Yaoi Anime Önerileri!!

Yaoi Anime Önerileri ya da Shounen Ai. Erkekler bu listeye bakmasanız da olur. Bu köşe biz kızlara özel. Eğer  “bir kız neden Yaoi izler ki” diye merak ediyorsanız Kızlar neden Yaoi sever ?  yazıma göz atabilirsiniz. Derin romantizm, tutkulu duygular, iki erkeğin tüm imkansızlıklara rağmen aşklarını yaşama konusunda ki azmi 😀 Zaten karakterlerden birinin kadınsı çizimi ve kadınsı davranışları size çok da homosexuel aşk gibi gelmiyor. Ayrıva aşağıda göreceğiniz bazı animeler sizi harika renkleri olan bir dünyaya götürecek. Neyse efendim lafı daha fazla uzatmıyor ve listeme geçiyorum.

Doukyuusei

Rihito Sajou lise giriş sınavlarında tam puan almış, başarılı, efendi, sessiz , sakin bir çocuktur. Hikaru Kusakabe sarıya boyalı saçları, müzik grubu solisti ve kızlar arasında gözdeliğiyle okulun popüler çocuğudur. Bu birbirinden farklı iki karakter okulun korosunda görev alınca yolları kesişir. Müzik konusunda oldukça yeteneksiz olan Sajou‘nun tek başına sürekli denemeler yaptığını fark eden Kusakabe ona ders vermeyi teklif eder. Birlikte derslere başlayan bu ikili sık sık buluşup şarkı söylemeye başlarlar. Aralarında ki samimiyet gün geçtikçe farklı bir boyut kazanacaktır. Renklerin ve seslendirmelerin harika olduğu bu filmi kaçırmayın derim .

Junjou Romantica Serisi

Junjou Romantica : Takahashi Misaki bir gün evinin kapısında bir adamın abisini duvara sıkıştırmış taciz etmeye kalktığını görür. Daha sonra abisinin en yakın arkadaşı olduğunu, inanılmaz bir yazar olduğunu ve Japonya’nın en prestijli okullarından birinden mezun olduğunu öğrendiği bu adamdan abisinin ricası üzerine özel ders almaya başlar. Usami Akihiko isimli bu adamla ilişkileri farklı boyutlar kazanacaktır.

Junjou Egoist :  Kamijou Hiroki çocukluk arkadaşı  Usami Akihiko‘ya aşıktır fakat reddedilmiştir. Parkta ağlarken nazik gözleri olan Kusama Nowaki ile karşılaşır. Hiç tanımadığı bu adam onu elinden tutar ve kendi arkadaşlarıyla tanıştırır. Daha sonra da kendisine özel ders vermesini ister. Daha sonra ona ilk görüşte aşık olduğunu söyleyecektir.

Junjou Terorist : Profösörlük görevi yapan You Miyagi, eski karısının kardeşinin kendisine ilanı aşk etmesiyle neye uğradığını şaşırır. Takatsuki Shinobu isimli 18 yaşında ki bu genç oldukça agresif bir aşıktır.

Sekai ichi Hatsukoi Serisi

Onodera lisede bir erkeğe aşık olmuş ama o kişi tarafından hayal kırıklığına uğratılmıştır. Bu yüzden aşka olan inancını kaybetmiş ve kendini edebiyata vermiştir. Babasının büyük bir yayıncılık şirketi sahibi olması sebebiyle herkesin gözünde torpilli çocuk olduğu için babasından bağımsız bir işe girmeye karar verir. Fakat tek başına hiç bir şey kolay değildir. Bir yayıncılık şirketine başvuran Onadera , edebiyat yerine Shoujo Manga bölümüne verilir. Kısa süreliğine buraya katlanmaya karar veren Onodera şefini başta tanımasa da sonradan lisede aşık olduğu kişi olduğunu öğrenir. Yaşadığı şok üzerine bir de bu editör ona tekrar “seni seviyorum” dedirtmeye kararlıdır.

Hybrid Child

Hybrid Child, 4 film şeklinde ve farklı kişilerle karşımıza çıkan bir hikaye. Kuroda çocukluk aşkı Tsukishima ile sürekli uğraşır. İçten içe ona aşıktır ama bir türlü söyleyemez ve onu kızdırmakla uğraşır. Fakat bir gün Tsukishima‘yı bir savaşta kaybeder. İnanılmaz bir deha olan Kuroda , Hybrid Child isimli , insanların gösterdiği sevgi ve ilgi ölçüsünde büyüyüp gelişen, insani özellikler taşıyan çocuklar tasarlar. Bu çocukların yer aldığı birbirinden saf ve masum 3 film sizleri bekliyor.

Love Stage!!

Sena Izumi oldukça ünlü sanatkar kişilerden oluşan ailesine rağmen sıradan, sessiz, otaku bir çocuktur.  “Magical Girl LalaLulu”  isimli bir mangayı çok sevdiğinden dolayı mangaka olmayı ister fakat hiç yeteneği yoktur. İşin kötüsü kendi yeteneksizliğinden haberdar da değildir. 10 yıl önce çocukken kız kılığında bir reklam çevirmiştir. 10 yıl sonra tekrar bu reklamın çekilmesi ile ilgili teklif alınca bütün hayatı değişir. 10 yıl önce birlikte rol aldığı  Ichijou Ryouma ile tekrar karşılaşır. Onu bir kız olarak bilen Ryouma, 10 yıldır Izumi‘yi seviyordur. Karşılaştıklarında ilanı aşk eder. Fakat erkek olduğunu öğrendiğinde işler daha ilginç ve komik bir hal alacaktır.

Koisuru Boukun

Souichi Tatsumi oldukça başarılı bir yüksek lisans öğrencisi olmasına rağmen berbat bir karaktere sahiptir. Sürekli bağıran, çağıran, azarlayan bir yapıya sahip olması nedeniyle kimse ona katlanamamaktadır. Ona sırılsıklam aşık olan laboratuvar asistanı Tetsuhiro Morinaga hariç. Souichi Tatsumi küçük kardeşinin gay bir ilişkisi olması nedeniyle gaylarden nefret etmektedir. Ona aşık olan Morinaga için onunla yakınlaşma şansı devenin bale yapmasından daha düşüktür. Ta ki Morinaga‘nın bir arkadaşının ona baştan çıkarıcı bir ilaç vermesi ve Tatsumi‘nin bu ilacı yanlışlıkla içmesi olayı yaşanana kadar.

Seitokaichou ni Chuukoku

Öğrenci konseyi başkanı Kokousei neden olduğunu anlayamadığı bir sebeple sürekli erkekler tarafından çekici bulunuyordur. Sürekli tacize maruz kalan Kokousei zayıf kişiliği yüzünden oldukça büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Bu durumu fark eden öğrenci konseyi başkanı yardımcısı Chiga hem onu korumak hem de nesini bu kadar çekici buldukları konusunda bilgi edinmek için sürekli onu takip etmeye başlar. Fakat zaman ilerledikçe kendisi de Kokousei‘nin cazibesine kapılacaktır.

Gakuen Heaven

Ito Keita Japonya’nın en prestijli okullarından birisi olan Bell Liberty Akademi’sine özel davet almıştır. Sadece çok yetenekli ve yakışıklı öğrencilerin kabul edildiği bu okula önemli bir özelliği olmadığı halde neden davet edildiğini kendisi de merak ediyordur. Daha okula ayak basar basmaz başına olmadık işler gelecektir.

Ikoku Irokoi Romantan

Japon yakuza liderinin varisi Ranmaru, başka bir çete liderinin kendisinden yaşça büyük kızıyla İtalya‘da zoraki bir evlilik yapmıştır. Evlilik formalite icabı olduğundan ikisi de bundan mutlu değildir. Sarhoş olduğu düğün gecesi, yeni evlendiği karısının odası yerine seksi gemi kaptanının odasına giren Ranmaru, Alberto oldukça sıcak bir gece geçirir. Bu geceden sonra Alberto‘ya aşık olan Ranmaru ertesi sabah Alberto‘nun gideceği haberi ile yıkılır. Uzun süre görüşmeyen bu ikili tesadüfen İtalya‘da bir yerde tekrar karşılaşır. Birbirini unutamayan çiftimizin aşkı daha da derinleşecektir.

Saigo no Door wo Shimero!

En iyi arkadaşının (Saitou Toshihisa) düğününde Nagai Atsushi, ona aşık olduğunu fark eder. Nagai düğünde geline saydırırken başka bir konuk olan Honda Kenzou ile karşılaşır. Honda kör kütük sarhoş olmuş Nagai ile ilgilenir. Şimdi Nagai‘nin kafası çok karışıktır.

Gravitation

Schuichi 18 yaşında şarkı sözü yazarıdır. Yakın arkadaşı Hiro ile kurduğu Bad Luck grubunun solistidir. En büyük hayali Nittle Gasper gibi bir grup olmaktır. Bir gün Shuichi parkta yürürken elinde şarkı sözlerinin olduğu kağıt rüzgarla uçar ve ünlü bir yazar olan Yuki‘nin önüne düşer. Yuki şarkı sözünü okur ve beğenmez. Shuichi buna çok bozulur. O günden sonra Yuki‘nin peşini bırakmaz. ileriki bölümlerde Yuki‘nin saklı geçmişi, Bad Luck grubunun yükselişi ve Yuki ile Shuichi‘nin inişli çıkışlı ilişkisi ele alınmaktadır.

Loveless

12 yaşında olan Aoyagi Ritsuka okulda 6. senesidir ve başka bir okula transfer olmuştur. Abisini kaybettiğinden bu yana çok yalnızdır. Ritsuka kimseyle arkadaş olmak istemez yalnız takılmayı tercih eder. Bir gün okuldan çıkarken yanına Soubi adlı yetişkin bir genç gelir ve ona abisi Seimei‘yi tanıdığını söyler. Onunla beraber konuşurlar ve fotoğraf çektirirler. Ritsuka fotoğraflara bakarken daha sonra bir anda onu öper ve onu sevdiğini söyler. Ritsuka olanlara çok şaşırmış ve inanmakta güçlük çekmektedir. Ritsuka‘ya onu hep koruyacağını ve her şeyi yapacağını onun için savaşacağını söyler. O sırada 2 kişi ortaya çıkar ve Loveless için geldiğini söyler. Loveless, Ritsuka‘nın gerçek adıdır. Beloved ise onun abisinin adıdır. Ritsuka yavaş yavaş geçmişi, aslen ne olduğunu anlamaya başlar. Soubi önceden Beloved‘in savaşçısıdır. Şimdi ise Ritsuka‘nın savaşçısı olmuştur. O sırada gelen 2 kişiyle Soubi savaşmaya başlar. Ama daha sonra Soubi Ritsuka’yı alarak kaçar. 2 kişi Loveless‘i öldürmek için görevlendirilmiştir.

Togainu no Chi

The Third Division adı verilen üçüncü dünya savaşından sonra Japonya ikiye ayrılmıştır. Savaştan birkaç yıl sonra Vishio adındaki örgüt ayrılan bölgelerden biri olan Toshima’yı kontrolü altına alır. Burada Igra adında, ölümüne dövüşler düzenlenmektedir. Togainu no Chi’nin kahramanının adı Akira. Kendisi bir dövüş turnuvası olan Blaster’in Lost lakaplı yenilmez dövüşçüsüdür. Günün birinde cinayetle suçlanır ve ikiye ayrılan Japonya’da her cinayetin suçu müebbet hapistir. Fakat Emma adında bir kadın çıkagelir ve Akira’ya reddedemeyeceği bir teklif yapar. Buna göre Akira geyler Toshima’ya gidecek, Igra turnuvasını katılıp en tepeye yükselecek Il Re adındaki şehrin liderini yok edecektir.

Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru

Sakurai Yuki gizemli güçlere sahip bir çocuktur. Doğduktan hemen sonra, annesi tarafından bir yetimhaneye terk edilmiştir. Bu olaydan ötürü Yuki, bağımsızlığı için mücadele eder. Yakınındaki insanlara yük olmaktan nefret eder ; ama aynı zamanda yalnız kalmaktan da korkmaktadır. Dahası, kendini bildiğinden beri, başkalarına dokunduğunda onların hislerini anlayabildiği tuhaf bir yeteneği vardır. Bunu kontrol edemeyerek, geçmişte hatalar yapar. Daha sonra hayatını kurtaran gizemli ama yakışıklı bir adamla karşılaşır ama her nasılsa onunla daha önceden karşılaşmış olduğunu hissetmektedir. Ölüm tehditleri ve yeteneği artarken, onun abisi olduğunu iddia eden bir adam ortaya çıkar. Peki Yuki gerçeği öğrenince ne yapacaktır ?

Yami no Matsuei

Yaşayan her insanın yanan bir mumu vardır ve bu mum söndüğünde o insan ölmüş demektir. Ölen insanın adı kayıt defterine yazılır, ancak bunun dışında cinayetler gibi gizemli sebeplerden ölen kişiler ise bilinçsizce yaşamaya devam ederler. Ölümden sonra yollarını bulamayan bu ruhlar için rehberlik eden özel bir kurum vardır. Hades Bakanlığı adındaki bu kurum shinigamilerin çalıştığı bir yerdir. 26 yaşındaki Tsuzuki Asato bu shinigamilerden biridir. Tatlıları aşırı seven, saf ve bir o kadar neşeli olan bu shinigami 70 yıldan beri bu yerde çalışmaktadır. Diğer shinigamilere göre muhteşem bir güce sahip olduğundan dolayı diğerleri tarafından kıskanılmaktadır ve bu yüzden tek başına çalışmaktadır. Bir gün Hisoka adlı genç bir shinigami onun ortağı olmak için geldiğinde Tsuzuki‘nin yalnızlığı sona erer. Ancak Tsuzuki ve Hisoka‘nın yolları Doktor Muraki ile kesişince aralarında bitmek bilmez bir savaş başlamış olur.

No. 6

Yıllar önce, insanlık, kanlı bir dünya savaşının sona ermesinden sonra, barışçıl ve mükemmel altı şehir devletine sığınır. En azından yüzeyde. Bununla birlikte, 6 numaralı şehir devletinin elit sakini Shion, gizemli bir çocuğun Nezumi ile karşılaşması sayesinde yaşadığı dünyaya yeni bir bakış açısı kazanır. Nezumi, sözde ütopyanın duvarlarının ötesinde, ıssız çöp arazisinde yaşayan birçok kişiden biriydi. Ancak diğer çocuğun kaçak olduğunu bilmesine rağmen, Shion onu gece boyunca almaya ve onu korumaya karar verir; bu da ciddi sonuçlar doğurur: eylemleri nedeniyle Shion ve annesi statüsünü kaybeder ve başka yerlere yerleştirilir. Şehrin daha koyu yanı kendini bilinir hale getirmeye başlar.

Tight-Rope

Bir Yakuza ailesinin tek oğlu olan Ryunosuke‘ye, ailesi çeteyi devralmak için baskı yapmaktadır. Fakat Ryuu‘nun tek derdi çocukluktan beri aşık olduğu Nao‘yla huzurlu bir hayat yaşamaktır. Nao ise bütün bunların onu ilgilendirmediğini düşünse de, istemeden olaylara dahil olacaktır.

Patalliro!

Bir zamanlar, her zaman ilkbaharın yaşandığı bir ada vardı. Güney Ormanları‘nın bir yerinde, yeşil ormanlarla ve geniş göllerle dolu bir ada. Derin kökleri olan uzun dağlar, insanoğlunun en değerli hazinelerinden biriyle doludur: elmaslar. Bu adanın adı Malynera, kral sadece bir çocuk. Malynera kralı Patalliro VIII, 10 yaşında. Kendi dünyamıza çok benzer bir dünyada yaşıyor, ancak tuhaf olanın sıradan olduğu yerlerde. Uluslararası teröristlerden, uzaylılara, kazara zaman yolculuğuna kadar her türlü soruna çözüm bulmaya çalışıyor. Kral olarak ilk meydan okuma, International Diamond Syndicate adlı bir grup Malynera elmas madenlerinin kontrolünü istediğine karar verir. İngiltere‘ye yaptığı yolculuk sırasında koruması görevine atanan Binbaşı Jack Bancoran ile bu şekilde karşılaşıyor. Ayrıca, IDS tarafından gönderilen suikastçılardan Maraich ile tanışmaları da bu şekilde. Patalliro‘ya neredeyse her zaman Tamanegi ordusu eşlik eder. Onlar Patalliro koruyucularıdır ancak aslında dünyayı ondan koruyorlar.

Kono Danshi, Mahou ga Oshigoto Desu

Chiharu Kashima Büyücü Bürosu‘nun Kriz Önlem Bölüğü‘nün kaptanıdır. Bir gün, sıkça gittiği barda Toyohi Utsumi adında arkadaş canlısı bir adamla karşılaşır. Tanıştıktan bir süre sonra, Utsumi “Kashima-san’a aşık oldum.” diye bir itirafta bulunur. Kashima şaşırıp geri adım atar fakat yakın zamanda ikisi birlikte daha fazla vakit geçirmeye başlarlar.

Kono Danshi, Ningyo Hiroimashita

Tatsumi, tek başına yaşayan bir lise öğrencisidir. Ancak bir gün, Wakasa ismindeki yakışıklı bir deniz adamı, Tatsumi‘nin küvetinin içine taşınır. Wakasa biraz bencil ama çok tatlı, Tatsumi ise havalı ama işgüzar bir tiptir. İkilinin komedi dolu maceralarına tanık olun.

Kono Danshi, Sekika Ni Nayandemasu

Lise öğrencisi olan Ayumu Banri, stres anında bir taşa dönüşmesine neden olan tuhaf bir hastalığa sahiptir. Sınıfına uyum sağlayamadığı için, bir yıl da tekrar ettikten sonra,”ışıltılı bir gençlik” yaşamak istediğini söyler. Bu amaç uğruna, modaya daha uygun olabilmek için saç ve giyim tarzını değiştirir ve devamlı olarak gündemi takip eder. Ayumu’nun değişimi devam ederken, sınıf öğretmeni ve taş sevdalısı olan Kouya Onihara, taş halinin çok güzel olduğunu söyler. Ayumu, ona aynı zamanda tavsiyeler de veren Kouya’ya çekilmeye başlar.

Robotic * Robotic

Aşk nedir? Haru ve Natsu, önceki sahipleri tarafından terk edilmiş yalnız robotlardır. Bir gün Masa adlı bir bilim insanı tarafından bulunup sahiplenilirler. Haru ve Natsu’nun önceki sahipleriyle olan anıları ve nedenini anlayamadıkları aşk sözcüğünü durmadan söylemeleri ile hikâyemiz dönüp durur.

Kono Danshi, Uchuujin to Tatakaemasu

Yabancılar aniden dünyayı istila edince, Savunma komutanılarından biri olan Arikawa, yanlışlıkla bir tepede yatan genç bir adamı keşfedinceye kadar Dünya kaybetmiş bir savaşa giriyor gibi görünüyor. Testler imkansız olduğunu kanıtlarken bir genç, Kakashi, saldırganları yenme gücüne sahiptir. Ne yazık ki, Kakashi de hafızasını kaybetmiştir ve onunla onun gücünü nasıl kullanacağını hatırlamıyordu. Komutanı Shiru ,Kakashi, Arikawa arasında geçen duygu dolu hikayelerden oluşuyor.

Yazmaya üşendiğim bazı konular için HeteroPhobia Fansub‘a teşekkürler 🙂

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakları Yenilmiş 10 Yabancı Dizi !!

Cs Go Jackpot Taktiği ve Jackpot Kazanma Hilesi