Pokémon Go‘da dünyanın dört bir tarafına yayılmış toplam 17 türde pokémon var. Her türün kendine has güçlü ve zayıf yanları var. Şimdi gelelim türlere göre en güçlü pokémonları öğrenmeye!

Normal Tür: Snorlax

Asdfghjkl 11 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 3112
Snorlax gyminizi savunmak için en iyi Pokémonlardan birisi. 10 kmlik yumurtadan çıktığını biliyoruz ama henüz normal ortamda yakalayanı görmedik. Eğer yakalayan varsa ne gibi ortamlarda çıkıyor ve CP değeri kaç bizimle paylaşabilir.

 

Ateş Türü: Arcanine

Asdfghjkl 12 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 2983
Arcanine oyundaki en iyi ve en güçlü ateş türü Pokémon. Growlithe’i evrimleştirerek elde edebilirsiniz ama eğer yeterince şanslıysanız direkt olarak yakalayabilirsiniz de.

Su Türü: Lapras

Asdfghjkl 13 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 2980
Lapras Su/Buz türü bir Pokémon ve maalesef belli bir Pokémonu evrimleştirerek elde edemiyorsunuz ama 10 kmlik yumurtalardan çıkıyor ve eğer yeterince şanlıysanız bulunduğunuz yerde yakalayabilirsiniz. 25. seviyeye eriştikten sonra CP değeri yüksek bir Lapras yakalama olasılığınız daha yüksek.

Elektrik Türü: Jolteon

Asdfghjkl 14 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max Cp: 2140
Eevee’nizin adını evrimleştirmeden önce Spark olarak değiştirdiğinizde Jolteon elde edebiliyorsunuz. 10 kmlik yumurtalardan Eevee çıkıyor ama şehir merkezlerinde de yakalayabilirsiniz.

Çimen Türü: Exeggutor

Asdfghjkl 15 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 2955
Çimen/Psişik türü olan Exeggutor en iyi savunma ve saldırı Pokémonlarından biridir. Exeggcute’tan evrimleştirerek elde edebilirsiniz. Eğer yeterince şanslıysanız bulunduğunuz alanda da yakalayabilirsiniz ayrıca 5 kmlik yumurtalardan da çıkıyor.
Buz Türü: Dewgong

Asdfghjkl 16 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go

Max CP: 2145
Dewgong, Seel’i evrimleştirerek elde edebileceğiniz Buz/Su türü bir pokémon. Evrimleştirmek için 50 Seel şekerine ihtiyacınız var. Ayrıca su kenarlarında ve 5 kmlik yumurtalarda da bulabilirsiniz.

 

Dövüşçü Türü: Hitmonchan

Asdfghjkl 17 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 1516
Savunması saldırısından yüksek olmak şartıyla Hitmonchan’ı Tyrogue’u evrimleştirerek elde edebilirsiniz. Hitmonchan Tyrogue’un son formlarından bir tanesi, diğerleri ise Hitmonlee ve Hitmontop. Ayrıca 5 kmlik yumurtadan da çıkıyor.

 

Zehir Türü: Victreebel

Asdfghjkl 18 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 2530
Weepinbell’i 100 Bellsprout şekeri karşılığında evrimleştirerek Victreebel elde edebilirsiniz. Zehir türü pokémonlar arasında CP değeri en yüksek olan Victreebell, gym savunmaları için de en iyi pokémonlar arasında.

 

Toprak Türü: Rhydon

Asdfghjkl 19 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 2243
Rhyhorn’u 50 şeker karşılığında evrimleştirerek Rhydon elde edebilirsiniz. Tren garları, havaalanları ve sahil kesimlerinde yakalama şansınız oldukça yüksek.

Uçan Tür ve Dragon Türü: Dragonite

Asdfghjkl 20 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 3500
Bu sevimli ve bir o kadar da nadir bulunan Dragon türü Pokémonumuz Dragonite, CP değeri bakımından diğer bütün Pokémonlar arasında en güçlüsü. Dragonite elde etmek için 100 Dratini şekerine ihtiyacınız var ve maalesef o kadar nadir ki 10 kmlik yumurtalardan dahi çıkmıyor.,

Psişik Tür: Alakazam

Asdfghjkl 21 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 1813
Abra son fromu olan Alakazam Psişik tür içinde en iyisi.

Böcek Türü: Pinsir

Asdfghjkl 22 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 2121
Pinsir‘in evrimleşmiş hali bulunmuyor. Açık alanlarda, çiftliklerde, parklarda yakalama şansınız oldukça yüksek. Ayrıca 10 kmlik yumurtalardan da çıkıyor.

Kaya Türü: Aerodactyl

Asdfghjkl 23 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 2165
Aerodactyl nadir bulunan fosil türü bir pokémon. Yakalama şansınız var 10 kmlik yumurtadan çıkıyor bu yüzden öncelikle 10 kmlik yumurtalarını çatlatmaya bakın.

 

Hayalet Türü: Gengar

Asdfghjkl 24 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 2078
Güçlü olduğu kadar yaramazlığıyla da bilinen Gengar, Gastly’nin son formu.

 

Çelik Türü: Magneton

Asdfghjkl 25 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go
Max CP: 1879
Magnemite‘ı 50 şeker karşılığında evrimleştirerek Magneton elde edebilirsiniz. Ya da direkt yakalama şansınız da var bulması kolay bir pokémon.

Peri Türü: Mr. Mime

Asdfghjkl 6 - türlere göre en güçlü pokémonlar - figurex pokemon go

 

Max CP: 1494
Mime Jr.’dan evrimleşen Mr. Mime Psişik/Peri türü bir pokémon. Ama maalesef Mime Jr. henüz oyunda yok bu yüzden direkt olarak yakalamanız gerekiyor.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın