Manga

Yaoi Manga Önerileri !!

Yaoi Manga Önerileri…Beyler burası biz kızlara özel bir alan o yüzden siz okumasanız da olur 😀 Siz bu içeriği anlamak için Kızlar Neden Yaoi Sever ? yazıma göz atabilirsiniz 😀 Gerçi aranızda Fudanshi varsa onlar okuyabilirler tabi 😀 Daha önce Yaoi Anime Önerileri listesi hazırlamıştım. Takipçilerimizden birisi Yaoi Manga önerileri listesi istemiş. Normalde manga bölümü Gin Admin’e ait ama Gin Admin’imiz benim gibi sapık olmadığı için Yaoi türünü izlemiyor ve okumuyor 😀 Kısacası iş başa düştü ve Yaoi Manga Önerileri ile karşınızdayım 🙂

Her türlü manga İçerikleri için MANGA bölümümüzü ziyaret etmeyi unutmayın 🙂 Bu arada burada bazı ünlü mangaları göremyebilirsiniz. Junjou Romantica gibi. Yaoi Anime Önerileri listesinin bütün mangaları ayrıca önerimdir. Bu yüzden ayrı bir liste hazırlamaya gerek duymadım.

Ten Count

Shirotani Tadaomi psikolojik olarak temizlik hastasıdır. İnsanlara dokunamaz, muhtemelen olarak pis olan her yerden uzak durmaya çalışır. Küçükken geçirdiği ağır bir travma sonrası bu hale gelen Shirotani Tadaomi, hastalığı yüzünden insan ilişkileri konusunda hep başarısız olmuştur. Büyük bir şirkette sekreterlik hayatına devam eden Tadaomi‘nin hayatı Psikiyatrist Kurose ile tanıştıktan sonra tamamen değişir. Kurose temizlik hastalığı olan insanlar geçmişte aşık olduğu insan yüzünden takıntılıdır ve Tadaomi‘nin hastalığını iyileştirmeyi kafaya takar. Tadaomi‘ye gerçekleştirmesini istediği 10 madde yer alan bir liste hazırlar. Böylece Tadaomi maddeleri yerine getirmeyi  başarana kadar her gün psikaytrik seanslarda bir araya gelirler.

 

Ameiro Paradox

Bir derginin siyaset bölümünde çalışan idealist ve çalışkan muhabir Onoe, işini çok sever ve siyaset bölümünde kariyer yapmak için elinden geleni yapar. Tam terfi alacağını düşündüğü sırada nefret ettiği ve küçük gördüğü magazin bölümüne atanır. İşin kötüsü kız arkadaşını elinden alan adam Kaburagi ile ortak olmak zorundadır. Birlikte sürekli haber kovalamaya çalışırken aslında nefret ettiği bölümün çok emek istediğini ve Kaburagi’nin ise o kadar da kötü bir adam olmadığını fark etmeye başlar. Bu kadar fazla zaman geçirmek ikili arasında ki ilişkiyi başka bir boyuta taşımaya başlar.

Bitter Sweet Cafe

Honda Yuuji en yakın arkadaşı tarafından ihanete uğrar. Bu zamana kadar her şeyi ortak yaptığı arkadaşı onun tarifini çalmış ve onun başarısını kendi başarısı gibi göstermiştir. Bunun hayal kırıklığıyla bir köşede yığılmış halde dururken Katsuragi Megumi ‘ye rastlar. Terk edilmiş kediyi bile yalnız bırakamayan iyi kalpli Megumi, onu işlettiği kafeye götürür. Yuuji’nin ünlü bir pasta şefi olduğundan haberi olmayan Megumi, ona kafesinde yardımcı olması için iş verir. Megumi’nin sakarlıkları ve  saflığı zamanla Yuuji içerisinde bir şeylerin değişmesine neden olacaktır.

Cafe Latte Rapsody

Kitabevinde çalışan ve bilim/teknoloji bölümünden sorumlu olan Serizawa, her zaman güler yüzlü ve sevecen bir insan olmuştur. Eşcinsel olan Serizawa ilişkilerinde hep işe yaramaz ve ondan geçinen adamlara denk gelmiştir. Shoujo mangalarda ki gibi bir aşkın hayallerini kuran Serizawa ,kafeye sık sık gelen ürkütücü bir görünüme sahip olan birisini fark eder. Kitap evine sık sık gelen bu kişi her gün ilgisini çekmeye başlar. Onunla konuştukça ürkütücü görüntüsü ile alakası olmayan sevecen bir kişilikle karşılaşır. Kendisinden ilk kez korkmayan biriyle karşılaştığına mutlu olan Keita ise Serizawa’ya karşı farklı duygular beslemeye başlar.

Calorie

Toshiyuki uzun yıllar boyunca heteroseksüel ve inanılmaz çapkın arkadaşı Yasuhira’yı karşılıksız bir aşkla sevmiştir. Yasuhira ne zaman bir kızla yakınlaşsa göz yaşlarını tutamaz ve ağlama başlar. Onun Yashurira’ya olan aşkını fark eden ortak arkadaşları Jun ise her zaman onun teselli sığınağı olmuştur. Bir gün yine Jun ile dertleşirken artık çocukluktan beri sürdürdüğü aşkından vazgeçeceğini söyler. Bunun karşılığında Jun’dan çıkma teklifi alır. Hiç beklemediği teklifi kabul etmeye karar verir fakat onlar için her şey bu kadar kolay olmayacaktır.

Count Love

Agatsuma orta okulda geçirdiği bir trafik kazasından sonra insanların üzerinde garip sayılar görmeye başlamıştır. Zamanla bu sayıların insanların söylediği yalan sayıları olduğunu anlar. İnsanların yalanlarını gördükçe hayattan soğuyan  Agatsuma bir gün okulun arka bahçesinde dolaşırken inanılmaz bir şey görür. Başında yalan sayısının sıfır olduğunu gösteren sayılara sahip biriyle karşılaşmıştır. İsminin Misono olduğunu öğrendiği bu kişiyle hemen arkadaş olmak ister. Bitki Yetiştirme kulübüne katılır ve her gün Misono ile vakit geçirmeye başlar. Misono masumluğunu tanıdıkça ona aşık olacaktır.

Escape Journey

Üniversiteye başlayan Naoto, beklenmedik bir şekilde eski sevgilisi Taichi ile karşılaşır. Lisede çok iyi arkadaşken ilişkilerini aşka çeviren ikili sevgili olduktan sonra hep kötü olaylar yaşamışlardır. Bu yüzden üniversitede kendisini yeni bir hayata hazırlamaya çalışırken eski sevgilisiyle karşılaşması her şeyi altüst etmiştir. Fakat bu sefer farklı bir şeyler vardır. Taichi olgunlaşmıştır. Duygularını görmezden gelen Naoto, grup arkadaşlarından bir kızın Taichi’ye aşık olmasıyla gerçekte ne hissettiğini fark etmeye başlar.

GOCHISOUSAMA

Hiroto sürekli para sıkıntısı çeken , yemek yapmada oldukça yetenekli birisidir. Bir gün parkta yaptığı yemekleri yerken yanına küçük bir çocuk yaklaşır ve yaptığı yemeklerden yemek ister. Sevimliliği karşısında dayanamaz ve yemeğini onunla paylaşır. O sırada çocuğun babası olan Suguru gelir ve çocuğunun yemek seçtiğini, fakat onun yemeklerini yediğini söyler. Böylece Hiroto’ya iş teklifinde bulunur. Ev işlerini yapması karşılığında ona ev+maaş teklif eder. Zaten parasız olan Hiroto hemen kabul eder. Onlarla birlikte yaşamaya başladıkça yakışıklı bir pilot olan baba niyeti bozmaya başlar 😀

HANA NO MIZO SHIRU

 

Youichi’nin üniversitedeki hayatı iyi gidiyor. Sınıflarıyla ilgili hiçbir problemi yok, çok sayıda arkadaşı var, hatta Minami adında şirin bir kız arkadaşı bile var. Sonra gün o Misaki ile buluştuğu yere geliyor. Misaki ayrılmış, ayakta durmuş bir adam ama bazı sebeplerden dolayı, Youichi aklından çıkarır gibi görünmüyor. Aslında, uzak kalamayacak gibi görünmüyor. Misaki’yle laboratuarda çalışan bir işe indiğinde, sadece çiçeklerin çiçeklenmekten daha fazlası var gibi görünüyor. Fakat duygularını ne oldukları için fark edecekler ve bunu kabul edecek cesarete sahip olacaklar mı?.

HANA TO USAGI

Teslimat servisimizin düzenli müşterisi olan Aizawa-san’ın 411 numaralı odasında her zaman bir tavşan kafası takıyor… Neden böyle bir şey giyiyor ki ilk etapta? Sapık? Her gün teslimat gönderiyor ya da alıyor ama yüzünü göremiyorsunuz ve neredeyse sessiz, bundan daha korkutucu bir şey yok. Ama bir gün hala tavşan kafasını takıyor, koluma sıkıca tuttu, “T-teşekkür ederim, yarın tekrar görüşürüz…” diyerek öyle utanç verici bir şekilde söyleyin- Kalbim çok hızlı atıyor.

HARAPEKO USAGI TO KOISURU OOKAMI

Shirou kabarık bir tavşanı evcilleştirmekten başka bir şey istemiyor, ama soğuk ve sert ifadesi ona ihanet ediyor ve hiç şansı olmadı. Nihayet böyle bir kabarık tavşanı tutma şansını yakaladığı zaman, sonunda içeriğin olacağını düşünürsünüz, ama şimdi dikkati çeken genç bir üniversite öğrencisi Kou’nın dikkatini çekmiş gibi görünüyor. O bir tavşan gibi sevimli, ama o bir tavşan değil, o zaman bu duygu nedir?

HARU WO DAITEITA

Haru wo Daiteita’nın sevimli ve çekici ana karakterleri, hem film endüstrisinde hem de çeşitli yetişkin video filmlerinde rol alan Kyousuke Iwaki ve Youji Katou’dur ve başarı merdiveni tırmanmaya ve daha büyük aktörler olmaya çalışmaktadır. Iwaki, popüler bir filmde, Katou’yu seçmelere katılarak yüceltmeyi kabul etti. Birlikte geçirdikleri süre boyunca Katou, Iwaki-San’a aşık olduğuna inanmakta, aksine, aşka olduğuna inanmak istememektedir. Daha sonra başka bir gey oyuncusu Japonya’ya geri dönüyor ve Katou’yla ortaklaşa sorunlar ortaya çıkıyor. Ve ondan sonra ikisi, kalplerinin nereye yerleştirildiğini anlıyor.

HIDOKU SHINAIDE

Nemugasa özel bir okula burslu girmiş sessiz sakin bir öğrencidir. Notlarının düşmesiyle öğretmeni tarafından uyarılır. Eğer bir sonraki sınavda başarısız olursa bursu kesilecektir. Ne yapacağını düşünürken kulağına bir yabancı fısıldar : ” Kopya Çek”. Şeytana uyan Nemugasa sınavda kopya çeker. Bu sırada Maya adlı okulun popüler çocuğu tarafından fark edilir. Okulun arka bahçesine çağırdığı Nemugasa’ya soyunmasını söyler aksi takdirde öğretmenlere söylemekle tehdit eder. Çaresiz dediklerini yapan Nemugasa sürekli cinsel tacizlere maruz kalır.

HIMANANODE HAJIMETE MIMASHITA

Amano Rintarou, çocuklarından beri Nakatsugawa Maki ile ilgileniyor. Çocukluk arkadaşı Maki’nın kutudaki en parlak mum boya olmadığını biliyor, ama buna rağmen, belki de bundan dolayı, şimdi ve gelecekte de onunla ilgileneceğini düşünüyordu. Bununla birlikte, üniversiteye girerken ve Rintarou Maki ile birlikte hareket ettiğinde, Maki normal bir aptal olmaktan sapık bir aptal olmaktan geçer! Ama sadece Rintarou’ya mı ?! Rintarou ne yapacak? Maki’nin bu yeni tarafıyla nasıl başa çıkacak? O hala onunla yaşayabilecek ve şimdi ve sonsuza kadar Maki ile ilgilenmeye devam edebilecek mi?

HONTO YAJUU

 

Ueda Tomoharu, yerel bir koban istasyonunu yöneten bir polis memurudur ve bir çamaşır hırsızının peşinden giderken yakuza üyesi Gotouda Aki’ye girene kadar işinden ve nispeten sessiz hayatından oldukça mutludur ve aniden itiraf edilir! Aki, “yıldızlarla dolu sevgili” statüsüyle ilgili en az rahatsızlık duymuyor ve hevesli bir şekilde polisiyle bir süper lovey-dovey ilişkisi kuruyor, ama Ueda bir mobster ile ne kadar tehlikeli olabileceğini öğrenmeye … birinden daha fazla yolla.

ITADAKIMASU, GOCHISOU-SAMA

Ne gece Hiroto sokakta Haru’yu bulur, Haru aç ve soğuk, bu yüzden Hiroto onu eve getirir. Haru hemen Hiroto’ya aşık olur, ama Hiroto hislerini yeniden kazanır mı?

JUNKETSU DROP

Kasukabe ve Misato, kültür ve spor bölümlerinin başkanları olarak tam karşıt olmaları her zaman tartışırlar. Ama bir gün, Kasukabe, Misato’nun bir grup fangirdan kaçmasına yardım ettiğini öğrenir. Sınıfta yalnız olan Kasukabe, kemer düşmanı alay etmeye ve dalga geçmeye başlar. Ama her nasılsa, işler beklenmedik bir dönüş alır, ilişkilerini sonsuza dek değiştirir…

KIRABOSHI DIAL

Toba Yousuke sensei, yeniden başlamak için Town Alp’e gitti. Kayboldu ve onu almaya çalışan queer bir adam Suga Kazuhiro ile tanıştı. Kasabadaki milletler Kazuhiro dışında son derece arkadaş canlısıydı. Klinikteki odası çöktüğü için Toba, Kazuhiro’nun büyük evinde bir süre kalmak zorunda kaldı. Kazuhiro’nun kişiliğinin ardındaki nedenler nelerdi? Bu şehre gelmesini sağlayan Toba’ya ne oldu? Gizli geçmişlerle, ikisi de yavaşça birbirlerinin kalbine giden yollarını buldular.

LITTLE BUTTERFLY

Kojima, sınıfa dışarıdan arkadaş olmayı hedefler ve kısa bir süre sonra Nakahara’nın sorunlu aile hayatını öğrenir – onun umursamaz, küfürlü babası ve zihinsel olarak kararsız annesi. Kojima bir şekilde Nakahara’yı rahatlatmak istediği için, yavaş yavaş diğer oğlunun duygularının sadece sempatiden ziyade ortaya çıktığını fark eder. Nakahara, Kojima için kendi romantik duygularını ilan ettiğinde, ilişkileri, yetişkinliğe ilk adımlarıyla birlikte karşı karşıya kaldıklarında cinsel keşiflerden biri haline gelir.

LOVE ROUND!!

Güzel çocuk Kaoru Komatsuna, kadınsı güzel görünümleri ve sevimli ama kız gibi isimleri hakkında bilinçli. Yakışıklı okul boks şampiyonu Junya Kubo sadece Kaoru’nun not defterini alıp tuhaf ismiyle dalga geçmeye devam ediyor. Kaoru sinirlenir ve şampiyonu aşağıya doğru çevirir. Bu, Kubo’ya, Kaoru’yu boksör olmaya ikna etmeye çalışmak için ilham veriyor. Ona direnmek için elinden gelenin en iyisini yaptıktan sonra, Kaoru acımasız nakavt Kubo’ya düşüyor.

MOUSOU ELEKTEL

Bir gün çatıda sınıfa atlama, Shunpei’nin en iyi arkadaşı Fumi ona gey olabileceğini düşündüğünü söyler. Her şey çıldırdı (şu andan itibaren, şu an, o benim için böyle düşünüyor mu ?! ”) Shunpei, Fumi’nin itirafının ortaya çıktığı zaman … Aslında Fumi çoktan başka biriyle çıkıyor.

NEON SIGN AMBER

İfadesiz bir kulüp kapıcısı, yerdeki birçok partiden birinde gösterişli bir çocukla tanışır. Her zaman çok sıkıcı ya da duygusal olmayan bir kişi olarak kabul edilen biri olarak, sakat kişiliği olan Saya-chan bu adamı daha canlı bir hale getirecektir.

OWARANAI FUKOU NI TSUITE NO HANASHI

Bir gün, Takayuki partisine katılır, 8 yıl önce liseden gelen eski sınıf arkadaşı Kiyotake ile tanışır. Kiyotake’in lisedeki kız arkadaşı Takayuki tarafından çalındı. İki buluştuğunda ne olacak? Biri sarhoş olduğunda ne olacak? Takayuki’nin karşılıksız aşkın acı verici duyguları sona erecek mi yoksa mutlu bir son olacak mı?

PORNO SUPERSTAR

Bakire bir çalışan olan Yamashita, en sevdiği gey porno yıldızı Hikaru ile en az bir kez uyumayı hayal etmişti. Oradan işten ayrıldığında inanılmaz bir karşılaşma var! Ancak ilişkilerin ortasında, adamın Hikaru olmadığı, ama Asazaki Ryuuichi denen biri olduğu ortaya çıktı. “… Kim yeryüzünde sen ?!”

RAKUDA TSUKAI TO OUJI NO YORU

1. Rakuda Tsukai to Ouji no Yoru: Şehzade ve devecinin kesişen yolları.

2. Rakuda Tsukai ga Kieta Asa: Rakuda Tsukai to Ouji no Yoru’nun ekstra bölümü.

3. Oboreru Sakana: Hislerini suya gömen An ve ona aşık olan her sevgilisini terk eden Usami. Kendilerini bile sevmeyen bu ikili nasıl olur da birbirlerini sevebilirler?

4. Ibitsu na Kakera: Kan bağının gücü ve tahrip oluşu. Kardeşlerin yasak ilişkisi.

5. Kusatta Rasen: Baba, oğul ve içlerine işlemiş kirli kan…

6. Ayaui Kyouen: Ibitsu na Kakera, Ienai Itami wo Daiteiru ve Kusatta Rasen karakterlerini içeren ekstra bölüm. One Shot (Ienai Itami wo Daite Iru): Kusatta Rasen ve Ayaui Kyouen’le bağlantılı bir hikaye.

RECIPE NO OUJI-SAMA

İkinci sınıf mutfak öğrencisi Sakai her zaman kendi küçük restoranını açmayı ve büyükbabasının yaptığı gibi yemekleriyle insanların kalplerine dokunmayı hayal ediyordu. Onun sınırında dışında, sınıfta fazla çalışma ve yorgunluktan her sabah 3 saat okula gitmekten vazgeçmek dışında ama daha yakın yaşamak için hiçbir yolu yoktur … sınıf arkadaşı ona inanmak için neredeyse iyi bir şey söyleyene kadar Yakında paylaş. Ve böylece 4 uygunsuz oda arkadaşı hikayesi başlar.

ROYAL FIANCÉ

Honami Kairi’nin kaderi, yaşlı bir adamdan bir ev hizmetçisi olarak zengin bir aile için çalışmayı kabul ettiği zaman değişir. Düşük seviyeli iş aniden okul arkadaşı, yabancı Kraliyet Prens Shou ile bir düğün antrenmanına dönüşür …! Bir twist ile bir masal ..

RUTTA TO KODAMA

Rutta, yeni oda arkadaşı Miyagi Kodama yüzünden suçlu bir kişiden güzel bir adama dönüştü. Rutta’nın itirafından sonra Kodama kendi hislerinden emin değildi. Rutta’nın aşırı dövüşten kaynaklanan yaralanmaları gördükten sonra, Kodama sonunda gerçekle yüzleşmeye karar verdi ve onu kabul etti.

UNBALANCE NA NETSU

Ryuu Kagaya bir sonraki koltuktaki çocuğuna, namus öğrenci Yoshito Naruse ile arkadaşlık etmeye çalıştığında vuruldu. Ryuu’nun Ryuu’nun çalışmalarındaki Yoshito’yu gördükten sonra arkadaş olabileceğini düşünüyor. Yoshito’nun erkek kardeşi bunun hakkında söyleyecek bir şeyleri olabilir …

WHEN A MAN LOVES A MAN

Profesyonel rekabet, yanlış kimlikler, karşılıksız aşk ve kıskançlık Shinkawa’nın ve Takaaki’nin dostluğunu yarı düzenli olarak test eder. Ama Takaaki’nin eski alev ve akıl hocası Iwaki Kyousuke, yeni bir ev sahibi kulübüne Shinkawa’yı baştan çıkarmak için geri döndüğünde, Takaaki Shinkawa’yı kalmaya ikna edebilir mi, yoksa Iwaki’ye olan bağlılığı Shinkawa’nın ortaklığını kaybetmesine neden olur mu?

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

One thought on “Yaoi Manga Önerileri !!

  1. Usagi dedi ki:

    Rutta To Kodama ya uçun derim (⁎⁍̴̆Ɛ⁍̴̆⁎)

Bir cevap yazın