Askeriye/Ordu Konulu Anime Önerileri ile bir kez daha karşınızdayız. Geçenlerde takipçilerimizden birisi Ocak ayında askerden dönüyorum. Lütfen bana özel bir yazı hazırlayabilir misiniz diye ricada bulundu. Bizde kırmayalım ve Askeriye konulu anime önerileri yazısı hazırlayalım dedik.  Kendisine hayırlı tezkereler diliyoruz ve listemizin onun için eğlenceli vakit geçirme aracı olmasını umuyoruz.

Not : Sıralama rastgele yapılmıştır. Herhangi bir anlamı yoktur.

Mobile Suit Gundam

Mobile suit gundam first 589 1680 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Evrensel Yüzyıl 0079 yılıdır. İnsanoğlu “Taraflar” olarak bilinen koloni kümelerinde yaşayan uzaya taşınır. Bu taraflardan biri kendisini “Zeon Prensliği” olarak ilan eder ve şu anda Dünya’yı yöneten hükümet organı olan Dünya Federasyonu’na savaş ilan eder. Zeon, “mobil suits” olarak bilinen güçlü insansı robotları kullanarak hızlı bir şekilde üstünlük kazanır.

Çatışmaya dokuz ay kala, Dünya Federasyonu Gundam adı verilen kendi güçlü mobil takımını geliştirir. Zeon, Gundam’ı tutan koloni üzerine bir saldırı başlattığında, Amuro Ray adında 15 yaşında bir sivil aniden kendisini kendisini düşman ve asıl pilotu Char Aznable’a karşı çukura sokan bir çatışma içinde atmak zorunda kalır.

Legend of the Galactic Heroes

Https blogs images. Forbes. Com olliebarder files 2015 07 logh announce - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

İki yıldızlar arası süper güç, Galaktik İmparatorluğu ve Özgür Gezegenler İttifakı arasındaki 150 yıllık süren duraklama, İdealist askeri dahi Reinhard von Lohengramm ve FPA’nın ayrıcalıklı tarihçisi Yang Wenli  gibi yeni nesil liderlerin ortaya çıkmasıyla sona ermektedir.

Reinhard, çocukluk arkadaşı Siegfried Kircheis’in yardımıyla İmparatorluğun saflarına tırmanırken, kız kardeşi Kaiser’den kurtulmak ve insanlığı bir altında birleştirmek için yalnızca savaşa değil, aynı zamanda çökmekte olan Goldenbaum Hanedanı’nın kalıntılarıyla da savaşmalılıdır. Bu arada galaksinin diğer tarafında, demokratik ideallerin güçlü bir destekçisi olan Yang, FPA’nın mücadelelerine rağmen inançlarında sağlam durmalı ve öğrencisine Julian Mintz’e otokrasinin çözüm olmadığını göstermelidir.

İdeolojiler savaşında bir çok zayiatıyla savaş devam ederken, iki stratejik lider kendilerine savaşlarının ardındaki asıl nedenin ne olduğunu sormalıdır.

Shingeki no Kyojin

- askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Yüzyıllar önce, insanlığın önü , çok büyük eş merkezli duvarların ardında korku içinde gizlenmeye zorlayan, devler olarak adlandırılan canavar gibi insansı yaratıklar tarafından kesildi. Bu devleri gerçekten dehşet verici kılan şey, insan etini açlıktan değil sadece zevki için tüketmek istemeleri. Hayatta kalmalarını sağlamak için, insanlık kalıntılarını savunma ihtiyacı içinde yaşamaya başladı. Bu da tek bir titan ile karşılaşma olmadan yüz yıl sürdü. Bununla birlikte, devasa bir titan sözde yıkılmaz dış duvarı kırmayı başardığında, insan yiyen abominasyonlara karşı hayatta kalma mücadelesini yeniden başlatan bu kırılgan sakinlik kısa sürede bozuluyor.

İstilacı yaratıkların ellerinde korkunç kişisel kayıplara tanık olduktan sonra, Eren Yeager, duvarlarını koruma dışında acımasız insansılarla savaşan seçkin bir askeri birim olan Survey Kolordu’na katılarak yaşamını yok etmeye ithaf ediyor. Hajime Isayama’nın ödüllü mangasına dayanan Shingeki no Kyojin, Eren’i takip eden kız kardeşi Mikasa Ackerman ve çocukluk arkadaşı Armin Arlert ile birlikte, geleneğe karşı mağlup etmenin yolunu bulmak için, titanlara karşı acımasız savaşa katıldı.

Hellsing Ultimate

Hellsing ultimate featured - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

İnsanların tutuklamalarına yetecek kadar talihsizliklerinden beslenen, rahatsız eden, karanlık ve kötü  yerlerde yaşayan yaratıklar var. Diğer taraftan Hellsing, insanlığın varlığını tehdit eden bu doğaüstü güçleri yok etmeye adanmış bir organizasyon. En başında güçlü bir orduyu yöneten ve hayatını ölümsüzlerle savaşarak geçiren Integra Fair Wing Wingates Hellsing var.

Bununla birlikte, Integras’in engin ordusu, nihai silahıyla kıyaslandığında, Hellsing’in yok edici olarak kendi türüne karşı çalışan vampir Alucard ile savaşıyor. Yeni vampir hizmetçisi Seras Victoria’nın yanında Alucard’ın sadece canavarlarla değil, aynı zamanda Hellsing’e karşı duran herkes, iyi ya da kötü kılığındadır.

İnsanlığın hayatta kalması için yapılan bir savaşta Hellsing Ultimate, görünenlerin görünebileceklerinin hepsi olmadığını kanıtlar ve bazen en büyük silahın kişinin en kötü kabusu şeklinde gelebileceğini kanıtlar.

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

Thumb 1920 693695 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Off-duty Japan Öz Savunma Kuvvetleri (JSDF) memuru ve otaku Youji Itami, aniden büyük bir kapı şeklinde gizemli bir portal göründüğünde, Ginza, Tokyo’daki bir doujin toplantısına katılmak üzere yola çıkar. Bu kapıdan, orta çağ zırhına bürünmüş doğaüstü yaratıklar ve savaşçılar ortaya çıkar, şehir içinde şarj olur, yollarındaki her şeyi öldürür ve yok eder. Hızlı hareketlerle, Youji elinden geldiğince hayat kurtarırken, JSDF’nin geri kalanı da işgali durdurmaya yönelik çabalarını yönlendirir.

Saldırıdan üç ay sonra Youji’ye, JSDF görev gücünün bir parçası olarak, şimdi “Özel Bölge” olarak adlandırılan, geçitlerin ötesindeki dünyaya gönderilecek olan özel bir keşif ekibine liderlik etme görevi verilir. Neyle uğraştıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve egemen imparatorlukla barışçıl bağlar kurma umuduyla yerel halkla arkadaşlık kurmak için bu bilinmeyen dünyaya seyahat etmeliler. Ancak başarısız olursa, kapının her iki tarafını da içine alacak yıkıcı bir savaşa katılmanın sonucuyla karşı karşıya kalacaklardır.

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Title20 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

2010 yılında, Britanyalı Kutsal İmparatorluğu, Japonya’nın fethinden başlayarak baskın bir askeri ulus olarak kendisini kuruyor. Hızlı yenilginin ardından Alan 11 olarak yeniden adlandırılan Japonya, bağımsızlığı tekrar kazanmak için bu zorbalara karşı önemli bir direnç hazırlığına başlamıştır.

Britanyalı bir öğrenci olan Lelouch Lamperouge, ne yazık ki, kendisini Britanyalı ve 11 numaralı isyancı silahlı kuvvetleri arasındaki bir çapraz ateşe yakalanmış olarak bulur. Ancak, Ceas adında gizemli bir kızın, “Kralların Gücü” olan Geass’ın zamanında ortaya çıkması sayesinde kaçabiliyor. Yeni mutfağının “mutlak itaat gücünün” büyük potansiyelini hayata geçiren Lelouch, Zero olarak bilinen maskeli bir uyanık olarak tehlikeli bir yolculuğa çıkmakta ve bir kez ve herkes için intikam almak için acımasız bir saldırıya yol açmaktadır.

Joker Game

Tumblr static tumblr static 9cirtjryhhs844gso0o0kwok4 640 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Köşedeki II. Dünya Savaşı sayesinde, diğer ülkelerin sosyal ve ekonomik durumuna ilişkin istihbarat değerli bir varlık haline gelir. Sonuç olarak, Japonya bu silahı elde etmek için “D Ajansı” olarak bilinen yeni bir casus örgütü kurar.

Teğmen Albay Yuuki’nin emri altında, savaşla ilgili gelişmeleri rapor ederek, en güçlü ülkelerin bazılarına sızmak ve gözlemlemek için sekiz ajan görevlendirilir. Bu tehlikeli görevleri yerine getirmek için, bu adamlar vücutlarını zor koşullarda hayatta kalmak için eğitmiş, iletişim ve diller gibi sayısız alanda çalışmışlardır. Bununla birlikte, en büyük güçleri, halklarına üstünlük sağlamak için gerekli bilgiyi elde etmek için insanları manipüle etme yeteneklerinde yatmaktadır.

Pumpkin Scissors

Pumpkin scissors - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Ateşkes ile birlikte  Kraliyet İmparatorluğu ile Frost Cumhuriyeti arasındaki uzun savaşa son verdi. Üç yıl sonra, İmparatorluk hala açlıktan, kötülükten ve haydutlara dönüşen askerler tarafından rahatsız ediliyordur. Savaş çabalarına yardımcı olmak için, İmparatorluk, Pumpkin Scissors olarak da bilinen İstihbarat Ordusu Devleti Bölüm III’ü yarattı.

Kaynakların bir kısmı tarafından boşa harcanması ve diğerleri tarafından sadece bir propaganda aracı olarak kabul edilen Pumpkin Scissors yine de ülkenin yeniden yapılanmasındaki rolünü ciddiye almaktadır. Bir gün, gizemli bir geçmişi olan belirli bir şirket takıma katıldığında yaşamları değişmeye başlar.

Jormungand

966132 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Çatışma dolu bir ortamda büyüyen çocuk asker Jonathan “Jonah” Mar silahlardan ve onlarla ilgilenenlerden nefret eder. Fakat uluslararası bir silah tüccarı olan Koko Hekmatyar, Jonah’ı korumalarından biri olarak üstlendiğinde, silah almaktan başka çaresi kalmaz. Koko’nun daha çok eski özel askerlerden oluşan diğer korumaları ile birlikte, Jonah şimdi Koko’yu ve aşırı derecede idealist dünya barışı hedefini çalışma çizgisinden gelen sayısız tehlikeden korumakla görevlendirilmiştir.

Jormungand, Koko, Jonah ve mürettebatın geri kalanını, uluslararası nakliye şirketi HCLI altında silah satan dünyayı dolaşırken takip eder. Koko’nun çalışmaları uluslararası hukukta yasa dışı olduğu için ordularla, özel militanlarla ve milislerle iş yaparken hem yerel hem de uluslararası otoriteleri sürekli takip etmek zorunda kalır. CIA her zaman izini sıcak tutar ve her köşesinde bir suikastçi olan Jonah ve ekibi, Koko’yu ve dünya barışı hayallerini hayatları ya da ölmeye çalışarak koruyabilmelidir.

The Irresponsible Captain Tylor

Irresponsiblecaptaintylor - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Justy Ueki Tylor hayatını tamamen planladı: askere katıl, rahat bir masa başı işi bul ve sonra büyük bir emeklilik maaşı ile emekli ol. Mükemmel bir plan … Bir rehine durumuna girene kadar ve bir şekilde bir Amiral’i kurtarmayı başarana kadar! Şimdi, arka disiplini ıskalarsa, ne disiplinin olduğunu bilemeyen bir adam olan Tylor, uzay gemisi kruvazörü Soyokaze’nin kaptanı oldu!

Bu yıkık geminin mürettebatı, görmek isteyeceğiniz en çılgınca, paçavra etiketli uyumsuzlar ekibi ve şikayetçi yeni liderlerine pek düşkün değiller. Fakat birlikte çalışmayı daha iyi öğrendiler, çünkü güçlü Raalgon İmparatorluğu ile baş başa çıkmak üzereler! Daha iyisi ya da daha kötüsü için, Dünya’nın kaderi, ya tam bir salak ya da mutlak bir dahi olan bir adamın ellerine …

Youjo Senki

Tanya degurechaff youjo senki smiling military uniform anime 14904 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Tanya Degurechaff, acımasız ve çok zeki zengin bir iş adamıyken haksız yere işten kovduğu bir çalışanı tarafından öldürülür. Tren kazası ile öldürülen Tanya Degurechaff’ın ruhu , Tanrı tarafından küçük ve sevimli bir genç kız olarak tekrar diriltilir. Şeytaniliği ve acımasızlığı aynı kalacak şekilde. Küçük yaşlarda sahip olduğu inanılmaz büyü yeteneği sayesinde orduya kabul edilir. Kısa sürede harika başarılara imza atarak yükselir. Tanya’ın hayattan istediği tek bir şey vardır : Sakin yaşam. Fakat önceki yaşamında yaptıklarının bedelini ödetmek konusunda ısrarcı olan Tanrı’nın onu sakin bırakmaya niyeti yoktur.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

- askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

“Bir şeyin elde edilmesi için eşit değerde bir şeyin kaybedilmesi gerekiyor.”

Simya, bu Eşdeğer Değişim Yasası ile sınırlıdır – yasaklanmış bir simya eylemi : genç kardeşler Edward ve Alphonse Elric’in ancak insan dönüşümünü denedikten sonra gerçekleştirdiği bir şeydir. Transgresyonları için korkunç bir bedel öderler – Edward sol bacağını kaybeder, Alphonse fiziksel bedenini kaybeder. Edward’ın sağ kolunun umutsuz fedakarlığıyla Alphonse’nin ruhunu bir zırh takımına bağlayabilmiştir. Yıkılmış ve tek başlarına kalan Elric kardeşler, sonunda, Edward’a “automail” olarak adlandırılan metal bacakları takar  ve devlet simyacısı Fullmetal Alchemist olarak bedenlerine tekrar kavuşabilmenin umuduyla devletin köpeği diye billinen simyacılardan olurlar.

Üç yıl sonra arayarak, kardeşler, bir simyacının Denk Borsa Kanununun üstesinden gelmesine izin veren efsanevi bir eser olan Felsefe Taşı’nı arar. Askeri müttefikleri Albay Roy Mustang, Teğmen Riza Hawkeye ve Teğmen Albay Maes Hughes yanlarında olsalar bile, kardeşler kendilerini yalnızca belirsiz Filozof Taşı’nın gerçek doğasına değil, ülkelerinin karasularına götüren ülke çapında bir komploda bulurlar. Bir seri katil bulmak ve zamana karşı yarışmak arasında, Edward ve Alphonse kendilerine yaptıklarını başkasının yapmadığından emin olmadırlar.

Kenpuu Denki Berserk

Berserk 1997 portada - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Dünya tarihinin en kanlı dönemlerinden birisi yaşanmaktadır. Savaşlar, katliamlar, açlık dünyanın her yerinde büyük bir sefalet hüküm sürmektedir. Yapılan katliamlar sırasında, ağaçta asılı duran ölü bir kadından bir bebek dünyaya gelir. Mucizevi bir şekilde dünyaya gelen bebeği oradan geçen paralı asker grubu fark eder. Bu paralı asker grubunun lideri olanGambino‘nun sevdiği kadın, bebeği evlat edinmek ister ve Gambino‘da onu kıramaz. Kurtardıkları bebeğe Gutts ismini verirler. Fakat kısa süre sonra Gambino‘nun sevdiği kadın ölür. Kurtardıkları bebeğe bakmaya devam eden GambinoGutts‘ı oldukça zor şartlarda yetiştirir.

Küçüklüğünden beri savaş alanlarında büyümek zorunda kalan Gutts, her türlü ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Hatta çocuk yaşta boyundan büyük kılıç taşımak zorundadır. İyi bir savaş tecrübesiyle büyüyen Gutts, ailesi olarak gördüğü Gambino‘nuyu etkilemek için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün yine bir savaşta paralı askerlik görevini yerine getirirken ,Gambino bacağını kaybeder. Etrafında ki insanlar başına gelen bu felaketlerin hepsininGutts‘ın uğursuzluğu yüzünden olduğunu iddia ederler. Yaşadıklarını daha fazla kaldıramayan Gambino , Gutss‘ı öldürmek için çadırına gider. Ailesi olarak gördüğü kişinin kendisini öldürmeye çalıştığını görünce büyük bir şok geçiren Gutts , kendini savunmaya çalışırken Gambino‘yu öldürür ve oradan kaçmaya başlar.

Artık hayatta kimsesi kalmamıştır. Onun için sadece kılıcı vardır. Sadece kılıcını savurduğunda kendisini iyi hisseder. Geçimi paralı askerlik yaparak sağlamaya çalışır. Yine bir gün paralı askerlik yaparken çok güçlü bir adamı devirir. Bu da orada bulunan Şahinler Takımı Lideri Grifith‘in dikkatini çeker. Gutts‘ın Şahinler Takımı‘na katılmasını isteyen Grifith , onunla dövüşmek ister. Kazanan karşı tarafın her istediğini yerine getirmek zorundadır. Dövüşü Grifith kazanır. Bu dakikadan sonra Gutts‘ın hayatı tamamen değişecektir.

Akira

Acbc52974e533a6d24b18065ff4ff834 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Japonya, 1988. Psişik güçleri olan genç bir çocuğun Tokyo kentinde göz yaşartması sonucu meydana gelen patlama, III. Dünya Savaşı’na giden sigortayı ateşledi. Daha fazla yıkımı önlemek için, bir daha asla duyulmaması için yakalanır ve gözaltına alınır. Şimdi, 2019 yılında, mevcut hükümete karşı çete şiddeti ve terörle dolu bir bölge olan Neo-Tokyo olarak bilinen kentin restore edilmiş bir versiyonu yerinde duruyor. Burada, Shoutarou Kaneda, büyük, özel motosikletler sürmek ve rakipleriyle “Palyaçolar” ile sürekli bir çelişki içinde olmak için bilinen bir grup yanılsamaya yol açar.

Bu savaşlardan birinde, Shoutarou’nun en iyi arkadaşı Tetsuo Shima, bir devlet kurumundan hapisten kaçtıktan sonra kendisini Tokyo sokaklarında bulan bir savaşçı ile yakalanır. Bu karşılaşmayla, Tetsuo, hükümeti bir kez daha kenti dizlerine götürebilecek yıkıcı gücü serbest bırakmasını önlemek için çaresiz bir girişimde bu son psişik karantinaya almak istediği için kendi gizemli yeteneklerini geliştirmeye başlar.

Full Metal Panic!

Full metal panic 2 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Son teknoloji silahlar ve özel birlikler ile donatılan Mithril adında özel bir askeri örgüt, dünyanın terörünü ve dünyadaki barışa yönelik tüm tehditleri söndürmek için çaba gösterir. Organizasyon, sezgisel bilgiye ve güçlü cihaz ve makineler yaratmada dikkat çekici bir yeteneğe sahip olan “Whispered” bireyleri tarafından desteklenmektedir.

Whispered bir aday olan Kaname Chidori’yi korumak için Mithril’de çalışan çavuş olan on yedi yaşındaki Sousuke Sagara atanır. Lise sınıfına katılması ve kendisine düşman ellerine düşmesini engellemek için mümkün olduğu kadar yakın olması emredilir- yani, gerçek kimliğini açıklamadan, diğer sınıf arkadaşları ile güvenle karışabilir.

Savaş alanında yetiştirilen ve ortalama bir lise öğrencisinin yaşam tarzı hakkında çok az bilgisi olan Sousuke, Kaname’yi korumak için normal bir okul yaşamına uyum sağlamalıdır. Bununla birlikte, düşman kuvvetleri çoktan harekete geçmeye başlar ve Sousuke, Fısıldayan kıza gelen rakiplerin beklediğinden daha aşina olabileceğini öğrenmek üzere.

God Eater

246 pgi01 l - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Yıl 2071. İnsanlık, geleneksel silahlara bağışıklığı olan “Aragami” adlı insan yiyen canavarların ortaya çıkmasının ardından tükenme eşiğine düştü. Topraklarında tahribata uğradılar, yollarındaki hemen hemen her şeyi tüketip, hiçbir şey bırakmadılar. Onlarla savaşmak için Fenrir adlı bir organizasyon, insanlıktan kurtulma çabası olarak son derece önemli bir çaba olarak kuruldu; “God Eater” i kullanarak, Oracle hücreleriyle aşılanmış özel insanlar olan ve onları öldürebilecek tek bilinen silah olan Tanrı Arkı’nı kullanmalarını sağladı. bir Aragami. Böyle bir Tanrı Yiyen, Tanrı Ark’ı hem bıçak hem de tabanca şeklini alan Yeni Tip Lenka Utsugi’dir.

Şimdi, Fenrir’in en büyük silahlarından biri olarak, Lenka, Aragami’yi bir kez ve herkes için silme arzusunu yerine getirmek istiyorsa, Tanrı Arkına hakim olmalı. Canavarlar toplu halde doğmaya devam ederken, insanlığın kalıntıları gece hayatta kalmak için mücadele ediyor. Sadece Tanrı Yiyenler Aragami ile insan ırkının tamamen ve tamamen imhası arasında durur.

Aldnoah.Zero

Aldnoah zero full 1785415 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Ay’da bir hiper kapının keşfi bir zamanlar insan ırkının Mars’a ışınlanmasına izin verdi. Oraya yerleşmeyi seçenler, kendi gezegenlerinden “Aldnoah” olarak adlandırdıkları teknolojiden çok daha ileri bir teknolojiyi ortaya çıkardılar. Bu keşif, Mars’ın Vers İmparatorluğu’nun kurulmasına ve “Terranlara” karşı Dünya’da geride kalanlara karşı savaş ilan edilmesini sağlamıştır. Ancak, daha sonra “Cennetin Güzi” olarak adlandırılan aydaki bir savaş, köprünün patlamasına, ayın tahrip olmasına ve iki gezegenin huzursuz bir ateşkes oluşturmasına neden oldu.

Ancak onların barışçılığı kırılgandı. On beş yıl sonra, lise öğrencisi Inaho Kaizuka, imparatorluk ile anavatanı arasındaki ilişkiyi onarma umuduyla Dünya’ya gelen Vers İmparatorluğu’nun Prenses Asseylum Vers Allusia’nın suikastine tanık oldu. Ateşkes bozuldu ve Marslılar bir kez daha Terranlara savaş ilan ettiler. Bu aşılmaz düşmanın karşısında, Inaho ve arkadaşları şimdi savaşı bir kez ve herkes için halletmek için Vers İmparatorluğu’na karşı savaşmalılar.

Owari no Seraph

Owari no seraph - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

13 yaşın üzerindeki herkesi öldüren gizemli bir virüsün ortaya çıkmasıyla insanlık, kan bağışları karşılığında toplumu hayatta kalanları koruma vaadiyle boyun eğdirmek için ortaya çıkan daha önce gizlenmiş, aç olan vampirlerle köleleştirilir.

Hayatta kalanlar arasında Yuuichirou ve Mikaela Hyakuya, bir yetimhaneden esir alınan iki genç erkek çocuk ve aileyi düşündükleri diğer çocuklar var. Vampirlerin acımasız hükümdarlığı altında hayvancılık gibi muamele görmekten hoşlanmayan Mikaela, sonunda başarısızlığa mahkum olan asi bir kaçış planına sahiptir. Diğer tarafta ortaya çıkan tek kurtulan kişi, Japonya’daki vampirleri yok etmeye adanmış bir askeri birim olan Moon Demon Company tarafından bulunan Yuuichirou.

Yıllar sonra, şimdi Japon İmparatorluk Demon Ordusu’nun bir üyesi olan Yuuichirou, ailesini katleten yaratıklardan intikam almaya kararlı, ama ne pahasına?

Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin

19b3b27e188f86f6414d56ef40ae3269 - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Ikta Solork hayatta sadece iki şey isteyen kaygısız bir genç adam: kolunda bir kadın ve kestirmek için bir yer. Ne yazık ki, Katjvarna İmparatorluğu ile komşu Kioka Cumhuriyeti arasındaki savaş patlak verdiğinde barışçıl hayatı mahvolur. İkta ve çocukluk arkadaşı Yatorishino Igsem, orduya askeri subay olarak katılırlar; orduyla piyade hastası Matthew Tetojirichi, keskin nişancı Torway Remion ve doktor Haroma Becker ile askeri sınav alanına giderler.

Ancak, haydut bir fırtına gemilerini batırdıktan sonra, beşi askeri karakolun yakınında düşman topraklarında son bulur. Orada, Katjvarnan tahtının varisi, Prenses Chamille Kitora Katjvanmaninik’in rehin alındığını keşfettiler. Beşi onu kurtarabilir ve bir ödül olarak, hepsine İmparatorluk Şövalyesi unvanı verilir – bir askerin alabileceği en yüksek onurlardan biri. Görünüşe göre Ikta, şimdiye dek asla olmak istemediği kahraman olması gerektiği için huzur hayalini bekletmek zorunda kalacak.

Blood+

Bloodposter - askeriye/ordu konulu anime önerileri - figurex anime önerileri

Saya Otonashi, Okinawa Şehrindeki evlat edinen ailesi ile sıradan bir hayat yaşayan görünüşte sıradan bir kız. Aslında, onun tek özelliği anemiden muzdarip ve bir önceki senenin ötesinde hayatının hiçbirini hatırlayamıyor.

Bununla birlikte, Saya’nın unutulmuş geçmişi çabucak onu rahatsız etmek için geri döner – bir gece okulda insan kanıyla beslenen bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Tüm umutlar kaybolduğunda, Hacı adında gizemli bir adam belirir ve yaratığı geçici olarak savurur. Fakat kurtarıcısı onu kanını içmeye zorladığında Saya aniden bir transa girer ve canavarı kolaylıkla öldürür, kendi kanını katalizör olarak kullanır.

Saya daha sonra cehennem hayvanlarını yenmek amacıyla kurulan Red Shield adlı bir organizasyon öğrenir. Şimdi Saya ve Haji, bu korkunç canavarlarla savaşmak ve kızın geçmişinin sırlarını açığa çıkarmak için Red Shield ile birlikte çalışmalıdır.

Şimdilik Askeriye/Ordu Konulu Anime Önerileri yazımızın sonuna geldik. Daha fazla anime önerisi için Buraya tıklayınız. Sizde yorumlarda favori animenizi belirterek bize destek olabilirsiniz.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın