayan geri kalanlar için savaş çılgınlığı ve mutlak cehennem için bir cennet sunuyor.

Dorohedoro

Hole , zayıf ve güçlü olmayan avların her gün öldüğü,karanlık, yıpranmış ve düzensiz bir bölgedir.Hukuk ve ahlaktan ayrılmış bir bölge, ona hükmeden sihir kullanıcıları için bir test alanıdır. Büyülü kullanıcılar, toplumlarının en yüksek basamaklarını işgal eden bir yarış olarak, Hole’dekileri böceklerden başka bir şey olarak görmüyorlardır. İkinci bir düşünce olmadan öldürülmüş, sakatlanmış ve denemeler yapılmıştır, güçsüz Hole sakinleri, günlük olarak Hole hastanesinin salonlarını doldurur.

Foseptik havuzuna ve havuzundan ücretsiz olarak erişime sahip olan ve otoritelerine karşı çok az zorluk çeken sihirbaz kullanıcılar, birçoğu için bir kenara atılmaya hazır görünüyordur. İnsandan daha sürüngen olan Kaiman, böyle bir bireydir. Onları sadece güvenilir bir süngü çifti ve sihre karşı bağışıklığı olan cevaplar için aldırışsız bir arayışla avlar. Görünüşü tarafından lanetlenen ve kabusların eziyet ettiği sihir kullanıcıları hayatını normale döndürmek için tek ipucudur. Midesinin büyük olması gibi en büyük engeliyle, Hungry Bug restoranını işleten bayan arkadaşı Nikaidou, en büyük müttefiki.

Cehennemli tasarımın cesur bir dünyasında yer alan Dorohedoro, ölüm ve katliamla sağlıklı bir komedi ve aydınlık karışımını yönetir. Hole sakinlerinin hayatlarını takip ederken bolca bükülme ve dönüş yaparak, ispinoz veya kolay rahatsızlık için değil, doğuştan gelen ve kasvetli bir görünüme sahip eşsiz bir dünyaya dokunuyor.

Lone Wolf and Cub

Ittou Ogami’nin yaşayacağı çok az şey kaldı. Bir zamanlar Shogunate’nin baş uygulayıcısı olmasına rağmen, adı, hain Yagyuu Klanı tarafından ihanet edilmek üzere iktidardaki konumunu çalmaya çalışan harabe olarak bırakılmıştır. Ancak talihsizliği burada bitmez; karısı Azami de dahil olmak üzere tüm ailesinin vahşice öldürülmesiyle sonuçlanır. Sadece çocuğu Daigorou hala hayatta kalır.

Kafasında ona yapılan şerefsizlik ve mezarda olan karısı ile birlikte, Ittou kiralık bir suikastçi olarak yeni bir görev alır. Küçük oğluyla birlikte Ittou, ülkedeki intikam arayışında, sadece Yagyuu Klanının aklında tamamen yıkılmasıyla dolaşıyor. Arazide seyahat ederken, başarılı suikastlerinin sayısı hızla artar ve kısa sürede “Lone Wolf and Cub” lafı, işin doğru şekilde yapılması için seçim suikastçısı olarak arazi boyunca yayılır.

Pluto

Osamu Tezuka’nın Tesuwan Atom’undan yayılan bir hikayeden yola çıkarak Pluto, bir dizi robot ve insan ölümünün arkasındaki gizemi ortaya çıkarmaya çalışırken Europol dedektif Gesicht’i takip ediyor. Dava, cinayetlerin 8 yıl boyunca gerçekleşmemiş bir robotun işi olduğuna doğru eğildiğinde daha da şaşırtıcı hale geliyor.

Eden: It’s an Endless World

Nüfusun yüzde 15’ini öldüren ve daha fazla sakat tutan dünya çapında bir salgını çevreleyen panikte gizli bir örgüt olan Propater, BM’yi devirir ve dünyanın çoğunun kontrolünü ele geçirir. Terk edilmiş bir viroloji araştırma merkezinde büyüyen, virüse karşı bağışıkliığı olan  kız ve erkek, Propater tarafından saldırıya uğrar ve kaçar.

Yirmi yıl sonra, çocuklardan birisi Güney Amerika’daki en güçlü uyuşturucu lordu olur. Kaçarken  arkasında oğlunu bırakmak zorunda kalan, paralı asker Nomad’a yardım ederek  Propater ile savaşır. Olaylar geliştikçe odaklanma ana karakterden uzaklaşmakta ve terörizme, insani gelişmeye, gelişmekte olan ülkelerin mücadelelerine ve uyuşturucu kartelleri ile Propater arasındaki güç savaşlarına adanmış birçok alt olay geliştirmektedir.

Historie

Historie, antik Yunanistan’da gerçekleşir ve tarih boyunca genel olarak Büyük İskender’in sekreteri ve generali olan Eumenes’in hayatını ve çocukluğunu izler. Historie, Aristoteles ve Makedon Kralı II. Filip gibi karakterleri içerir ve MÖ 343’te başlar; bu, Makedonya’nın genişleme zamanıdır.

Akumetsu

Nagasawa Shiina, babasının şirketi iflas ettiğinde, ortalama üçüncü sınıf lise öğrencisidir. Ailesinin üzerindeki baskıyı hafifletmek için gizlice kendini fahişe olarak satmaya başlar. İlk işinde gizemli maskeli bir adam partiyi çökertir … ve o da tanıdığı biri …

Akumetsu, maske takarken ve kendini “Akumetsu” olarak adlandırırken, adalet görüşünü uyanık bir biçimde savunan Hazama Shou’nun hikayesidir.

Psyren

Ageha Yoshina, başkalarına bir ücret karşılığında yardımcı olan kendine güvenen bir lise öğrencisidir. Bir işten dönüş yolunda, bir telefon kulübesinde geride bırakılmış “Psyren” kelimesiyle garip bir arama kartı bulur ve amacından habersiz tutmaya karar verir. Ertesi gün, Ageha sınıf arkadaşı Sakurako Amamiya’nın elinde aynı arama kartına sahip olduğunu keşfeder. Ona soru sorduğunda Sakurako, ondan sorunlarının başladığı günü işaret ederek onu kurtarmasını ister.

Bu karşılaşmanın koşulları karşısında şaşkın olan Ageha, Sakurako kaybolduğunda bir şeyin yanlış olduğunu fark eder. Neler olduğunu anlama girişiminde, arama kartında verilen numarayı aramaya karar verir ve gizemli bir sesle bir dizi soru sorulur ve son, şifreli bir soruyla biter: “Psyren’e gitmek ister misiniz? ” Böylece iki gencin “Tabu” denilen canavarların yaşadığı garip bir dünyada yaşam ya da ölüm oyununa katılmaları başlar. “PSI” olarak bilinen psişik güçleri kullanma yeteneği verildi ve ikili, ev dedikleri yere geri dönme mücadelesi verir.

Battle Royal

Her yıl, bir sınıf hayatta kalmak için birbirlerini öldürmek zorunda kaldıkları ıssız bir alana yerleştirilmek üzere rastgele seçilir. İlk önce mezuniyet gezisinde olduğuna inanan Shuuya Nanahara ve Shiroiwa Junior Lisesi B Sınıfının geri kalanı, “Program” olarak bilinen bu yaşam ve ölüm oyununa katılmak için seçildiklerini öğrenir.

Bir adada karantinaya alındıklarının farkına varıncaya kadar 42 öğrenci, belirli koşullar yerine getirilmediği takdirde patlayacak olan metal yakalarla donatılmış olduklarını keşfeder. Özgürlüğü elde etmek için, ne gerekiyorsa gerekli olan herkesi katletmeliler ve sonuncusu da kazanan sayılır. Sınıfın her üyesi kendi yolunda ilerlerken Shuuya, bu deliliğe bir kez ve herkes için bir son vermek için, oyunu oynamadan adadan ayrılma hedefini yapar.

Cage of Eden

Sadece birkaç saat önce, Akira Sengoku, Guam’daki bir okul gezisinden Japonya’ya dönüşlerinde sınıf arkadaşları ile eğleniyordu. Şimdi, uçak gizemli bir şekilde düştükten sonra kendini tek başına bir ormanda bulur. Hayatta kalanları ararken, daha önce hiç görmediği çeşitli hayvan türlerinde tökezlerken çevresi gittikçe şüphelenir. Sonunda, iki metrelik bir kuş tarafından saldırıya uğrayan sınıf arkadaşı Shirou Mariya ve kabin görevlisi Kanako Oomori olmak üzere iki kurtulan bulmayı başarır!

Yaşamlarıyla kaçmayı başardıktan sonra Shirou, bilgisayarını tam yerini saptamak için kullanır ve karşılaştıkları garip yaratıklara ışık tutar. Keşfettiği şey, bekledikleri her şeyin ötesinde – milyonlarca yıl önce soyu tükenmiş olan hayvanların yaşadığı Pasifik’teki bir adaya düştükleridir.

Eden No Ori, Akira’nın ve diğer kurtulanların bir adadaki mücadelelerinin, onların kaybolmalarını görmek için çok istekli olduklarını anlatıyor. Yırtıcı hayvanların her köşeyi gezdirmesiyle, Akira ve arkadaşları adanın kökenindeki gizemleri ayakta tutmak ve çözmek için tüm fikirlerini kullanmalıdır.

Dragon Eye

On yıl önce korkunç bir virüs dünyayı sarar. Kurbanlarını Drakules adlı kana susamış canavarlara çevirir ve tek tedavi ölüm. Şimdi, neslinin tükenişin eşiğinde insan varken, sadece Vius Squad’ın seçkin savaşçıları kaos ve medeniyet arasında durmaktadır. Yeni acemi Leila Mikami, ekibin en umut verici genç savaşçılarından biri, ancak başka bir gündemi var: Ailesi bir Drakule tarafından öldürüldü ve intikam almaya kararlı. Bunu yapmak için, onu dünyanın en güçlü savaşçısı yapan sihirli bir silah olan Dragon Eye’ı bulması gerekiyor.

Holyland

Yuu Kamishiro, yalnız bir lise çocuğu olup, akranlarının suiistimaliyle tecrit edilmeye başlanmıştır. Her geçen gün dövülmekten bıkan Kamishiro, bir boks rehberinden yumruk dersleri almaya başlar. Yeni bilgisiyle, geceleri Tokyo’nun çete şiddeti içinde kendine yer bulacağını umarak sokaklara dökülür. Dövüş becerileri ilerler ve ilk arkadaşlarını ve onlarla birlikte kendi Kutsal Topraklarını koruyacak bir yer bulmaya başlar.

Shamo

Ryo Narushima bir dahiydi ve Tokyo Üniversitesi’ne girip toplumun seçkinlerine katılmakta hiç zorlanmadı. Ancak, o yaz Ryo’nun kafasının içinde bir şey çatladı. Küçük bir bıçakla her iki ebeveyne de vahşice katledildi, sadece kız kardeşini hayatta bıraktı. Ebeveyn katliamı denildiği andan itibaren hayatını sürdürüyor.

Freesia

Hiroshi Kano, sadece herhangi biri gibi görünen bir adam. Ancak, başka hiç kimsenin göremediği bir kızla konuşuyor ve kimsenin duyamayacağı bir zil sesi duyabiliyor. Aynı zamanda Japonya savaşta ve intikam cinayetlerini yasallaştıran yeni yasalar oluşturulmuştur. Bir insan öldürülürse ailesi kurbandan intikam almak için vekil kiralayabilir. Bir gün Hiroshi bu intikamları uygulayan bir firma tarafından işe alınır.

Aksiyon manga önerileri yazımız şimdilik buraya kadar. Daha fazla manga önerisi için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın