Merhaba arkadaşlar. Uzun zaman oldu. Nasılsınız, iyi misiniz? Sormasanızda söyleyeyim bende iyiyim. Okulların açılmasını bekliyorum. Benimki hala açılmadı. Bu bekleme süresinde de anime ve dizilere verdim kendimi. O animelerden biri de ilk Çin animem olan Tong Ling Fei. Dün akşam başladım ve gaza gelip bir gecede bitirdim.

Size once animeyi tanıtayım sonra da kendi düşüncelerimi söyleyeceğim.

Tong Ling Fei Anime Tanıtım ve İncelemeMAL Puanı: 7.70

Bölüm Sayısı: 16

Türü: Tarihi – Dram – Komedi – Romantizm

Konusu: Qian Yunxi başbakanın en büyük kızıdır. Ama psişik güçleri yüzünden yıllar önce babası tarafında dağlarda yaşaması için gönderilmiştir. O günden sonra herkes sanki o hiç varılmamış gibi davranmaya başlamıştır. Bir gün imparator başbakandan prens ile kızını evlendirmesini ister. Bunu istemeyen başbakan kızının yerine yıllar önce dağlara yolladığı kızını adını değiştirerek saraya gönderir. 


Benim düşüncem…

İzlediğim ilk Çin animesi. Beğendin mi derseniz, beğendim. Çizimler oldukça güzeldi. Komedisi oldukça güzeldi. Romantizm…. yani o da fena değildi. Tabi hep japonca duymaya alışmışım çince duyunca başlarda bir tuhaf geldi ama alıştım. İnsanların neden Çin animelerinin çizimlerini övüp durduğunu anladım. Gerçekten de övülmeyi hakediyorlar. Yani şuna bir bakar mısınız.


Tong ling fei anime - tong ling fei anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime


Animenin aynı isimli bir manhua’sı var ama okumasanızda olur. Çizimler sizi bütün animeden soğutur. Ben dün akşam animeyi bitirdiğim gibi hemen baktım ve bakmamla kapatma bir oldu. Hafızamdaki harika çizimleri mahvetmemesi için bakmadım. 

Dediğim gibi çizimler olarak gerçekten harika bir anime. Komedisi de bir o kadar güzel. Ana karakter olan kızımız (yukarıdaki) ve evlendiği prens’in (onu da birazdan göstericem) atışmaları da oldukça eğlenceli. Yan karakterlerde bir o kadar eğlenceli. Kaç kez Allahı’m sabır ver, döverim seni, bir bas git diye feryatlar ettim hatırlamıyorum. Sinirlenmenin yanında izlerken oldukça eğlendim. Üstelik ana karakterde oldukça iyiydi. Uzun saçlı erkeklerin pek fanı değilimdir ama bu Prens Bey beni fanı yapmayı başardı.


Psychic princess prince - tong ling fei anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime
Tong Ling Fei Anime Tanıtım ve İnceleme 4

Beğenmediğim Şeyler…

Beğenmediğim şey sayısı o kadar çok yok aslında. Bölümler bazen birbirinden bağımsız oluyor. Bu biraz rahatsız etti beni. Bir bakmışız düşmanlar sonra bir bakmışız prensimiz kızımızdan çok hoşlanıyor. Finalini de çok beğendim diyemeyeceğim. Biraz ucu açık bir final olmuş. Kesinlikle devamı gelmeliydi. Birde openingini beğenmedim. Böyle yakışıklı ve cool bir karakteri dans ettirmek ne ya. Ya hadi dans ettiricen düzgünce ettir. Karı koca dans etsinler. Yok bildiğin adamı openingde kıvırttırmışlar. En nefret ettiğim şeylerden biri. Ciddi bir karakterin o şekilde gösterilmesi beni her zaman çok sinirlendirir. Bunlar dışında animede beğenmediğim bir şey yok.  

Size güzelde bir haberim var. Tong Ling Fei animesi youtube’de türkçe altyazı bulunuyor. Tong Ling Fei animesini buradan izleyebilirsiniz. 

Tam çerezlik harika bir anime. Romantizm ve komedi seviyorsanız eminim hoşunuza gidecektir. 

Eğer diğer anime incelemeleri yazılarımızı merak ediyorsanız buradan bakabilirsiniz.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın