Anime, Light Novel

Yami To Hikari 1. Bölüm

Ao Hikari uzun boylu, gece gibi parlayan upuzun saçlı, sessiz, sakin, düşünceli ve bir şeyleri sorgulamayı seven 18 yaşında bir kızdır.

En sevdiği yer gezegen de tek bulunan ve her zaman pembe yapraklarıyla göz kamaştıran sakura ağacının altıdır.

Ao Hikari yine ağacın altında otururken düşünmeye başladı. Uzun zamandır savaş halinde olan gezegen, bir günde nasıl bu kadar sessizleşmişti.

Yıl 2830, Güneş sistemi ve tüm gezegenlerin uzayda yok olmasından bu yana tam tamına 642 yıl geçti. En azından araştırmaların verdiği sonuç böyle… Ama var olan bir şey hiç bir zaman tamamen yok olmaz. Bunun kanıtı da gezegenler ve güneş yok olduğunda, yerine güneşin iki katı büyüklüğünde iki gezegenin oluşmuş olması. Bizim gezegenimiz ve diğeri… Ah sanırım tarih derslerinde uyumama rağmen bunu öğrenebilmişim. Bir şey daha var doğru ya! O yok oluştan kaçabilen bir grup insan, bu gezegenlerde yaşamaya başladılar. Atalarımız. Daha sonra bu gezegenlere Yami (karanlık) ve Hikari (ışık) adı verildi. Adlarından da anlaşıldığı gibi bu gezegenler birbirlerinden çok farklıydı. Ve Yami’ de yaşayan insanlar Hikari’yi fethetmek için her zaman savaş açtılar. Ama bugün farklı. Dün bu kadar hiddetle devam eden savaştan bugün eser yoktu. Her yer sessiz, acaba neden?

Hikari bu sessizliğin sırrını çözebilecek mi?

-Buldum seni, Hika-chan.

+Her zaman beni buluyorsun, Haru-chan.

~ Maki Haruna benim sınıf arkadaşım, çocukluk arkadaşım ve benim samimi olabildiğim tek yaşıtım. Sessiz olmama rağmen içimi okuyabilen ve içimde kopan fırtınaları anlayabilen bir kız. Aynı zaman da herkesin gözdesi kibar , neşeli ve tatlı. Omuzlarına kadar olan turuncu dalgalı saçları çok şirin bir hava veriyor.~

-Hadi gidelim, Hika-chan.

+Nereye gidiyoruz?

-Yine unuttun değil mi? Bugün kutsal gün; tüm ahali atalarımıza dua edecektik.

+Lanet olsun! Kutsal kıyafetler için eve gitmem lazım.

-Bunu da bildiğim için önce size uğramıştım.

+Her seferinde hayatımı kurtarıyorsun, Haru-chan. Teşekkür ederim.

Hikari gezegeninin tam ortasında büyük bir tapınak vardır. Otento ( Güneş ) Tapınağı. Gezegende ki tüm insanlar 15 günde bir buraya gelir ve atalarının ruhuna dua ederler. Bu güzel ve her zaman aydınlık Hikari gezegenini onlara bağışladıkları için.

                                             AYNI ZAMAN DA YAMİ GEZEGENİ

-Baba hala Hikari gezegenine mi bakıyorsun?

+Sende o gezegende yaşamak istemez misin, Yami?

~Kuro Yami 20 yaşında güneş gibi sapsarı saçları olan, kitap okumayı seven, savaştan nefret eden barışçıl bir insandır. Ama gel gelelim ki, babası nesiller boyu Yami ve Hikari arasında ki savaşa önderlik eden insanların soyundan gelmektedir. Kuro Sudou’nun bu nesilden nesile geçen savaş önderi ünvanı, Yami gezegenin de kraldan bile üstün bir ünvandır.  Kuro Sudou bir çok insanın gözünde dev gibi kocaman ve çelik gibi bir iradeye sahip bir adam gibi gözükse de ; aslında her insan gibi aç gözlü , bencil ; hırsları ve çıkarları uğrunda herkesi hiçe sayabilecek bir adamdır. ~

-Tabiki hayır baba! O insanlar da, biz de huzurlu olmayı hak ediyoruz. Belki onlarla dost olsak ışık kaynaklarını bizle bile paylaşabilecek kadar iyi insanlar olduğunu düşünüyorum.

+Böyle saçma bir kanıya nerden vardın? Sen! Savaş önderlerinin soyundan gelen çocuk nasıl barış planları yapmaya cüret edersin.

-Çünkü o insanlar; ne kadar onlara saldırsak da, hiçbir zaman bize direk zarar vermediler.

+Bizde insanlara direk zarar vermeyeceğiz. ( pis pis sırıtır ) Hazırlan Yami gidiyoruz.

-Ha? Nereye gidiyoruz?

+Gidince görürsün.

————————————————————————————————————————————————-

-Hikari, Haruna yine geç kaldınız hemen yerinize geçin.

~Otento Tapınağı her kutsal günde ki gibi insanla doluydu. Gezegenin ileri gelen yaşlı heyeti en önde oturmuş eski dilde cümleleri söylerken diğer insanlar sadece gözlerini kapatıp ellerini birleştirerek arkada dua ediyorlardı. Hikari bir an kimsenin bu sözlerin anlamını bilmediğini ama yine de neden eşlik ettiklerini düşündü. Sonra yaşlı heyetindeki insanları dikkatle dinledi. ~

-Vadri senga tumunalse.

~Bu sözler ne anlama geliyordu. ~

-Baba burası Hikari gezegeni!

+Evet oğlum tüm halkı buraya getiremesekte kendimiz gizlice içeri sızabiliriz. Bunca yıldır hiçbir komutanın aklına gelmediğine inanamıyorum.

-Ama gezegene yaklaştığımızı insanlar görecek!

+Hayır görmeyecek. Herkes kutsal gün zımbırtısı için merkez de ki Otento Tapınağı’nda. Aşağıdan sessizce gezegene sızabiliriz.

~Ama Savaş Önderi Sudou’nun unuttuğu bir şey vardı. Hikari gezegeninde ki efsaneye göre buraya yerleşen nadir insanlar Tanrı’ların soyundan gelmekteydi. Burada üç tanrı bulunmaktaydı.

TRİANNİE: HAVA TANRISI OLARAK BİLİNEN TRİANNİE DOĞA OLAYLARINI KONTROL EDEBİLİRDİ. BÖYLECE HİKARİNİN TOPRAKLARI HER ZAMAN BEREKETLİ OLACAKTI.

FELLİSİCE: TOPRAK TANRISI OLARAK BİLİNEN FELLİSİCE TARIM İÇİN VE YAŞAM KOŞULLARI İÇİN YER ŞEKİLLERİNİ ELVERİŞLİ HALE GETİRDİ. HATTA TRİANNİE İLE BERABER GÖLLER VE DENİZLER OLUŞTURDULAR.

HİKARİ: IŞIK TANRISI OLARAK BİLİNEN HİKARİ, BU GEZEGENE İSMİNİ VEREN HİKARİ, SONSUZA DEK YAŞAYAN VE SES ÇIKARMAYAN ATEŞ BÖCEKLERİ YARATTI. MİLYONLARCA SESSİZ SESSİZ UÇAN HİÇ SÖNMEYEN ATEŞ BÖCEKLERİ BU GEZEGENİ 642 YILDIR AYDINLATIYOR.

AMA TANRI HİKARİ’NİN HİKAYESİ BU KADARLA SINIRLI DEĞİL, TANRI HİKARİ KENDİLERİYLE GELEN NORMAL İNSANLARDAN BİRİNE AŞIK OLUR. BU KİŞİYLE BİRBİRLERİNİ DELİCESİNE SEVERLER. BUNU GÖREN FELLİSİCE VE TRİANNİE KISKANÇLIK YAPARLAR VE ONUN NORMAL BİR İNSAN OLDUĞUNU DA GÖZ ÖNÜNE ALARAK BİR PLAN YAPARLAR. HİKARİ BİR GÜN EVE GELDİĞİNCE DELİCESİNE SEVDİĞİ ADAMI ELİNDE BİR TAŞLA YARATTIĞI ATEŞ BÖCEKLERİNİ EZMEYE ÇLIŞTIĞINI GÖRÜR. BUNUN ÜZERİNE HİKARİ O ADAMIN KENDİSİNE İNANMADIĞINI SADECE DÜŞMAN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜR VE SEVDİĞİ ADAMI KENDİ ELLERİYLE SÜRGÜNE YOLLAR.

TANRI HİKARİ: MADEM IŞIKTAN BU KADAR NEFRET EDİYORSUN SONSUZA DEK YAMİ GEZEGENİ’NE MAHKUM OL.

BUNUN ÜZERİNE TANRI HİKARİ GÖZYAŞLARINDAN BİR KALKAN OLUŞTURUR VE YAMİ GEZEGENİNDEN KİMSE HİKARİ GEZEGENİNE GİREMEZ. AYNI ZAMANDA BU SÜRGÜNDEN GAYET MEMNUN KALLAN TRİANNİE VE FELLİSİCE KOYDUKLARI KURALLARA KARŞI GELEN İNSANLARI YAMİ GEZEGENİNE SÜRGÜNE YOLLARLAR.BÖYLECE YAMİ GEZEGENİNDE HAYAT BAŞLAR. 

-Baba bir şeyler oluyor! Araç sarsılıyor!

+Bir aracın sarsılmasından mı korkuyorsun? Sen kendine nasıl adam diyorsun?

-AHHHH!!

Related Posts

Bir cevap yazın