The Promised Neverland animesi için ikinci bir tanıtım videosu yayınlanmaya başladı. Kaiu Shirai ve Posuka Demizu’nun The Promised Neverland (Yakusoku no Neverland) manga’sının anime uyarlaması için resmi web sitesi Cuma günü ikinci reklam filmi yayınlamaya başladı. Videodaki anlatı şöyle diyor: “Grace Field House, ebeveynleri olmayan çocukların yaşadığı bir yer. Mutluluğumuz sonsuza dek sürecek … ya da öyle düşündük.”

(Not: Resmi web sitesindeki video, Japonya’ya kilitlenmiştir.)

https://dai.ly/x6x8e7j

Anime, Ocak 2019’da Fuji TV’nin Noitamina bloğunda yayınlanacak ve sadece Japonya’da Amazon Prime’da yayınlanacak. Fransa’da gösteri sadece Wakanim’de olacak.

Neverland - the promised neverland tanıtım videosu yayınlandı - figurex anime haber

Ana oyuncu şunları içerir:

Sumire Morohoshi (Rage of Bahamut: Virgin Soul ‘s Nina, Haikyu!!’s Yachi) – Emma
Maaya Uchida (Food Wars! Shokugeki no Soma’s Yūki Yoshino, Love, Chunibyo & Other Delusions!’s Rikka) – Norman
Mariya Ise (Made in Abyss’s Reg, Fairy Tail’s Levi) – Ray

Mamoru Kanbe (Elfen Lied, The Perfect Insider), animeyi A-1 Pictures’ın CloverWorks stüdyosunda (PERSONA 5 the Animation) yönetiyor. Toshiya Ono (Gatchaman Crowds, The Perfect Insider) dizi kompozisyonunu yazıyor, Kazuaki Shimada (Mahou Shoujo Nante Mouiidesukara.) Animasyon için karakterleri tasarlıyor ve Takahiro Obata müzik besteliyor.

Viz Media, mangayı Shonen Jump’ın dijital İngilizce baskısında serileştiriyor ve aynı zamanda baskıda hacimleri de yayınlıyor. Şirket, 2 Ekim’de altıncı cildi teslim etti ve yedinci cilt 4 Aralık’ta gönderilecek. Viz Media hikayeyi şöyle anlatıyor:

The Promised Neverland Konusu

Grace Field House yetimhanesinin çocukları, şeytanlara beslenmeleri için yetiştirildiklerini öğrendiklerinde mutlu yaşamalarını sağlıyorlar. Çok geç olmadan kaderlerinden kaçabilirler mi?

Grace Field House’da hayat, yetimler için daha iyi olamazdı! Ebeveynleri olmasalar da, diğer çocuklarla ve onları önemseyen bir tür “Mama” ile birlikte, büyük, mutlu bir aile oluştururlar. Özellikle 12 yaşınca benimsendikleri için hiçbir çocuk göz ardı edilmez. Günlük yaşamları titiz testler gerektirir, ancak daha sonra dışarıda oynamalarına izin verilir.

Uymaları gereken tek bir kural var: yetimhaneden ayrılmayın. Ama bir gün, iki üst düzey yetim olan Emma ve Norman, kapıdan geçerek korkunç varoluşun tüm varlıklarının ardında ortaya çıkarlar: hepsi çiftlik hayvanlarıdır ve yetimhaneleri, gizemli bir iblis yarışı için yiyecek yetiştirmek için bir çiftliktir. Kaçış planını çıkarmak için sadece birkaç ay kalmışken, çocukların önceden belirlenmiş olan kaderlerini bir şekilde değiştirmeleri gerekiyor.

Shirai ve Demizu, Ağustos 2016’da Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinde mangayı başlattı ve seri, geçtiğimiz Eylül ayında son yayına girdi. Shueisha, manga’nın 2. cilt derlemesini 2 Kasım’da yayınladı. Manga, dünya çapında baskıda 7 milyondan fazla kopyaya sahip ve Japonya’da 4,2 milyondan fazla kopyaya sahip.

Manga, Ocak ayında düzenlenen 63. Shogakukan Manga Ödülleri’nde En İyi Şōnen Manga ödülünü kazandı, Ocak ayında 11. Manga Taisho ödülüne aday gösterildi ve Şubat ayında 22 Yıllık Tezuka Osamu Kültür Ödülü’ne aday gösterildi. Seri ayrıca Takarajimasha Kono Manga ga Sugoi’nin 2018 baskısına da imza attı! (Bu Manga İnanılmaz!) Rehber kitabın Aralık ayında erkek okuyucular için manga listesi.

Manga resmi internet sitesine ulaşmak için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın