Yaoi Manga Önerileri !!

Yaoi Manga Önerileri…Beyler burası biz kızlara özel bir alan o yüzden siz okumasanız da olur 😀 Siz bu içeriği anlamak için Kızlar Neden Yaoi Sever ? yazıma göz atabilirsiniz 😀 Gerçi aranızda Fudanshi varsa onlar okuyabilirler tabi 😀 Daha önce Yaoi Anime Önerileri listesi hazırlamıştım. Takipçilerimizden birisi Yaoi Manga önerileri listesi istemiş. Normalde manga bölümü Gin Admin’e ait ama Gin Admin’imiz benim gibi sapık olmadığı için Yaoi türünü izlemiyor ve okumuyor 😀 Kısacası iş başa düştü ve Yaoi Manga Önerileri ile karşınızdayım 🙂

Her türlü manga İçerikleri için MANGA bölümümüzü ziyaret etmeyi unutmayın 🙂 Bu arada burada bazı ünlü mangaları göremyebilirsiniz. Junjou Romantica gibi. Yaoi Anime Önerileri listesinin bütün mangaları ayrıca önerimdir. Bu yüzden ayrı bir liste hazırlamaya gerek duymadım.

Not : İçerikleri yazmaya üşendiğim için konuları aldığım MangaTR ve Heterophobia Fansub‘a çok teşekkürler ^^

Ten Count

Shirotani Tadaomi psikolojik olarak temizlik hastasıdır. İnsanlara dokunamaz, muhtemelen olarak pis olan her yerden uzak durmaya çalışır. Küçükken geçirdiği ağır bir travma sonrası bu hale gelen Shirotani Tadaomi, hastalığı yüzünden insan ilişkileri konusunda hep başarısız olmuştur. Büyük bir şirkette sekreterlik hayatına devam eden Tadaomi‘nin hayatı Psikiyatrist Kurose ile tanıştıktan sonra tamamen değişir. Kurose temizlik hastalığı olan insanlar geçmişte aşık olduğu insan yüzünden takıntılıdır ve Tadaomi‘nin hastalığını iyileştirmeyi kafaya takar. Tadaomi‘ye gerçekleştirmesini istediği 10 madde yer alan bir liste hazırlar. Böylece Tadaomi maddeleri yerine getirmeyi  başarana kadar her gün psikaytrik seanslarda bir araya gelirler.

 

Ameiro Paradox

Bir derginin siyaset bölümünde çalışan idealist ve çalışkan muhabir Onoe, işini çok sever ve siyaset bölümünde kariyer yapmak için elinden geleni yapar. Tam terfi alacağını düşündüğü sırada nefret ettiği ve küçük gördüğü magazin bölümüne atanır. İşin kötüsü kız arkadaşını elinden alan adam Kaburagi ile ortak olmak zorundadır. Birlikte sürekli haber kovalamaya çalışırken aslında nefret ettiği bölümün çok emek istediğini ve Kaburagi’nin ise o kadar da kötü bir adam olmadığını fark etmeye başlar. Bu kadar fazla zaman geçirmek ikili arasında ki ilişkiyi başka bir boyuta taşımaya başlar.

Bitter Sweet Cafe

Honda Yuuji en yakın arkadaşı tarafından ihanete uğrar. Bu zamana kadar her şeyi ortak yaptığı arkadaşı onun tarifini çalmış ve onun başarısını kendi başarısı gibi göstermiştir. Bunun hayal kırıklığıyla bir köşede yığılmış halde dururken Katsuragi Megumi ‘ye rastlar. Terk edilmiş kediyi bile yalnız bırakamayan iyi kalpli Megumi, onu işlettiği kafeye götürür. Yuuji’nin ünlü bir pasta şefi olduğundan haberi olmayan Megumi, ona kafesinde yardımcı olması için iş verir. Megumi’nin sakarlıkları ve  saflığı zamanla Yuuji içerisinde bir şeylerin değişmesine neden olacaktır.

Cafe Latte Rapsody

Kitabevinde çalışan ve bilim/teknoloji bölümünden sorumlu olan Serizawa, her zaman güler yüzlü ve sevecen bir insan olmuştur. Eşcinsel olan Serizawa ilişkilerinde hep işe yaramaz ve ondan geçinen adamlara denk gelmiştir. Shoujo mangalarda ki gibi bir aşkın hayallerini kuran Serizawa ,kafeye sık sık gelen ürkütücü bir görünüme sahip olan birisini fark eder. Kitap evine sık sık gelen bu kişi her gün ilgisini çekmeye başlar. Onunla konuştukça ürkütücü görüntüsü ile alakası olmayan sevecen bir kişilikle karşılaşır. Kendisinden ilk kez korkmayan biriyle karşılaştığına mutlu olan Keita ise Serizawa’ya karşı farklı duygular beslemeye başlar.

Calorie

Toshiyuki uzun yıllar boyunca heteroseksüel ve inanılmaz çapkın arkadaşı Yasuhira’yı karşılıksız bir aşkla sevmiştir. Yasuhira ne zaman bir kızla yakınlaşsa göz yaşlarını tutamaz ve ağlama başlar. Onun Yashurira’ya olan aşkını fark eden ortak arkadaşları Jun ise her zaman onun teselli sığınağı olmuştur. Bir gün yine Jun ile dertleşirken artık çocukluktan beri sürdürdüğü aşkından vazgeçeceğini söyler. Bunun karşılığında Jun’dan çıkma teklifi alır. Hiç beklemediği teklifi kabul etmeye karar verir fakat onlar için her şey bu kadar kolay olmayacaktır.

Count Love

Agatsuma orta okulda geçirdiği bir trafik kazasından sonra insanların üzerinde garip sayılar görmeye başlamıştır. Zamanla bu sayıların insanların söylediği yalan sayıları olduğunu anlar. İnsanların yalanlarını gördükçe hayattan soğuyan  Agatsuma bir gün okulun arka bahçesinde dolaşırken inanılmaz bir şey görür. Başında yalan sayısının sıfır olduğunu gösteren sayılara sahip biriyle karşılaşmıştır. İsminin Misono olduğunu öğrendiği bu kişiyle hemen arkadaş olmak ister. Bitki Yetiştirme kulübüne katılır ve her gün Misono ile vakit geçirmeye başlar. Misono masumluğunu tanıdıkça ona aşık olacaktır.

Escape Journey

Üniversiteye başlayan Naoto, beklenmedik bir şekilde eski sevgilisi Taichi ile karşılaşır. Lisede çok iyi arkadaşken ilişkilerini aşka çeviren ikili sevgili olduktan sonra hep kötü olaylar yaşamışlardır. Bu yüzden üniversitede kendisini yeni bir hayata hazırlamaya çalışırken eski sevgilisiyle karşılaşması her şeyi altüst etmiştir. Fakat bu sefer farklı bir şeyler vardır. Taichi olgunlaşmıştır. Duygularını görmezden gelen Naoto, grup arkadaşlarından bir kızın Taichi’ye aşık olmasıyla gerçekte ne hissettiğini fark etmeye başlar.

GOCHISOUSAMA

Hiroto sürekli para sıkıntısı çeken , yemek yapmada oldukça yetenekli birisidir. Bir gün parkta yaptığı yemekleri yerken yanına küçük bir çocuk yaklaşır ve yaptığı yemeklerden yemek ister. Sevimliliği karşısında dayanamaz ve yemeğini onunla paylaşır. O sırada çocuğun babası olan Suguru gelir ve çocuğunun yemek seçtiğini, fakat onun yemeklerini yediğini söyler. Böylece Hiroto’ya iş teklifinde bulunur. Ev işlerini yapması karşılığında ona ev+maaş teklif eder. Zaten parasız olan Hiroto hemen kabul eder. Onlarla birlikte yaşamaya başladıkça yakışıklı bir pilot olan baba niyeti bozmaya başlar 😀

HANA NO MIZO SHIRU

 

Youichi’nin üniversite hayatı mükemmel gidiyordur. Dersleri iyidir, arkadaş çevresinde seviliyordur ve hatta Kanami adında güzel bir kız arkadaşı bile vardır. Derken Misaki ile tanışır. Misaki sessiz, ilgisiz bir tiptir ama nedense Youichi’nin ilgisini çeker. Onu aklından çıkaramaz. Misaki ile aynı laboratuvarda çalışmaya başlayınca gittikçe ona aşık olamaya başladığını fark eder.

HANA TO USAGI

411 numaralı dairede Tavşan başlıklı Aizawa-san isimli birisi yaşamaktadır. Her gün ona posta getiren  Soubou onun tuhaf hareketleri ile karşılaşmaktadır. Yüzünü asla kimseye göstermeyen ve kimse ile konuşmayan Aizawa bir gün Soubou’ya teşekkür eder. Bu dakikadan itibaren  Soubou’nun daha çok ilgisini çekmeye başlar.  Soubou artık o maskenin altında ki kişiyi görmeye kararlıdır.

HARAPEKO USAGI TO KOISURU OOKAMI

Shirou’nun en büyük tutkusu pofuduk tavşanları sevebilmektir. Fakat sert görüntüsünden dolayı hayvanlar ondan korkmaktadır. Bir gün parkta otururken ondan kaçmayan pofuduk bir tavşana rastlar. Onu sevmeye çalışırken tavşanın sahibi üniversite öğrencisi olan Kou çıkagelir. Kou’nun hareketlerinin tıpkı tavşana benzediğini düşünen Shirou, Kou’yu bir tavşan gibi beslemeye başlar. Birlikte sık sık vakit geçiren ikili zamanla duygularda değişim yaşamaya başlar.

HARU WO DAITEITA

Kyousuke İwaki ve Youji Katou ünlü aktörlerdir. Porno endüstrisinden gelmiş olmalarına rağmen kariyer basamaklarını tırmanmak için birbirleriyle rekabet halindedirler.Birlikte bir projede gay bir çifti canladırmaları istenir. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen Kotau Iwaki’ye aşkını ilan eder. Yalnız bu kadar pek çok insan tarafından ihanete uğramış olan Iwaki ona bir türlü inanamaz. Dizi çekimleri ve özel hayatta gittikçe yakınlaşan bu ikili arasında oldukça tutkulu bir aşk yaşanacaktır.

HIDOKU SHINAIDE

Nemugasa özel bir okula burslu girmiş sessiz sakin bir öğrencidir. Notlarının düşmesiyle öğretmeni tarafından uyarılır. Eğer bir sonraki sınavda başarısız olursa bursu kesilecektir. Ne yapacağını düşünürken kulağına bir yabancı fısıldar : ” Kopya Çek”. Şeytana uyan Nemugasa sınavda kopya çeker. Bu sırada Maya adlı okulun popüler çocuğu tarafından fark edilir. Okulun arka bahçesine çağırdığı Nemugasa’ya soyunmasını söyler aksi takdirde öğretmenlere söylemekle tehdit eder. Çaresiz dediklerini yapan Nemugasa sürekli cinsel tacizlere maruz kalır.

HIMANANODE HAJIMETE MIMASHITA

Amano Rintarou çocukluğundan beri Nakatsugawa Maki’ye her konuda yardım etmektedir. Çocukluk arkadaşı Maki’nin çok zeki birisi olmadığının farkında olmasına rağmen, hatta belki de o yüzden, hala onunla ilgilenmekte ve gelecekte de onunla ilgileneceğini düşünmektedir. Fakat Rintarou çocukluk arkadaşı ile birlikte üniversiteye başlayıp birlikte ev tutunca, Maki sıradan bir gerizekalıyken bir anda sapık bir gerizekalıya dönüşür. Üstelik yalnızca Rintarou’ya karşı! Acaba Rintarou bu durumda ne yapacaktır? Maki’nin bu yeni hali karşısında nasıl davranacaktır? Her şeye rağmen Maki ile birlikte yaşamayı ve sonsuza dek ona bakmayı göze alabilecek midir?

HONTO YAJUU

 

Ueda Tomoharu, sakin hayatından memnun sıradan bir polis memurudur. Ta ki genç bir yakuza olan Gotouda Aki hayatına girene kadar. Aki, iç çamaşırını çalan hırsızı yakaladığı için hayran kaldığı Ueda’ya beklenmedik bir anda ilan-ı aşk eder. İlk başta ne yapacağını bilemeyen Ueda’nın artık tavırlarıyla ilgisini çeken Aki’ye aşık olmaktan başka şansı kalmayacaktır.

ITADAKIMASU, GOCHISOU-SAMA

JUNKETSU DROP

Kültür Departmanı ve Spor Departmanı oldum olası birbirini sevmeyen iki kulüptür. Sürekli savaş modunda olan bu kuküplerin başkanları olarak Kasukabe ve Misato’da dolayısıyla hiç anlaşamaz. Kusakabe’nin ukala tavırlarına dayanamayan Misato popülerliğini ondan çaldığı için ayrı bir kin beslemektedir. Bir kızlardan kaçan Kusakabe’ye yardım etmek zorunda kalan Misato , Kusakabe’nin utangaç tarafını fark eder. Gittikçe onunla uğraşmanın çok eğlenceli olduğunu fark eden Misato, her gün onu utandırma planları yapmaya başlar.

KIRABOSHI DIAL

Yeni bir başlangıç yapmak için bir dağ kasabasındaki klinikte çalışmaya giden Toba Yousuke yolunu kaybeder. Onu karşılamaya gelen Suga Kazuhiro’yla karşılaşır ama ilk izlenimi çok kötüdür. Kazuhiro dışında kasabadaki herkes çok arkadaş canlısıdır. Kalacağı odanın çökmesi sonucu Kazuhiro’nun evinde kalmak zorunda kalan Yousuke, onu tanımaya başladıkça insanlara güvenmemesinin asıl sebebini anlamaya başlar.

LITTLE BUTTERFLY

Kojima arkadaş canlısı tavırları, bitmek tükenmek bilmeyen neşesi ve masumluğu ile çok sevilen bir çocuktur. İçine kapanık biri olan Nakahara ise onun tam zıttıdır. Çekingen ve soğuk tavırlar sergiler ve Kojima onun karanlık, acı dolu hayatına adım atana kadar devamlı yalnız takılır. Yuvadan ayrılma zamanı geldiğinde bu iki çocuk acı ve kederin olmadığı bir hayal alemine mi yoksa parlak ve heyecan verici bir geleceğe doğru mu uçacaklardır? Küçük Kelebek kanatlarını açıp aşk, özlem ve şefkat dolu bir yöne doğru yola çıkıyor. Birbirine taban tabana zıt ama bir o kadar da özel olan bu iki farklı kişinin yeni başlayan arkadaşlığının, zayıf bir bağdan güçlü bir birlikteliğe doğru yavaş yavaş evrilmesine tanık olacaksınız. Küçücük bir kelebek bile bir gün bu sıradan dünyanın sınırlarını aşmanın hayalini kurabilir!

LOVE ROUND!!

Kaoru Komatsuna, güzel yüzü ve kız ismine benzeyen isminden dolayı komplekslidir. Bu yüzden ismini tuhaf bulan boks kulübü şampiyonu Kubo’ya okkalı bir yumruk indirmekte tereddüt etmez. Kubo ise bu demir yumruğa hayran olup onu boks kulübüne katmak için elinden geleni yapar. Başlarda isteksiz davransa da Kubo’nun kaslarına imrenen Komatsuna en sonunda ikna olur ve boks kulübüne katılır. Ancak Kubo artık ona farklı bir gözle bakmaktadır. Tek yumrukta başlayan bu aşkın sonu nereye varacaktır?

MOUSOU ELEKTEL

Bir gün dersten kaçıp çatıda otururken Shunpei’nin en iyi arkadaşı ve aynı zamanda komşusu olan Fumi ona gay olabileceğini söyler. “Yani şu ana kadar bana o gözle mi bakıyordun?” diye korkmaya hazırlanan Shunpei, Fumi’nin bu itirafının kendisiyle bir ilgisi olmadığını anlayınca biraz hayrete düşer. Fumi zaten başka biriyle çıkmaya başlamıştır. Peki en yakın arkadaşının başkasıyla çıktığını öğrenen Fumi’nin tepkisi ne olacaktır?

NEON SIGN AMBER

Bir eğlence kulübünde çalışan Ogata sürekli çıktığı kızlar tarafından suratsız diye itham edilerek terk edilmiştir. Duygularını yüzüne yansıtamayan Ogata çalıştığı yerde duygularını yüzüne çok güzel şekilde yansıtabilen Saya ile karşılaşır. İşin kötüsü herkesin duygusuz diye şikayet ettiği bu adamı Saya hep anlayabiliyordur. Saya’nın başı sıkıştığında ona yardım eden Ogata, karşılığında Saya’dan ona her gün kahvaltı hazırlamasını ister. Saya ile yakınlaştıkça onun tatlı olduğunu düşünmeye başlayan Ogata, çok geçmeden Saya’nın gay olduğunu öğrenir.

OWARANAI FUKOU NI TSUITE NO HANASHI

Takayuki, katıldığı bir partide sekiz senedir görmediği sınıf arkadaşı Kiyotake’ye rastlar. Yıllar önce Kiyotake’nin kız arkadaşını elinden almıştır. Bunun acısını hala unutamayan Kiyotake ona soğuk davranır. Partinin sonunda zilzurna sarhoş olunca ise Takayuki onu arabasına götürür. Peki yıllardır karşılıksız aşk beslediği Kiyotake’yi böyle savunmasız bir durumda yakalayan Takayuki ne yapacaktır?

PORNO SUPERSTAR

Bakir bir memur olan Yamashita, favori eşcinsel porno yıldızı Hikaru’yla hayatında bir kere olsun birlikte olma hayali kurmaktadır. İşten çıktığı bir gün, inanılmaz bir rastlantı eseri onunla karşılaşır. Bedenini sunduğu bu adamın Hikaru değil de Asazaki Ryuuichi adlı biri olduğunu öğrendiğindeyse iş işten çoktan geçmiştir.

RAKUDA TSUKAI TO OUJI NO YORU

1. Rakuda Tsukai to Ouji no Yoru: Şehzade ve devecinin kesişen yolları.

2. Rakuda Tsukai ga Kieta Asa: Rakuda Tsukai to Ouji no Yoru’nun ekstra bölümü.

3. Oboreru Sakana: Hislerini suya gömen An ve ona aşık olan her sevgilisini terk eden Usami. Kendilerini bile sevmeyen bu ikili nasıl olur da birbirlerini sevebilirler?

4. Ibitsu na Kakera: Kan bağının gücü ve tahrip oluşu. Kardeşlerin yasak ilişkisi.

5. Kusatta Rasen: Baba, oğul ve içlerine işlemiş kirli kan…

6. Ayaui Kyouen: Ibitsu na Kakera, Ienai Itami wo Daiteiru ve Kusatta Rasen karakterlerini içeren ekstra bölüm. One Shot (Ienai Itami wo Daite Iru): Kusatta Rasen ve Ayaui Kyouen’le bağlantılı bir hikaye.

RECIPE NO OUJI-SAMA

Gastronomi ikinci sınıf öğrencisi Sakai, her zaman kendi ufak restoranını açmanın ve yemekleriyle insanların yüreğine dokunmanın hayalini kurar; tıpkı dedesinin yapmış olduğu gibi. Bir gün çok çalışmaktan ve bitkinlikten dersin ortasında bayılır. Ancak okula daha yakın bir yerde yaşamaya parası yetmediği için her sabah üç saatlik yol çeker. Ta ki sınıf arkadaşlarından biri inanılmaz bir teklif sunana kadar. Ve böylece dört uyumsuz ev arkadaşının hikayesi başlar.

ROYAL FIANCÉ

Yaşlı bir adamdan iş teklifi alan Kairi, hizmetçi olarak çalışacağını zannederken kendisini bir anda Ecuratan prensinin nişanlısı olarak bulur. Aynı zamanda okul arkadaşı olan bu prens, Kairi’ye acımasız davranmaktan çekinmezken, Kairi ise onun mutluluğundan başka bir şey dilememektedir.

RUTTA TO KODAMA

Oda arkadaşı Miyagi Kodama sayesinde kabadayılık alışkanlığından vazgeçen Rutta, bir gün ansızın ona aşkını itiraf eder. Önceleri ne cevap vereceğini bilemeyen Kodama ise Rutta’nın daha fazla kavga etmesine engel olmak için onunla çıkmaya razı olur ancak zamanla kendi hislerinin de pek farklı olmadığını görür.

UNBALANCE NA NETSU

Ryuu, sınıf arkadaşı olan Yoshito ile yakınlaşmaya çalıştığında geri çevrilir. Ardından kaderin bir oyunu sonucu Yoshito ve Ryuu arasında hafif bir yakınlaşma görülür. Maalesef ki bu yakınlaşmanın bir bedeli vardır. Yoshito’nun kardeşi Shinya bu bedelin ödenmesi için hazırda beklemektedir.

WHEN A MAN LOVES A MAN

1. When a man loves a man (1 cilt) Host kulüplerinde çalışan adamların hikayelerini konu alıyor. Rekabet, kıskançlık ve karşılıksız aşklar kol gezerken, Shinkawa ve Takaaki’nin arasına giren İwaki de, bambaşka bir amaçla Takaaki’ye yaklaşır. Ancak aşk acısına yenik düşmeyen Takaaki ise sevgili İwaki’sinin elinden Shinkawa’yı almaya çalışmaktan kaçınmayacaktır.

2. Last Waltz (2 cilt) İwaki’nin teklifini geri çeviren Shinkawa, Schnapps’ta kalmıştır ancak bu defa da Schnapps ve İwaki’nin kulübü olan Rusty Nail arasındaki rekabet kızışacaktır.

3. Nightcap (1 cilt) İwaki ve Takaaki’nin ilk tanışma anları ve İwaki’nin Takaaki’yi biseksüel yaptıktan sonra acımasızca ortada bırakması anlatılıyor.

4. Irokoi (3 cilt) Takaaki, İwaki, Shinkawa ve Kenzaki’nin kesişen aşklarını konu alıyor.

5. U:V (2 cilt) Dört hostun ilişkilerinin final hikayesi. Bunda da İwaki, kuzeni Kazuomi’yi, Takaaki ve Shinkawa’yla tanıştıracak ve Takaaki de onu eğitecektir. Shinkawa ise Takaaki’nin İwaki’ye olan hisleri konusunda hala endişelidir.

 

Bir cevap yazın

Loading…

Donten ni Warau Tanıtım ve İnceleme!!

Mutlaka Okunması Gereken Shounen Mangalar 2!