Türk mobil oyun geliştiricilerinden Gram Games’in yeni oyunu Merged! ile kısa zamanda dikkatleri üzerine çeken bir başarıya ulaştı! App Store ve Google Play üzerinden oyunculara getirilen Merged! adlı mobil oyun, çıkış tarihinden tam anlamıyla 5 gün sonra 1 milyon indirmeye eriştiğini açıkladı! Tüm dünyada 50 milyonun üstünde kullanıcıya ulaşan Gram Games, Merged! adlı oyunu dışında 1010!

gibi oyunlarıyla da dikkatimizi çekmişti. Her ne kadar 1010! Türk mobil oyun geliştiren bu firmanın ilk büyük başarısı olsa da, Merged! mobil oyun piyasasında kısa zamanda 1 milyon kullanıcıya erişerek pek çok oyun yapımcısının da dikkatleri üzerine çekti. Merged!’in en fazla rağbet gördüğü ülkenin başını ABD çekse de, Türk mobil oyununu en fazla izleyen ülkeler sırasıyla Brezilya, Hollanda, Kanada ve Türkiye olmuş.

Merged!, blok tabanlı bir bulmaca oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bizlerin bu oyundaki amacı, blokları bizlere getirilen alanda birleştirerek daha fazla rakamlara ulaşmak. Merged!‘de en az 3 adet aynı renk bloğu, dikey, yatay ya da L halinde yanyana getirilerek puan kazanılabiliyoruz. Oyun tahtası, aynı Tetris’te olduğu gibi, dolduğunda anda oyun sona eriyor. Merged! yenilik tarafından biz oyunculara pek yenilik sunmasa da, kısa zamanda bu denli ilgi göstermesi bizleri gururlandırdı.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın