Anime, Anime Tanıtımları

Busou Renkin Anime Tanıtım ve İnceleme

Anime: Busou Renkin

Mangaka: Nobuhiro Watsuki

Tür: Aksiyon, Macera, Doğaüstü Güçler, Drama

Anime Çıkış Yılı: 4/10/2006 – 28/3/2006

Anime Bölüm Sayısı: 26

MyAnimelist Puanı: 7.56

IMDb Puanı: 7.1

Kendi Puanım: 8

 

 

 

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bu tanıtımda size biraz eskilerde kalmış fakat severek izleyeceğinizi düşündüğüm bir seriyi tanıtacağım.

Kısa bir bilgi: Serinin mangakası aynı zamanda Rurouni Kenshin’inde mangakası.

Mutou Kazuki, bir gece yılana benzer bir yaratığın bir kıza saldırmak üzere olduğunu görür ve kızı kurtarır fakat bunun sonunda yaratık kendisini öldürür. Fakat bir sonraki gün kendini odasında yatarken bulur ve her şeyin bir rüya olduğunu düşünür. İşin aslı Tokiko Kakugane denen taşla Kazuki’ye yeni bir hayat vermiştir.Kurtardığı kızın ismi Tsumura Tokiko’dır. Tokiko aslında bu yaratıkları öldürmeye yemin etmiş bir savaşçıdır. Kazuki de Kakugane’nin kendine verdiği güçle kendine bir silah oluşturur ve olaylar kızışmaya başlar.

Kendi şahsi görüşlerime gelirsek sevdiğim bir seri. Güzel karakterleri var baş karakterimiz odun değil bol bol aksiyon ve eğlence olmasının yanında hafif bir romantizme sahip. Romantizm ve bölüm sayısı artırılabilirdi. Ve işler hiç göründüğü kadar basit değil. Eski bir seri olmasına rağme nkesinlikle izlemenizi tavsiye ederim ^^.

 

Karakter Tanıtımı

Kazuki Muto

16  yaşında sıradan bir öğrenciyken Tokiko’yu kurtarmaya çalışırken ölür ve Siyah Kakugane taşının gücüyle tekrar savaşçı yetenekleri ile hayata döner. Tokiko’ya aşıktır.

Tokiko Tsumura

17 Yaşında bir savaşçıdır. Kazuki’yi görmezden gelememesi sonucu hayata döndermiş olsa da zamanla ona aşık olur.

 

Mamoru “Captain Bravo” Sakimori

Olaylara daha güçlü düşmanların eklenmesiyle bizim savaşçılara yardım etmek amacıyla gelir. Savaşçılar arasında saygı görür.

Koushaku “Papillon” Chouno

Sürekli hasta olmasından dolayı hiç arkadaşı olmamıştır. Ezikliğinden kurtulmak için kendisini canavara dönüştürür fakat bu canavar tam olarak oluşmamıştır. Kazuki ile savaşmıştır. Sonraları ise amcası onu yarı insan yarı canavara çevirir o ise Kazuki ile savaşmak yerine ona yardım eder.

Bonus AMV

Related Posts

Bir cevap yazın