Anime, Anime Tanıtımları

Inu x Boku SS Anime Tanıtım ve İnceleme

İsim : Inu x Boku SS

Tür : Romantik , Komedi , Doğaüstü Güçler

Yapım Yılı : 2012

Bölüm Sayısı : 12 + Ova

MyAnimalist : 7.75

Kendi puanım : 6

Ririchiyo , köklü bir ailenin kızıdır. Küçüklüğünden beri arkadaşı olmadığından ,   kendini yalnız yaşamaya ikna etmiştir.

Elit insanların yaşadığı , Ayakashi Apartmanı’nda yaşamaya başlamıştır. Gizli Servis tarafından farklı güçlere sahip , korumaların atanma yerdir.

Ana karakterimiz Ririchiyo , koruması Soushi’nin korumasına ihtiyacı olmadığını  söylese de , sadakatinden etkilenir.

Daha sonra Soushi’nin geçmişte kurtardığı tilki ruhu olduğunu öğrenir.

Böylece Romantik hikayemiz başlar…

Bir tarafta hem ailesi tarafından reddedilmiş hem de arkadaşları tarafından dışlanmış soğuk kızımız , öbür tarafta hayatını kızımıza borçlu olan Soushi.

Bakalım neler olacak.

Hem romantik hem komedi izlerken zevk aldığım sayılı animelerden biridir.

Özellikle romantik sevenler için şiddetle tavsiye ederim.

KARAKTER TANITIM 

Ririchiyo Shirakiin 

 Aslında iyi biri olup bazı yasadıkları olay yüzünden insanlara istemediği kelimeler kullanan ve sonrasında pişman olan baş karakter.

Soushi Miketsukami 

Herkese nazik sakin ve kibar olan , Ririchiyo’ya itaat eden ve kendi hayatı üzerine onu korumaya çalışır , hem insan hemde dokuz kuyruklu tilki ruhu olan çok güçlü biridir.

Renshou Sorinozuka 

Ririchiyo’yu küçük bir kardeş olarak gören ve Nobara tarafından tembel olarak adlandırılmasına rağmen her zaman yardımcı olan birisidir.

Karuta Roromiya 

Lezzetli gıdaları yemeyi sevip yapmasından zevk alan ve paylaşmasını seven duygusuz soluk bir karakterdir özel yeteneği Gashadokuro (Büyük İskelet) dönüşme yapabiliyor.

Nobara Yukinokouji 

Nobara kişiliği kızlardan hoşlanması Ririchiyo ve Karutaya sevgisini abartarak göstermesi ve bazı edepsizce düşüncelere kapılması erkeklere karsı nefretle tersleyen  buz yeteneği olan bir karakterdir.

Zange Natsume 

Natsume yarı iblis , yarı insandır. Neşeli bir kişiliğe sahiptir. Sürekli Bunny(Tavşan) kulakları takar. Soushi’ye düşkünkündür. Üçüncü gözü vardır.

Kagerou Shoukiin 

Kibirli , narsist ve oldukça sadistir. Boynuzları ve sivri kulakları vardır. Genelde maske ve kimono giyer. Ve Ririchiyo’nun nişanlısıdır.

Banri Watanuki 

Watanuki küçüklüğünde çok ezilmiş hissedip geçmişinde Soushi Miketsukami ve Kagerou Shoukiin karakterine karşı intikam almak isteyen bir karakterdir. Karuta karakterine dostluk arkadaşlık adına ona yakın olup koruması ve bu yaptıklarını Zange adında karakter ile paylaşan bir karakterdir.

Related Posts

Bir cevap yazın