Dragon Ball serisi Shounen animelerin atası olarak kabul edilir. Dragon Ball serisin deki Goku karakterini seslendiren Masako Nozawa seslendirmesiyle her anime severin saygısını kazanmış bir Seiyuu‘dur. 80 yaşına merdiven dayamış ünlü üstad Seiyuu son zamanlarda çıkan seslendirmeleri eleştirdi. 30 yıllık seslendirme kariyerine sahip olan Seiyyu yeni çıkan seslendirmeleri şu sözlerle eleştirdi.

Buxqymqcqaac8gw - ünlü dragon ball seiyuu'sundan seslendirme sektörüne eleştiri - figurex anime haber

 

” Modern zaman seslendirmeleri sadece diğerlerinden duyduklarını taklit ediyorlar. Seslendirmelerin hepsi bir diğerinin kopyası şeklinde. Sonuç olarak ses dünyasında ki derinlik ve genişlik hızla azalıyor.”

Modern zaman seslendirmelerine tavsiyelerini soranlara ise diğerlerini taklit etmemelerini, etrafını gözlemlerini ve ses repartuarlarını artırmalarını tavsiye etti ünlü Seiyuu.

2014 yılında başa bir ünlü Seiyuu Hayao Miyazaki‘de aynı şekilde röportajında şikayet etmişti.  Sorulan sorulara ” Hepsi fiilen aynı şey “ yanıtını veren Seiyuu, seslendirmenleri çok fazla anime izleyip gerçek hayatı gözlemlemekdiklerinden dolayı eleştirmişti.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

One thought on “Ünlü Dragon Ball Seiyuu’sundan Seslendirme Sektörüne Eleştiri

  1. Mülayim Sert dedi ki:

    Bence, kurtlar vadisinde Polat Alemdar’ı bu eleman seslendirsin. Uzak doğudan da rating alırlar

Bir cevap yazın