Anime, Anime Tanıtımları

Tasogare Otome x Amnesia – Anime Tanıtım ve İnceleme

Anime: Tasogare Otome x Amnesia 

Mangaka: Maybe

Tür: Korku , Gizem , Romantik , Okul , Shounen , Doğaüstü Güçler

Manga Çıkış Yılı: 22 Nisan 2009 – 22 Kasım 2013

Anime Çıkış Yılı: 8 Nisan 2012 – 24 Haziran 2012

Anime Bölüm Sayısı: 12 + 1 Special Bölüm

Manga Bölüm Sayısı: 10 Cilt

MyAnimelist Puanı: 7.95

IMDb Puanı: 7.5

Kendi Puanım: 7

47

 

 

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Tasogare Otome x Amnesia animesini tanıtacağım. Korku , gizem ve romantik animeleri sevenler için güzel bir seri.

ANİMENİN KONUSU :

Hikaye , Seikyou Akademisi‘nin 60 yıldır kullanılmayan eski okul binasında geçmektedir. Okul , yeni binalar yaptığı için eski binadaki sınıflar depo olarak kullanılmaktadır. Koridorlar artık kullanılmadığı için eski ve karanlıktır. Binayla ilgili hayalet söylentileri dolaşmaktadır. Bunu öğrenen Niiya Teiichi söylentileri araştırmak için eski okul binasında araştırma yapar. Söylentilere göre kızın cesedi bir aynanın içindedir. Tesadüfen bir depoya girer ve okulun hayaletiyle tanışır. Fakat hayaleti sadece Teiichi görebilmektedir. Kızın , neden ve nasıl öldüğüne dair ne bir anısı ne de hayata karşı içinde kalan bir duygu vardır. Nasıl öldüğünü merak edip Doğaüstü Olayları Araştırma Kulübü kurarak gerçeği öğrenmeye ve dedikodular hakkında ki diğer gizemleri çözmeye çalışırlar.

49

– KARAKTER TANITIMI –

Yuuko Kanoe

Yuuko , Kirie‘nin anneannesinin ablasıdır. Genç bir kız iken okulda ölüme terkedilmiştir. Teiichi ile birlikte kimler tarafından ve neden öldürüldüğünü araştırmaya başlarlar. Okulun hayaletidir. Teiichi‘yi sapık derecesinde seviyor ve kıskanıyordur 🙂 .

Hadena-Dusk-Maiden-of-Amnesia-01-10bit720p15E1B4A1.mkv_snapshot_13.59_2012.04.09_19.32.16-600x337

Teiichi Niiya

Okulda ki hayalet söylentilerini duyunca araştırmalara başlamıştır. Bir süre sonra Teiichi‘de Yuuku‘ya karşı bir his beslemeye başlar. Bu hislerin ardından bu söylentileri daha fazla ilgiyle araştırmaya başlamıştır.

32f5d1e99cdc63be24fe6d520daceebc1389805261_full

Kirie Kanoe

Teiichi , Yuuko‘ya karşı onu uyarır ve pek yakınlaşmalarını istemez. Hayaletin ölümünü araştırmak için oda Doğaüstü Araştırma Kulübü‘ne üye olur. Aynı zamanda Kirie‘de Yuuko‘yu görebilmektedir.

tasogare_otome_x_amnesia-04-kirie-angry-blush-serious-cute-tomboy-short_blue_hair

Momoe Okonogi

Doğaüstü Araştırma Kulübü‘nün en neşeli üyesidir. O da Teiichi‘ye karşı bir his besler. Herkes gibi Momoe‘de Yuuko‘yu görememektedir.

Mystery_7_Oblivion_Maiden_Momoe_Okonogi

Tasogare Otome x Amnesia – AMV

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın