Ünlü Dragon Ball Seiyuu’sundan Seslendirme Sektörüne Eleştiri

Dragon Ball serisi Shounen animelerin atası olarak kabul edilir. Dragon Ball serisin deki Goku karakterini seslendiren Masako Nozawa seslendirmesiyle her anime severin saygısını kazanmış bir Seiyuu‘dur. 80 yaşına merdiven dayamış ünlü üstad Seiyuu son zamanlarda çıkan seslendirmeleri eleştirdi. 30 yıllık seslendirme kariyerine sahip olan Seiyyu yeni çıkan seslendirmeleri şu sözlerle eleştirdi.

 

” Modern zaman seslendirmeleri sadece diğerlerinden duyduklarını taklit ediyorlar. Seslendirmelerin hepsi bir diğerinin kopyası şeklinde. Sonuç olarak ses dünyasında ki derinlik ve genişlik hızla azalıyor.”

Modern zaman seslendirmelerine tavsiyelerini soranlara ise diğerlerini taklit etmemelerini, etrafını gözlemlerini ve ses repartuarlarını artırmalarını tavsiye etti ünlü Seiyuu.

2014 yılında başa bir ünlü Seiyuu Hayao Miyazaki‘de aynı şekilde röportajında şikayet etmişti.  Sorulan sorulara ” Hepsi fiilen aynı şey “ yanıtını veren Seiyuu, seslendirmenleri çok fazla anime izleyip gerçek hayatı gözlemlemekdiklerinden dolayı eleştirmişti.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

One Comment

Leave a Reply

    Bir cevap yazın

    Loading…

    Naruto Shippuden 474 Bölüm İncelemesi

    Shoujo Anime Önerileri