252906

Merhaba arkadaşlar

Yeni incelemem olan Baccano isimli bir animeyi tanıtmak istiyorum. Animenin konusunu ben 6-7 bölüm boyunca anlayamamıştım ama final yaptığında helal olsun dedirtecek bir konu akışına sahip bir anime olduğunu fark ettim. Fazla uzatmadan konuya geleyim.

KONU :

1711 yılında bir grup simyacı bir araya gelip ölümsüzlük iksirini bulmak için uğraşırlar ve bulurlar. Aralarında yaşanan olaylar sonucunda hepsi ayrılıp farklı hayatlara başlarlar ve 1930’lu yıllarda hepsi birbirini tetikleyen daha doğrusu etkileyen olaylar sonucu işler kızışır. İzlerken iyi takip edin olayları.

GÖRÜNTÜ KALİTESİ:

Arkadaşlar görüntü olarak kesinlikle güzel bir anime olmuş. Efektleri, dövüş sahneleri tamamen özenilerek ve dikkat edilerek yapılmış. İzlediğiniz taktirde görüntüden yana sıkıntınız olmayacaktır.

GENEL BİLGİ:

Animemiz 13 bölüm çekilmiş. 2007 yılında televizyonda yayınlanmaya başlamış, Takahiro Omori tarafından televizyona uyarlanmış, ilginç bir şekilde 19 ana karaktere ve sadece 10 yan karaktere sahip bir anime, türlerine bakacak olursak tarih, gizem, seinen, fantastik, doğaüstü güçler, dram, komedi ve aksiyon türlerini bulunuyor.

KARAKTER İNCELEMESİ:

İşin en ilginç yerin geldik  19 ana karakter nasıl incelenir sorusunun cevabını hemen vereyim İNCELENMEZ doğal olarak işime gelen karakterleri inceledim bakalım nelermiş;

Ladd

İlk tanıtmak istediğim karakter Ladd adam tam bir ayaklı sıkıntı. İzlerken “derdi ne bunun ?” dediğiniz anlar olacak. Özünde iyi biri falan demek isterdim ama hiç öyle bir şey yok tam bir psikopat kendisi.

A0ofcn2

Miria-Isaac

Şimdi tanıtmak istediklerim birer hırsız. Galiba sevgililer ya da adam canı sıkılmasın diye kızı yanında gezdiriyor gibi bir hava var. Ama adamında ondan pek farkı yok. Peki ben kimden bahsediyorum? Tabi ki Miria ve Isaac ikilisi animenin komedi dalına sahip olmasını sağlayan ikili.

Tumblr_lvqx3qvfzz1qd0gyko1_500

 

 

Firo

Bir de Firo var. Ailesi mafyaymış galiba. Şimdi de bizim eleman tanındık bir aileye girme derdinde.

Tumblr_lsay58nn981r21uvlo1_500

 

 

Ennis

Tabi unutmadan Homunculus bir karakterimiz var. Pek konuştuğu görülmüyor. Zaten son bölümlerde ne olduğu çıkıyor ortaya. Peki bu bahsettiğim kız kim? Son bölümde harekete geçen Ennis , önceki bölümlerde sadece kapı açıp kapatırken göreceksiniz ama nasıl oluyorsa son bölümde yaptığıyla akılda kalıyor.Tumblr_lwwgnqepq81r7rgwzo1_500

Tabi bide Maiza, Rail, Tracer, Jacuzi, Czes falan var. Hatta dahası var ama artık kusura bakmayın harbiden 19 karakter incelenmez.

 

İZLENEBİLİRLİK:

İzlenilebilirlik olarak baktığımız da kesinlikle izlenilebilir bir anime. Hatta tavsiye ettiğimi bile söyleyebilirim. Ne olayları fazla gizemli ne de çok açık. Tam kıvamında yapılmış ve olacak olayları kesinlikle merak ettiriyor. Ve değerlendirme 100 üzerinden bakacak olursak bende 85 aldı.

Hepinize iyi seyirler dilerim.

Back to list

Bir cevap yazın