2019 yılında beklenen 10 oyun listemiz ile karşınızdayız. Bu listedeki oyunların neredeyse hepsinin çıkış tarihleri belli değil. Bazı oyunlar ise çıkacağı kesin değil. Ama ihtimali olduğundan o oyunları da listeye ekledim.

2019 yılında beklenen 10 oyun

1 – Anthem

Çıkması ihtimal olan oyunlardan birisi… Teknoloji temalı bir rol yapma oyunudur. Grafikleri büyük ölçüde çok iyi olsa da teknoloji temalı rol yapma oyunları genelde pek tutulmuyor. Deneme sürümlerinin oynayanların yorumu oyunu beğendikleri yönünde.

Burada Anthem’in 15 dakikalık gameplay videosunu görebilirsiniz.

 

2 – Atomic Heart

Bu oyun bağımsız bir yapım olarak öne çıkıyor. Bioshock, Nier Automata tarzında bir sürü oyundan esintiler görebildiğimiz fps tarzında bir oyun.

Aşağıda Atomic Heart’ın 10 dakikalık gameplay videosunu görebilirsiniz

 

3 – Anno 1800

Bir şehir kurma simülasyonu oyunudur. Şehir kurma oyunlarını seviyorsanız. Beğenebileceğiniz bir oyun olduğunu düşünüyoruz.

Aşağıda Anno 1800’ın 40 dakikalık gameplay videosunu görebilirsiniz.

 

4 – Babylon’s Fall

Hakkında hiçbir bilgi bilinmeyen bir oyun ama yapımcı firması güvenilir bir firma olduğundan listemizde yerini alıyor. Oyunu yapan firma Platinium Games… Aksiyon tarzında olması beklenen bir oyundur. Tanıtım videosu ilgi çekiciydi.

Aşağıdaki Babylon’s Fall ‘ın trailer videosunu görebilirsiniz.

 

5 – Code Vein

Vampir temalı bir rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Namco Bandai firmasının yaptığı bir oyundur. Dark Souls tarzında olması ile dikkat çekiyor.

Aşağıda Code Vein’in 10 dakikalık gameplay videosunu görebilirsiniz.

 

6 – Days Gone

Play Station 4 ‘e gelmesi beklenen bir oyun. En çok beklenen oyunlardan birisi değil ama iyi olacağını düşünüyoruz. Özellikle hikâye konusuna özellikle bastıracaklarını belirtti oyun firması ama oyun yayınlandıktan sonra görebileceğiz. Zombi temalı bir aksiyon oyunudur.

Aşağıda Days Gone’nin 10 dakikalık gameplay videosunu görebilirsiniz.

 

7 – Dead or Alive 6

Bir tekken bir Street Fighter tarzı aksiyon / dövüş oyunu 😀

Aşağıda Dead or Alive 6’nın 10 dakikalık gameplay videosunu görebilirsiniz.

 

8 – Devil May Cry 5

Bu yılın en iddialı oyunlarından birisi. Devil May Cry 4’ten uzun bir süre sonra sesleri çıkmıyordu. Artık her oyun açık dünya tarzında çıkmaya başlamışken dikine dikine giden bir oyun bulmak gerçekten zor. 😀  Oyunun demo sürümü Xbox ta mevcuttur.

Aşağıda Devil May Cry 5’in 15 dakikalık gameplay videosunu görebilirsiniz.

 

9 – Jump Force

Anime evrenin Avengers’i olabilecek bir oyun. Bütün popüler animelerdeki karakterlerin yer alacağı bir dövüş oyunudur. Yani vs oyunu dememiz yanlış olmaz. Ancak anime tarzında değil 3D şeklinde daha gerçekçi olarak yapılmıştır.

Aşağıda Jump Force’un 50 dakikalık gameplay videosunu görebilirsiniz.

 

10 – Metro Exodus

Oyun severler tarafından çok beklenen oyunlardan birisidir. Trailerini izlediğimizde biraz Half-Life havası veren bir fps tarzında post-apokaliptik haritada geçen bir oyun.

Aşağıda Metro Exodus’un 50 dakikalık gameplay videosunu görebilirsiniz.

 

2019 yılında beklenen 10 oyun  yazımızda bu kadar arkadaşlar. Bu yazımızda 2019 oyunları PC ve 2019 oyunları PS4 oyunlarını listeledik. Oyunları deneme şansım olmadığından oyunlar hakkında daha bilgi verici ve detaylı yazmadım ancak gameplay videolarını yazımıza ekledim.

Daha fazla oyun haberleri için tıklayabilirsiniz.

Sağlıcakla ve takipte kalın.

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

One thought on “2019 Yılında Beklenen 10 Oyun

  1. Hakan uzun dedi ki:

    Artık PS4 oyunları beni daha da heyecanlandırıyor.

Bir cevap yazın