Merhaba arkadaşlar. Bugün sizin için güzel bir haberim var. Ünlü komedi mangası Nobunaga Sensei no Osanazuma manga sı Nisan ayında animeye uyarlanıyor. 25 Mayıs 2017’de çıkmaya başlayan komedi mangası o kadar ünlendiki sonunda animeye bile uyarlanıyor.

Asdfghjklş - nobunaga sensei no osanazuma animesi nisan ayında geliyor - figurex manga haberleri

Anime hakkında henüz bu görsel ve üç karakter dışında bir görsel ya da video yayınlanmadı. Ama bu resimden bile animenin komedinin yanında ecchi türüne de gireceğini söyleyebiliriz.

Karakterlere geçmeden önce konusundan bahsedeyim biraz.

Nobunaga Oda Gal oyunlarını seven bir ortaokul öğretmenidir. Bu oyunları öyle çok sevmektedir ki her gün genç bir kızın karşısına geçip onu sevdiğini söylediği hayaller kurar. Bir gün karşısına 14 yaşında Kichou adında bir kız çıkar. Sengoku dönemlerinden gelmiş gibi görünen Kichou Oda’yı Oda Nobunaga olarak görmektedir ve kendini onun karısı ilan etmiştir. Bu yüzden Oda’yı ikna edip çocuk yapmaya çalışmaktadır.

Nasıl diyeyim… Oldukça ilginç bir konusu var. Yani komedi ve ecchi bile olsa bence ilginç bir konu. Fazla ecchi izlemeyen biri olduğum için belki de bana tuhaf geldi. Ecchi izlemeyi sevenler için sıradan bir konusu olabilir tabi. Onu bilemem.

Şimdi geçelim karakterlere.

 

Asdfghjkl 1 - nobunaga sensei no osanazuma animesi nisan ayında geliyor - figurex manga haberleri

 

 

 

Nobunaga Oda’yı Kodai Sakai seslendirecek. Kendisi Gal oyunlarını seven bir orta okul öğretmenidir. Her zaman oyunlardaki gibi haremde olmayı hayal etmektedir. Buna rağmen hiç kız arkadaşı olmamıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asdfghjkl 2 - nobunaga sensei no osanazuma animesi nisan ayında geliyor - figurex manga haberleri

 

Saito Kicho’yu Akari Uehara seslendirecek. Kendisi Savaş Döneminden gelmiş 14 yaşında bir kızdır. Siyasi nedenlerden Oda Nobunaga ile nişanlanması gerekirken birden bu dünyayaya geldiğini söylemektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asdfghjkl 3 - nobunaga sensei no osanazuma animesi nisan ayında geliyor - figurex manga haberleri

 

 

 

Ikoma Kitsuno’yu Ari Ozowa seslendirecek. Savaş Dönemi’ndeki Oda Nobunaga’nın cariyesidir. 29 yaşında hayatını kaybetmiş olsa da anime de daha genç bir şekilde tekrardan canlandı.

Şaka şaka canlanmadı sadece henüz 29 yaşına gelmeden önceki halini koymuşlar 😆

 

 

Anime’nin yönetmenliğini Noriyoshi Sasaki (My Wife is Student Council President) yapıyor. Arikura Arika (Shudengo, Capsule Hotel de, Joshi ni Binetsu Tsutawaru Yoru) senaryo ile ilgileniyor. Takashi Nishikawa (Holmes of Kyoto) karakter tasarımından sorumlu. Anime Studio Seven tarafından yapılmaktadır.

 

Myaimelist’te mangası 9,50 puan almış. Demek ki iyi bir manga. Bakalım bunu animeye de güzel bir şekilde yansıtabilecekler mi?

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

2 thoughts on “Nobunaga Sensei no Osanazuma Animesi Nisan Ayında Geliyor

  1. Chef dedi ki:

    Ecchi olmayıpta böyle zamanda yolculuklu bir anime yokmu geçmişten günümüze gelen yan karakterler gibi gibi çoğunu izledim ama bilmediğim bir iki tane çıkar umuduyla soruyorum

    1. Harri dedi ki:

      nobunaga concerto yu biliyorum ben o tarz.

Bir cevap yazın