Blue Mountain State – Merhaba sevgili FigureX okurları, bugün sizler için sıcak yaz tatilinizi kahkaya boğacak bir diziyle geldim.(Evet söylemimde iddaalıyım 😀 ).Dizimizin adı Blue Mountain State ve dizimiz kötü alışkanlıklara teşvik ve bir miktar cinsel içerik içerdiğinden dolayı “+18” .Bu ibareyi koyuyorum çünkü annenize babanıza vb. kişilere bu diziyi izlerken yaklanırsanız sonra suçu bu admininize atmayın.Tamam her zamanki gibi uzattım bu yüzden direk dizinin konusunu anlatmaya geçeyim.

Konusu

Dizimizin başrollerinde Darin Brooks (Alex Moran), Alan Ritchson (Thad Castle) ve Chris Romano (Sammy Cacciatore) var. Chris Romano aynı zamanda dizimizin yönetmenliğini de üstleniyor. Genel olarak dizide Blue Mountain State amerikan futbol takımının başından geçen ilginç ve eğlenceli olayları anlatıyor. (İlginç kelimesini kullanmam her ne kadar size basit bir sıfat gibi gelsede Blue Mountain State’te geçen olayları ifade etmek için daha iyi bir sıfat yok ). Genelde bu ilginç olayların sebebi Sammy veya Thad olurken; olayları çözmesi de Alex’e kalıyor. Çok fazla uzatmadan dizinin karakterlerini tanıtmaya geçeyim.

Karakterler

Alex Moran

Alex moran - amerika'nın yeşil sahalarından : blue mountain state - figurex sinema

Dizimizin ana karakteri Alex Moran, Blue Mountain State amerikan futbol takımının yedek oyun kurucusudur. Aslında yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen kişiliğinden ötürü yedek kalmayı tercih etmiştir. Kendi tabiriyle yedek oyun kurucu en iyi mevkidir çünkü derslere girmek gibi zorunluluğun yok ayrıca oyun kurucunun kötü durumlarıyla karşılaşmana gerek olmadığını ifade eder. Ayrıca gelecekte ortaokul beden öğretmeni olacağını bu yüzden 4 yıllık üniversite hayatı boyunca içebildiği kadar alkol içmeyi ve yapabildiği kadar seks yapmayı kendine borç bildiğini ifade eder ki öyle de yapıyor kendisi.

 

Sammy Cacciatore

Sammy - amerika'nın yeşil sahalarından : blue mountain state - figurex sinema

Ana karakterimiz Alex Moran’ın  en iyi arkadaşı ve Blue Mountain State amerikan futbol takımının maskotu olan Sammy dizimizin ilginç kategorisine koyduğum karakterlerden biridir.Kızlarla arası çok kötü olup ama onlarla ilişkiye girmeye ve bir sürü absürt olay meydana getiren karakterimizdir. Böyle yazdığıma bakmayın Sammy dizinin olmazsa olmazı ve onu ifade edecek kelimeler daha türetilemedi, maalesef. İzleyin ve görün.

Thad Castle

Thad castle - amerika'nın yeşil sahalarından : blue mountain state - figurex sinema

Blue Mountain State futbol takımının kaptanı ve defansın belkemiği olan yakışıklı fakat bir o kadar aptal olan Thad Castle. Takımı için herşeyi yapmaya hazır olan kaptanımız çömezlerle,ineklerle ve çirkin kızlara zorbalık yapmayı çok seviyor. Genelde takımı için kendini değiştirmeye çalışsa da değişimi de absürt olduğundan dolayı takımı önceki halinden daha kötü duruma getiriyor ama olmasa da olmuyor,hani derler ya iki ucu b*klu deynek, heh! Thad te takımı için bu.

 

Harmon Tedesco

Harmon - amerika'nın yeşil sahalarından : blue mountain state - figurex sinema

Blue Mountain State takımının “kicker” oyuncusu. Ve işin ilginci topa vurmadan önceki ritüelleri, sadece topa vurmadan değil adamın hayatı yaptığı ilginç ritüellerden oluşmakta. Nasıl yani derseniz, topa vurmadan önce rüzgarın yönünü tahmin etmek için testislerindeki kılları koparıyor. Fazla olağandışı değil mi ? Ama Harmonun asıl uzmanlığı uyuşturucu ve “weed” diye tabir edilen ot. Hatta dizinin Thadland adlı filminde gübreden uyuşturucu yapmıştı. Kısacası konu uyuşturucuysa dizideki adamımız Harmon Tedesco.

 

Marty Daniels

Marty daniels - amerika'nın yeşil sahalarından : blue mountain state - figurex sinema

Blue Mountain State futbol takımının efsane koçu olan Marty Daniels mesleğinden olsa gerek sert mizaçlı bir karakterimiz. Üniversiteler arası amerikan futbol turnuvalarında ikinci en çok kupa kazanan koçumuz takım için olmazsa olmazıdır. Her zaman maço kişiliği ile ön planda olan Marty oyuncularını oğulları olarak görüp onlara birçok konuda destek olmaktadır. Dizinin ilk bölümünde çok sevdiğim bir sahnesi vardır. İsterseniz aşağıdaki koyduğum video dan bu sahneyi görebilirsiniz.

 

Donnie Schrab

Donnie and harmon - amerika'nın yeşil sahalarından : blue mountain state - figurex sinema

Her dizide en az bir şişman karakter mutlaka bulunur yılların klişesi. Donnie ise dizimizin şişman karakteri. Sadece şişman olarak yargılamak doğru olmaz aslında her türlü olayda mutlaka kendini gösteren ve gruba uyan yabancıların tabiriyle “team player” denilebilecek bir karakter fakat o da blue mountain state amerikan futbol takımı oyuncularıyla aynı şeyleri seviyor.Kısacası seks,alkol ve uyuşturucu ama şişman bir karakter olduğu için sosyal olarak pek başarılı bir karakter değil ama dizide bu özelliği fazla yansıtılmıyor her bölümde gözükmese de dizinin olmazsa olmazından.

 

 

Dizideki sezonluk veya birkaç bölümlük gelen birçok karakter var. Bu gelen karakterlerden diziye ayrı bir lezzet şöleni katıyor. Ben en çok gözükenlerden bahsettim. Eğlenmek ve gülmek için bir dizi arıyorsanız Blue Mountain State tam size göre. Umarım sizi diziye başlatacak kıvılıcımı ateşleyebilmişimdir. Yazınız serin, içeceğiniz soğuk olsun. Sağlıcakla kalın.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın