Yapımcı Şirket: Media Molecule

Yayımcı Şirket: Sony Computer Entertainment Europe

Tasarımcılar: Rex Crowle, David Smith, Swann Martin-Raget, Christophe Villedieu, John Beech, Victor Agren, Daniel Leaver

Platformlar: PlayStation Vita

Çıkış Tarihleri: AustraliaTaiwan: 20 Kasım, 2013 | Europe, North AmericaIndia: 22 Kasım, 2013 | Japan: 5 Aralık, 2013

Oyun Türü: Platform, Macera

Oyun Modu: Singleplayer

 

 

Bugün incelediğim oyun, 2013 Gamescom‘unda duyurulmuş ve 3 ay sonra da çıkışını gerçekleştirmiş olan third-person bir platform oyunu. Oyunun yapımcı şirketi aynı zamanda Little Big Planet‘in de yapımcısı. Ayrıca oyunun Tearaway Unfolded adında geliştirilerek baştan yapılmış bir hali var ve bu geliştirilmiş oyun PlayStation 4 platformu için 8 Eylül,2015’te piyasaya sürüldü. 

Tearaway_unfolded-ps4-screenshot-14

 

Oyunda cinsiyetinize göre erkek yada kız karakter seçebiliyorsunuz. Biz aslında mesaj iletme amacıyla yollanan bir karakteriz. Bize verilen mesajı Güneş’e iletmeye çalışıyoruz. Aslında oyun piyasasındaki hiçbir oyunun tek bir platform için yapılması taraftarı değilim. O oyun konsoluna sahip olmayan hiç kimsenin oynayamaması gibi olumsuz bir durum söz konusu. Ancak PS Vita‘nın bütün özelliklerini kullanabilmenizi sağlayan bir oyun olduğu için, bu oyuna biraz daha olumlu bakabildim. Özellikle dokunmatik panelle oyun içi etkileşime geçebildiğimiz kısımlar çok hoşuma gitti.

Tearaway_unfolded-ps4-e32015-screenshot-01

 

Oyunun çok renkli grafik yapısı var. Oyunu oynarken içinde bulunduğunuz atmosfer sizi çocukluğunuza götürecek kadar güzel görünüyor. Zaten neredeyse her geçtiğiniz bölümde ayrı bir atmosfer, ayrı bir canlılık ve yepyeni müzikler yer alıyor. Eğlenceli bir yapıya sahip bu oyun, PlayStation Store üzerinde 19.99$‘a satışa sunuluyor.

Related Posts

Bir cevap yazın