Anime

Naruto Shippuden 474 Bölüm İncelemesi

Merhaba arkadaşlar

Böyle bir seri yapma fikri vardı aklımda ama becerebilir miyim günü gününe bölüm incelemesi yapabilir miyim bilmiyordum ancak Naruto’nun bugünkü bölümünü izledikten sonra bu konuda bir şeyler yazmalıyım dedim ve yazıyorum.

Öncelikle şunu belirteyim izlemediyseniz SPOİLER vardır ona göre okuyunuz pls.

Ekran Alıntısı

Geçen haftaki bölümden sonra yaşanacaklar hakkında zaten az buçuk düşüncem vardı. Çok etkileyici bir bölüm olacağını ve filler gelebilme düşüncesi ile sinirleniyordum.

Ancak şunu net bir şekilde belirtmeliyim ki son zamanların en iyi bölümüydü diyebilirim. Eğer benim gibi sadece anime izleyen biri iseniz bol fillarlardan dolayı seriye küsmüş yada sinirlenmiş olabilirsiniz. Ama bu bölüm her şeyi verdi bana. Duygu, zafer, kardeşlik gibi bölüm başladığında zaten Narutonun yaptığı afilli konuşma bölümün geleceği hakkında güzel sinyaller vermeyi başardı.

Kaguya mühürlendikten sonra Rikudou Sennin ve yaşamış tüm Kagelerin yardımı ile Sennin yapmış olduğu Kuchiyose no Jutsu ile 7. takım dünyamıza geri dönüş yaşadı. Bu noktaya kadar her şey güzel gidiyordu neşeli anlar gururlu anlar hüzünlü anlar ama ortalama bir bölüm kıvamındaydı. Ama her şey bir anda değişti. Sennin Edo Tensei ile çağrılmış herkesi geri döndüreceğini söyledikten sonra ortam hava bir anda değişti.

Babasına yeni kavuşan Naruto babasına veda etmek zorundaydı. Bu noktada anime güzel bir bölümden baya güzel bir bölüm sınıfına geçti. Narutonun babası ile yaptığı konuşmanın duygusallığı saniyeler geçtikçe daha da artmaya başladı. Benimde tabi gözlerim sulanmaya başladı. Güzel bir şeylerin geldiğinin farkındaydım bu sebeple nefesimi tutmuş sanki görme ve duyma dışındaki tüm duyularımı kapattım.

Ve işte o an. Minato öbür dünyaya doğru yavaş yavaş giderken “Kushinaya her şeyi anlatacağım” dedikten sonra film koptu. Naruto bir anda annesinin ölürken ona söylediklerine cevap vermeye başladı. Sanki annesinin gönlünü ferah tutması için babasına mesaj veriyordu çünkü bu onunla konuşması için tek şanstı. Küçük bir genninken yaşadıklarını bildiğimiz Narutonun babası ve annesine söyledikleri gerçekten içime işledi. hele ki “Senden bile daha iyi bir Hokage olacağım baba” deyişi gerçekten çok etkileyici bir sahne idi.

En son bu kadar Ace ölümüne ağladığımı söyleyebilirim(evet erkeğim ama ağlattı şerefsiz). Minatonun gidişi ile bölüm biti. Böylece vasat olarak gördüğüm bir bölüm dakikalar içinde defalarca izleyeceğim bir bölüm haline geldi.

Evet arkadaşlar dediğim gibi bu konsept daha çok yeni. Sizlerin katkısı ile daha da güzelleştirebileceğimizi düşünüyorum. Bölümün etkisinde kaldığım için anlatım bozukluğu yapmış olabilirim kusura bakmayın. Sizde yorumlarda neler hissettiklerinizi yazabilir ve ya gelecek bölümler hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.(MANGAYI BİTİREN ARKADAŞLAR LÜTFEN SPOİLER VERMESİN PLS!!!)

About Hüseyin Özgür Şengelen

Evet anime izliyorum evet waifularım var her şey tamam ama bir sorun pişman mıyım? HAYIR... https://myanimelist.net/profile/Hoshanlee_94 izlediğim animeleri buradan görebilirsiniz.

One thought on “Naruto Shippuden 474 Bölüm İncelemesi

  1. Tsunade dedi ki:

    Naruto, Minato ve Kushina ile daha fazla vakit geçirebilmeliydi. Bu konuda mangakaya biraz sinirliyim :/ Minato ve Kushina’yi çok az tanıyabildik. Yinede izlemeden ağlattın 😀 Eline sağlık . Güzel yazı 🙂

Bir cevap yazın