Türk Light Novel Öneri Listesi yazım ile öneri yazılarıma devam ediyorum. Bu yazımda daha önce hiç yapmadığımız türde bir liste yapmak istedim. Animelerden yada oyunlarda sıkıldıysanız okumaktan zevk alacağınız başarılı olduğunu düşündüğüm novellerdir. Elbette orjinal noveller kadar kaliteli olamayabilirler ama destek olmak açısından faydamız olursa ne mutlu bizlere…

 

Türk Light Novel Öneri Listesi

Bu yazımda 5 tane Türk Light Novel’e yer vereceğim. Bunların hepsi de severek takip ettiğim ve sizlerinde severek takip edeceğini düşündüğüm serilerdir.

 

5 – Cehennem Online

Seri tam bir parodi seridir. Okurken katıla katıla güleceğiniz çok güzel bir seridir. Öldüğünde cehenneme gidenler bir sınava tabi tutuluyorlar. Ölmeden önce işlediği günahlardan dolayı yeni isimler kazanan kahramanlarımız tahmin bile edemeyeceğiniz tuhaflıkta düşmanlarla takım olarak savaşacaklar ve yükselmeye başlayacaklar.

Kesinlikle ve şiddetle okumanızı tavsiye ederim. Fazla spoiler vermemek için elimden geldiğince üstü kapalı anlatmaya çalıştım. 🙂

Şuanda 56 bölüm yayınlanmıştır.

 

4 – Karen

Gücü elde eden kahramanların hayatları bilinmeden, herkes bu güçleri ellerinde tutan kahramanlara özenirler. Karen’de bu kişilerden birisidir. Karen ruhlara ve hükmedebilen ve ölümsüzlüğe ulaşmış kahramanların hikayeleri ile büyüdü. Karen’in kaderi bir anda döndü ve bu kahraman gelişimcilerin yoluna girdi. Ama kaybedeceği şeylerden bir haberdi.

Konusunu güzel bir şekilde yansıtan bu serimizde kahraman hep hayalini kurduğu gücü elde ediyor ama kaybettikleri onu giderek değiştiriyor.

119. bölümden sonra yayınlanmayı bırakmış bir seri. Ama kalite olarak iyi olduğundan yer vermek istedim.

3 – Sahipkıran

Bir insan bir ihanete uğrayarak ölür ve başka bir dünya da yeniden doğarsa neler yapar?

Serimizin konusu bu kadar. 😀 Konu olarak çok beğendiğim serilerden birisidir. Eh tabi yer yer +16 yer yer +18 olsa da beğenerek okuduğum ve takip ettiğim serilerden biridir.

Seri düzenli olarak gelmediğinden henüz 37 bölüm yayınlanmış durumda.

2 – Altı Medeniyetin Dünyası

Cehennem Online serisinin yazarı ile aynı kişi tarafından yazılmaktadır. Konu olarak birçok novelden çok daha farklı bir seridir. Bildiğimiz dünya da bildiğimiz İstanbul’da yaşayan bildiğimiz bir şekilde çalışırken bir kaza sonucu ölen Nafız bambaşka bir dünyada dişi bir ork olarak reenkarne olur. Bambaşka bir dünya bambaşka yaşam formları arasında kendini bulan Nafız en dipten başlayarak yakın arkadaki ile Altı medeniyetin dünyasını sallayacaklar.

Konusuna da baktığımızda bir klişe ile başlamasına rağmen Bizden izleri taşıması çok hoş bir duygu bence. Hikaye ve hikayenin işlenişi olarak buram buram kalite kokan okumaktan zevk alacağınız bir seri olduğunu düşünüyorum.

Şuanda 256. Bölüm yayınlanmıştır.

 

1 – Kara Büyücü

Gördüğüm en kaliteli serilerden bir tanesidir. Her bölümünü sabırsızlıkla bekliyorum.

Paul Veussia, çok yetenekli biri çocuktu. Onun potansiyeli herkesi geçebilecek büyüklükteydi ancak bu birilerinin hiç hoşuma gitmedi. Hain bir planla bir tuzağa düşürüldü ama o ölmedi. Hatta çok daha büyük bir güç ile geri döndü. Ona güç verenin efsanesi ile birlikte yeni bir Kara Büyücü efsanesi yazılmaya başlandı.

Konu olarak klasik bir konu olsa da hikayenin işlenişi bir çok kaliteli novel düzeyinde ilerliyor. İlk bölümlerinden beri takip ettiğim ve bölümlerinin de düzenli bir şekilde geldiği buram buram kalite kokan enfes bir Türk Novel ‘dir

Şuanda 247. bölü yayınlanmıştır.

 

Türk Light Novel Öneri Listesi yazımda bu kadardı arkadaşlar. Giriş kısmında da dediğim gibi. Orjinal light noveller kadar kaliteli olmayabilirler ama bu serilerin de onlardan pek aşağı kalır yanı olmadığını düşünüyorum. Türk novellerimize destek çıkalım arkadaşlar. 😀

Diğer yazılarımızda görüşmek üzere… Sağlıcakla kalın. 😉

Diğer tüm yazılarım için tıklayabilirsiniz.

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Bir cevap yazın