Hiroaki samuras wave listen to me manga - wave, listen to me! Anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Merhaba arkadaşlar ALES’e hazırlanırken verdiğim kısa bir aranın ardından animelere kaldığım yerden devam ediyorum. Bugün de sizlerle son zamanlarda izlediğim bu sene çıkış yapmış olan Wave,Listen to Me! animesini paylaşmak istedim.

Nami yo, kiitekure! (wave, listen to me! ) [best review]

Çıkış Tarihi: 2020

Bölüm sayısı:12

Tür: Seinen,Komedi

Wave,Listen to Me! Animesinin Konusu:

Wave,Listen to Me! ana karakterimiz Minare Koda pervasızca yaşayan,okulunu yarıda bırakmış 25 yaşında küçük bir restoranda çalışan yer müdürü görevlisidir. Bir gece eski sevgilisini unutmak için gittiği barda yeni tanıştığı bir adama tüm dertlerinden bahseder. Sabah restoranda çalışırken radyo kanalında, dün gece sarhoşken anlattıklarının kaydının yayımlandığını duyar. Radyodaki sesin kendisine ait olduğuna ve anlatılan olayların kendi başından geçtiğine emindir.

Öfkeyle kanal binasına giden Minare kendisini bir anda mikrofonun önünde amatör bir sunucu olarak bulacaktır. Özel hayatını korumaya çalışırken radyo meselesi onu zorlayacak. Eski sevgilisinin çaldığı para, garsonluktan kovulma tehlikesi gibi sebeplerle yaşadığı maddi zorluklar sonucu hayatın onu sürüklediği yolda ilerlemeye çalışacaktır. Beklenmedik anda gelen şöhret ve hayatına giren esrarengiz olaylar zinciri eğlenceli bir şekilde ele alınmış. Hiroaki Samura’nın nami-yo-kiitekure mangasından uyarlanmıştır.

Benim Görüşlerim:

İlk bölümden itibaren Minare’nin ani parlamalarına,çabuk sönüşlerine, pervasız yaşamına ve çokça saf olmasına kapıldım. Anime ilk bölüm başlangıcında serinin ortasından başlıyor, ilerleyen dakikalarda en başa dönülüyor. İlk bölümde oluşan seslerinin üst üste binmesi, uzun bağrışmalar maalesef diğer bölümlerde de varlığını sürdürüyor.

Mangaya sadık kalan detaylı çizimler,efektler özellikle yakın planlarda oldukça keyifli bir izleme deneyimi sunuyor.Yine mangada bulunan bilgilendirici ufak köşe yazıları Wave,Listen to Me! animesinde de mevcut. Karakter tasarımları da yenilikçi ve güzeldi. Kadronun çok kalabalık olmaması,müzik seçimleri ve komedi odaklı ilerleme çok hoşuma gitti. En geç 2 günde bitirebileceğiniz yormayan bir anime.

Minare koda | explore tumblr posts and blogs | tumgir

Tekrar Minare’ye dönecek olursam biraz işkolik, biraz Güzin abla modunda olan bir kız. Yaptığı yanlış seçimlerin farkında fakat seçim zamanı geldiğinde yine aynı yanlışları yapıyor. Hayatta içerek 5 günde unutmayacağı bir acı olmadığını söylese de, eski sevgilisine kaptırdığı 500.000 yeni kolay kolay unutamadı. Bu kaybı onu maddi açıdan oldukça zor bir duruma soktu ve radyodaki programı kabul etmek zorunda kaldı. Haliyle sabah garsonluk gece sunuculuk derken canı çıktı. Her sarhoş olduğunda onu evine çıkarıp, pijamalarını giydiren alt kat komşusuna gerçekten acıdım.

Radyodaki işinde kalıcı olabilmesi için sponsor bulması gerekli. Sunduğu program gece 4.30’da başlıyor, yine de ilk günden diğer sunucuların dinlenme oranını ikiye katlayarak onlarca sponsor buldu. Aldatıldığını yemek yapmaktan nefret eden erkek arkadaşının çöp kutusunda kullanılmış yemek dergisi bulduğunda anladı. Minare üst düzey dövüş yeteneği ile sarhoşken bile kendisini koruyabiliyordu.  Oldukça detaycı gerçekten insana azim veren güçlü bir kadın ana karakterdi.

Wave listen to me! ] | tumblr

Rahatsız Edici Bulduğum Durumlar:

Minare apartmana ilk taşındığında memleketinden getirdiği kilolarca koyun etini, evin parke altındaki gizli saklama yerine koyuyor. Burada buz falan bulunmadığı için et zamanla çürüyor. Duş aldığında sızan sular ile kanlar zavallı alt komşu adamın evinin tavanına birikiyor. Zavallı adam evin her yerine dua kağıtları asmış, öldüğünü düşündüğü kayıp eski sevgilisinin ona musallat olduğunu sanıyor.Buna benzer mide bulandırıcı birkaç sahne var,izlerken dayanamayıp ilerlettim. Hiç bulunmasa da gayet iyi olurmuş sonuçta komedi odaklı bir seri.

Minare koda | explore tumblr posts and blogs | tumgir

Bazen sunuculuk yaptığı kısımda karakterlerin konuşmaları üst üste binmiş. Alt yazılı izlediğim için takip etmeyi zorlaştırdığını düşünüyorum.Tüm sezon boyunca Nakahara-San’ın tek renk olmasını bekledim. Ama o ortası yumurta sarısı kenarları siyah iğrenç boyalı saçlarıyla gezindi, karaktere yazık etmişler.

Wave, listen to me' episode 7 preview, spoilers: minare vs. The...

Freud’un kızından bile alıntılar bulabileceğiniz bu animeyi ilk sezon itibariyle oldukça başarılı ve eğlenceli buldum. Sıradan bir insanın sıra dışı gündelik yaşamını,ünlü olmaya doğru giden çetrefilli yolunu izlemek güzeldi. Komşusu Shinji Oki kayıp kız arkadaşını bulabilecek mi? Minare baş sunucuyla kavga ederek radyodan atılacak mı? Sorularımın cevabını bulmak için Wave,Listen to Me! animesinin yeni sezonu merakla bekliyorum.

Nami yo kiite kure | tumblr

Minare’nin de dediği gibi “En dibe düşsen bile,hayatını istekle yaşarsan, birisi sana ne olursa olsun yardım eder. Çünkü insanlar birbirinin aynalarıdır.”

Diğer yazılarıma bu adresten ulaşabilirsiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın