Shoujo, kelime anlamı olarak “genç kız” demektir. Daha çok genç kızlara hitap etse de shoujo animeleri izleyen ve çok seven bir sürü erkek fan da mevcut. Büyüleyici romantizm sahneleri, güzel ve naif çizilmiş anime karakterleri, kocaman gözlerle parıltılı ifadeleri ve daha bir çok sayabileceğim özellikte ki shoujo animeler benim en sevdiğim türler arasında. Özellikle komedi unsurunun shoujo animeler de daha güzel işlendiğini düşünüyorum. Daha önce Shoujo Anime Önerileri listesi hazırlamıştım ama bu sefer daha kapsamlı bir listeyle karşınızdayım. Genelde erkek takipçilerimize yönelik listeler hazırlıyorum. Kadın tarafını ihmal ettiğim için bundan sonra onlara yönelik listelerimi biraz daha artıracağım 🙂 Lafı Uzatmıyorum ve listeme geçiyorum.

Not : Bazı animeleri burada göremeyebilirsiniz. Diabolik Lovers veya Brother Conflict gibi. Onları Reverse Harem Anime Önerileri listesi hazırlarken kullanmayı düşünüyorum.

Kaichou Wa Maid Sama 

Asdfgh 35 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Ayuzawa Misaki babası tarafından terk edilir. Çocuk yaşta ailesinin sorumluluğunu üzerine almak zorunda kalan Misaki erkeklerden nefret eder. Annesi ve küçük kız kardeşi ile birlikte eski bir evde yaşamını sürdürür. Erkeklerden nefret eden Misaki ekonomik koşullar nedeniyle daha önceden erkek lisesi olan fakat sonradan karma liseye çevrilen Seiga Lisesi‘ne kaydolmak zorunda kalır. Bu lise de kız oranı çok azdır. Misaki bu liseye daha çok kız öğrenci kazandırmak için liseyi adam etmeye karar verir. Çok çalışır ve Seiga Lisesi‘nin öğrenci konseyi başkanı olur. Fakat bu erkeklerden nefret eden feminist başkan Misaki‘nin küçük bir sırrı vardır. Fakir oldukları için okuldan sonraları bir Maid Cafe‘de çalışmaktadır. Maid Cafe erkeklerin hizmetçi fantazilerine göre konseptini ayarlayan bir Cafe’dir. Erkelerden nefret eden Misaki‘nin bu tarz bir cafe de çalıştığını okulun yakışıklı ve havalı genci Takumi Usui öğrenirse ne olur peki ?

Tonari no Kaibutsu-kun

Asdfgh 36 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Mizutani Shizuku sadece derslerini ve kariyerini önemseyen soğuk bir kızdır. Bir gün öğretmeninin isteği üzerine Yoshida Haru isminde ki bir öğrenciye ders notlarını götürür. Yoshida Haru hakkında söylentiler çok kötüdür. Okulun ilk günü bir öğrenciyi hastahanelik etmiş ve o günden sonra okula gelmemiştir. Ders notlarını götüren Shizuku’nun yaptığı Haru için çok büyük bir iyiliktir ve bu dakikadan sonra Shizuku’yu onun en yakın arkadaşı olarak görmeye başlar. Başlarda garip hareketlerinden korksa da zamanla Haru’nun içindeki samimiyeti gören Shizuku içinse hayat tamamen değişecektir.

Fruit Basket 

Fruitsbasket00 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Honda Tohru ailesini küçük yaşta kaybedince ve akrabalarının yanında da sığamayınca kendi başının çaresine bakmak zorunda kalır ve küçük bir çadırla birlikte bir orman da yaşamaya başlar. Hem okul sonraları hademelik yaparak geçinmeye çalışan hem de küçük bir çadırla ıssız bir ormanda yaşamaya çalışan Tohru hayatından hiç şikayet etmez ve her zaman çok neşelidir. Bir gün tesadüf eseri ormanda bir eve rastlar ve o evin aslında sınıf arkadaşı, okulun populer ve yakışıklı öğrencisi Yuki Sohma‘ya ait olduğunu öğrenir. Prens lakaplı Yuki, Tohru‘nun ormanda yaşamasına izin vermez ve ev işleri, yemek karşılığında ona evini açar. Fakat iki kuzeni ile birlikte yaşayan Yuki‘nin bir sırı vardır. Yuki‘nin ailesi Çin Burcu‘nda yer alan 12 hayvanı ve bir de kedi‘yi temsil eder. Karşı cinsten birisi onlara dokunduğu zaman hayvan şekline dönüşmektedirler. Tohru bu sırrı çok geçmeden öğrenir.

Lovely Complex 

Asdfgh 37 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

172 cm boyunda Risa Koizumi ve 156 cm boyunda ki Atsushi Ootani sürekli kavga eden ve okulda “All Hanshin Kyojin” lakabıyla tanınan iki sınıf arkadaşıdır. Sürekli kavga etmeleri ve aralarında ki boy farkı yüzünden insanlar onlara bu ismi takmıştır. Ortalama bir Japon kızına göre boyu çok uzun olan Risa erkek arkadaş bulmakta oldukça zorlanır. Aynı şey oldukça kısa olan Ootani için de geçerlidir.  Bu komedi ikilisi iki farklı kişiden hoşlanmaktadırlar ve birbirlerine onları ayarlamak için yardım etmeye karar verirler. Fakat yakınlaştıkça duygular değişmeye başlar tabi 🙂

Ouran Koukou Host Club

Asdfgh 38 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Haruhi Fujioka annesini kaybetmiş ve babasıyla yaşayan çok zeki bir kızdır. Fakat Haruhi Fujioka‘nın cinsiyet duygusu biraz gelişmemiştir. Çok zeki olduğu için sadece zengin insanların girebildiği Ouran Akademisi‘ne kaydolur. Bir gün okulda kendisine ders çalışabilecek uygun bir ortam ararken kendisini okulun en yakışıklı ve zengin çocuklarının yer aldığı Host Kulübü‘nde bulur. Yanlışlıkla pahalı bir vazo kıran kızımızı erkek zanneden kulüp, onu Host olarak kulübe alır. Vazo ücretini karşılayana kadar çalışacaktır. Başta Kulübün Köpeği ilan edilen Haruhi , bayan olduğu anlaşılınca farklı bir muamele görecektir tabi.

Akatsuki no Yona 

Asdfgh 9 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Krallığın tek prensesi Yona dış dünyadan habersiz, saray içerisinde el bebek gül bebek büyümüştür. Çocukluğundan beri kuzeni Soo-won‘a aşıktır. Kızıl saçlarıyla dikkat çeken Yona, hislerini her zaman Soo-Won‘dan saklamıştır. Bir gün sarayda her zamanki hayatına devam ederken, saray aniden baskına uğrar. Babası ve bir çok asker öldürülür. Korkuyla kaçarken çocukluk arkadaşı Hak‘a sığınır. Hak ile beraber ne olduğunu anlamaya çalışırken acı gerçekle karşılaşırlar. Soo-won sarayı ele geçiriyordur ve babasının katilidir. Yaşadıkları gerçekler karşısında ağır bir şok geçiren Yona‘yı alan Hak bir şekilde saraydan kaçmayı başarır. Bu saatten sonra Yona‘nın Hak‘tan başka kimsesi kalmamıştır. Hayatın toz pembe olmadığı gerçekleriyle yüzleşen Yona‘nın o gecenin intikamını almak için güce ihtiyacı vardır. Tuhaf bir keşişten bir efsane duyan Yona , Hak ile birlikte güç arayışına başlar.

Special A 

Asdfgh 39 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Special A sınıfı Japonya‘nın en elit okulunun en başarılı 7 öğrencisinin yer aldığı sınıfa verilen isimdir. Baş rollerimiz Hikari ve Kei‘nin babası Amerikan Güreşini seven iki arkadaştır. Babası Hikari‘yi Amerikan Güreşçisi olarak yetiştirmiştir. Hikari hiç bir rakibine yenilmemiştir ta ki Kei ile karşılaşıncaya kadar. Karşılaştıkları gün Kei‘den ağır bir yenilgi alan Hikari, hayatını Kei‘yi yenmeye adar. Bu şekilde birlikte büyüyen ikili Special A sınıfının birincisi ve ikincisi olmuşlardır. Tabi Hikari ikinci. Her şeyde ikinci

 Ao Haru Ride 

Ao. Haru. Ride. Full. 1770315 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Yoshika Futaba ortaokulda çok güzel ve feminen olduğu için erkekler tarafından oldukça ilgi görürken kızlar tarafından hiç sevilmez. Dışlanan Futaba için orta okulun tek güzel yanı hoşlandığı çocuk Tanaka-kun‘dur. Fakat o da aniden okuldan ayrılır ve bir daha haber alınamaz. Liseye başladığında farklı biri olmaya karar verir. Kendisini çok yiyen, kaba konuşan ve rahat hareket eden bakımsız bir kız haline getirir. Böylece kızlar onu kıskanmayacaktır ve arkadaş sahibi olacaktır. Dediği gibi de olur. Arkadaş sahibi olan Futaba normal hayatına devam ederken aniden Tanaka-kun‘a rastlar. Üstelik ismi Mabuchi olarak değişmiştir. Bu dakikadan sonra işler Futaba için farklı bir hal almaya başlar.

Ore Monogatari!! 

- shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Gouda Takeo lise birinci sınıf öğrencisidir. Aşırı iri ve korkutucu görüntüsünden dolayı insanlar ondan çekinmektedir. Fakat bilmedikleri şey Takeo‘nun altın gibi bir kalbe sahip olması ve çok cesur bir genç olmasıdır. Takeo‘nun en yakın arkadaşı Sunakawa ise Takeo‘nun zıttına oldukça yakışıklı ve naif bir gençtir. Ve yine Takeo‘nun zıttına oldukça umursamazdır. Bu ikili her zaman ki gibi bir sabah okula gitmek için trene biner ve cinsel tacize uğrayan bir kız görürler. Kahramanımız Takeo hemen atlar ve Yamato isimli bu genç kızı kurtarır. Onu kurtaran kişiye aşık olan Yamato‘nun da hayatına girmesiyle sevimli bir ilişki sizleri bekliyor.

Kimi Ni Todoke 

Asdfgh 40 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Kuronuma Sawako uzun siyah saçları ve solgun teni yüzünden okulda korkutucu bir kız olarak bilinir. Herkes onu ünlü film karakteri Sadako diye çağırır (Halka Filmi ). Aslında çok iyi bir kalbi olan ve tek isteği arkadaşa sahip olmak olan Sawako için okul hayatı hep sıkıntılı geçmiştir. Fakat onun bu güzel kişiliğini fark eden bir kişi vardır. O da okulun altın çocuğu Kazehaya‘dan başkası değildir. Kazehaya , Sawako‘nun aksine oldukça parlak bir kişiliğe sahiptir ve arkadaş çevresi oldukça fazladır. Sawako‘nun güzelliği ve kişiliğinin başkaları tarafından fark edilmesini istemez çünkü gizliden gizliye ondan hoşlanmaktadır. Fakat çok geçmeden Sawako‘nun hayatı iki yeni arkadaş edinmesiyle değişir.

  Natsume Yuujinchou

Asdfgh 42 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Pek çok on beş yaşındaki erkek, kızlarla ilgili sırlar barındırırken, Takashi Natsume, youkai’yi içeren garip ve dehşetli bir sırra sahiptir. Natsume, yakında ölen büyükannesi Reiko‘nun kendisinin kontrolü altında tuttuğu ruhların adlarını içeren Yuujinchou ya da “Friends of Book” adlı kitabın varlığını keşfeder. Şimdi Natsume‘in elindeki kitap kendisine de ruhları hapsetme gücü veriyor. Bu yüzden bu öfkeli varlıklar, bir şekilde özgürlüklerine kavuşma umuduyla kendisini kandırıyorlar. Anne-baba ve sevecen bir ev olmadan,sürekli yalnız yaşamak zorunda kalan Natsume sürekli düşmanca, acımasız youkai tarafından avlanmayla yaşamak zorundadır. Bununla birlikte, onun tek arkadaşı, Madara kendini onun koruması ilan eden biridir. Sevgiyle Nyanko-sensei olarak anılan Madara, çocuğa yapışmak için kendi gerekçelerine sahip gizemli, pint boyutlu bir kedi ruhudur.

Sukitte Ii na yo

Asdfgh 41 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Mei Tachibana bir zamanlar arkadaşlarıyla takılmaktan hoşlanan sıradan bir kızdı. Fakat travmatik bir olaydan sonra sözde arkadaşlarının hepsi aniden sırtını döndü ve Mei‘nin arkadaşlık fikri sonsuza dek değişti. Kendini aynı korkunç deneyimi tekrar yaşamaktan alıkoymak için mümkün olduğunca insanlardan uzak durmaya ve ideal olarak asla bir daha asla arkadaş olmama kararı aldı. Bu taktik, mevcut lise hayatında nispeten iyi çalışır ve aklından hiç kasvetli ve tuhaf olarak düşünceler geçmez. Bununla birlikte, lisesinde en popüler çocuklardan biri olan Yamato Kurosawa onun içten içe dönük duruşunu sarsar ve seçimlerinin gerçekten doğru olup olmadığı sorusunu gündeme getirir. Yamato onu diğerlerinin yaptığı gibi görmezden gelmez, onunla arkadaş olmaya çalışır. İlişkileri yavaşça geliştikçe ve umulmadık bir öpücükle işaretlendiğinde, Mei, Yamato‘ya yönelik gerçek hislerini ifade etmek için bu yeni yaşam tarzına uyum sağlamak zorundadır. Sukitte Ii na yo. Gelişmekte olan ilişkilerini ve sık karşılaşılan anlaşmazlıklarını izleyerek, “Seni seviyorum” diyebilmenin ne kadar zor olduğuna dair bir anime.

Vampire Knight

Asdfgh 43 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Cross Academy, iki ayrı, izole sınıf olan seçkin bir yatılı okuldur: Gün Sınıfı ve Gece Sınıfı. Yuuki Cross ve Zero Kiryu, bu sınıfların öğrencileri arasında düzeni korumaya çalışır. Gece Sınıfı tamamen muhteşem elitlerle doluyken, bazen bu biraz zor olabilir. Bununla birlikte, bu “elitler” aslında vampir olduğundan tamamen gereklidir. Yuuki ve Zero, Gece Sınıfının sırlarını biliyordur ve cahil sabah öğrencilerinin güvenliğini sağlıyordur. Akademi başkanının evlatlık kızı Yuuki, işini ciddi ve enerjik bir tavırla yapar. .Öte yandan Zero, vampirlere karşı derin köklü bir nefrete sahiptir ve zaman zaman öldürmekten çekinmez. Cross Akademi‘nin sıkı kurulumunda vampirler ve insanlar bir arada olabilir mi? Sadece zaman gösterecek.

Bokura ga Ita

Bokura ga ita by apple1head d6v1ocu - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Nanami Takahashi, lise hayatının başlangıcını olabildiğince çok arkadaş edinme beklentisiyle karşılar. Kızlar arasında popüler bir çocuk olan Motoharu Yano sürekli etraf da konuşmalar geçmektedir. Başta yanlış anlaşılmalarla başlayan ikilinin arkadaşlıkları geliştikçe Nanami Yano‘ya aşık olduğunu fark eder. Fakat Yano‘nun trajik bir aşk hikayesi vardır. İlk kız arkadaşı ölmüştür. Peki Nanami bu sorunla nasıl baş edecektir ?

Orange

Thumb 1920 727568 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Naho Takamiya‘nın ortaokul 2. sınıfının ilk gününde huzursuz bir başlangıç yapar. Geç saatler uyandıktan sonra garip bir mektup alır. Bununla birlikte, mektubun kendisinin 10 yıl sonraki halinden gönderildiğini fark eder. İlk bakışta Naho nota şüpheliydi; Ancak, açıklanan birkaç olaya tanık olduktan sonra, mektubun gerçekte 26 yaşındaki benliğinden olduğunu fark eder. Not, Naho‘nun gelecek hayatının pişmanlıkla dolu olduğunu ve gençlerin geçmişteki hataları düzeltebilmelerini umduğunu anlatır. Mektup ayrıca yeni transfer öğrencisi Kakeru Naruse‘yi yakından takip etmesi konusunda uyarıyordur. Naho, Kakeru gelecekte olmadığı için onunla ilgili kararlar almak için özellikle dikkatli olmalıdır.Mektubu rehberi olarak Naho şimdi bir kez daha pişman olmaya başlamadan önce Kakeru‘yu korumaya yetkilidir.

Hana Yori Dango

Hana yori dango wallpaper - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Zavallı bir aileden gelen Makino Tsukushi, son iki yıldır Eitoku Gakuen‘de sessizce geçmek istiyordur. Fakat okulun en zengin ve popüler grubu olan F4 ile yolları kesişince bütün hayatı değişir. F4 den kırmızı kart almıştır ve bu savaş anlamına geliyordur. Tüm gücüyle bütün okula karşı koymaya çalışırken beklenmedik olaylarla karşılaşacaktır.

Peach Girl

Peach girl wallpaper - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Peach Girl koyu ten rengi yüzünden plaj tavşanı, fahişe olarak bilinen kızlardan olduğu düşünülen Momo Adachi‘nin maceralarını konu alır. Koyu teninin sebebi ise okulun yüzme kulübünde olduğu için tüm gün güneş altında kalmasıdır. Momo koyu tenli kızlardan hoşlandığını duyduğu Toji‘ye içten içe ilgi duymaktadır. Koyu teni kendisinin kim olduğunu sorgulamasına ve benlik saygısı düşüklüğüne neden olmaktadır.Bunun yanında Momo‘nun hayatını mahvetmeye odaklanan bir de kız arkadaşı Sae vardır. Sürekli Toji ile arasına girmeye çalışır. Momo‘dan hoşlandığını söyleyen Kairi‘ninde olaylara dahil olmasıyla olaylar daha da karmaşık hale gelir.

Kamisama Hajimemashita

Asdfgh 10 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Lise öğrencisi Nanami babasının borçları yüzünden kaçması ile ortada kalır. Sokakta ne yapacağını bilmez halde yürürken bir köpek tarafından köşeye kıstırılmış bir evsiz adam görür ve adamı kurtarır. Adam Nanami‘nin alnından öper ve kaybolur. Ertesi gün Nanami , Tomoe adlı tilki ruhuyla karşılaşır ve artık tapınak tanrısı olduğunu öğrenir. Neye uğradığını şaşıran Nanami, kurtardığı adamın Mikage adında bir tapınak tanrısı olduğunu ve öpücükle mührünü Nanami’ye verdiğini öğrenir. Evsiz kalmaktansa tapınakta yaşamayı tercih eden Nanami ve Tomoe‘nin bir birinden fantastik maceraları başlamış olur.

Skip Beat 

Asdfgh 44 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Kyoko Mogami hayatını küçüklüğünden beri birlikte büyüdükleri Shotaro‘ya adamıştır. Birlikte Tokyo‘ya taşınan ikliden Shoutaro ünlü olmak için ajanslara başvururken, Kyoko okuldan, sevdiği şeylerden , her şeyden vazgeçmiş ve tüm çabalarını Shoutaro‘nun şarkıcı olması için harcamaktadır. Fakat ne yazık ki Shoutaro, Kyoko‘yu sadece kullanmaktadır. Onu işlerde çalıştırıp kazandığı parayla istediğini yapmaktadır. Kyoko gerçeği öğrendiği gün Shoutaro‘dan intikam almak için yemin eder. O da ünlü olup o gerzeği ezip geçecektir.

Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Asdfgh 45 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Erika Shinohara yeni başladığı lisede arkadaş edinmek için romantik olarak hiç bir deneyimi olmadığı halde atıp tutar. Hatta olmadığı halde erkek arkadaşım var der. Arkadaşları sevgilisinin resmini görmek istediğindeyse sokakta rastgele çektiği bir yakışıklının resmini gösterir. Şans bu ki gösterdiği çocuk lisesinde prens olarak bilinen Kyouya Sata‘dir. Okulda karşılaştıklarında durumu Kyouya‘ya açıklayan Erika sevgili rolü yapmalarını ister. Kyouya‘da kabul eder. Tabi “köpek” olmak karşılığında. Prensin bambaşka bir yüzüyle karşılaşan Erika‘yı zor günler beklemektedir.

Toradora !!

Asdfgh 46 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Ryuuji Takasu çok kibar ve saygılı bir genç olmasına rağmen dış görünüşü yüzünden sürekli insanlar tarafından yanlış anlaşılır. Sert ve kavgacı birisi zannedilir. Taiga Aisaka ise küçük,sevimli ve oyuncak gibi görünümüne rağmen oldukça asabi ve kavgacıdır. Bir gün kazara bu ikilinin yolları kesişir. Kavgayla başlayan arkadaşlıkları komşu olduklarını da öğrenince iyice ilerler. Başkalarına aşık olan bu ikili aşk konusunda birbirine yardımcı olmaya karar verir. Peki her şey umdukları gibi gidecek midir ?

Gekkan Shoujo Nozaki-kun

Asdfgh 47 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Chiyo Sakura gizliden sınıf arkadaşı  Umetarou Nozaki‘ye aşıktır. Bir gün cesaretini toplar ve aşkını itiraf etme kararı alır. Fakat aşkını itiraf ederken ağzından “seni seviyorum” yerine “sana hayranım”  çıkar. Karşılığında ise imzalı bir kağıt alır. Neye uğradığını şaşıran Chiyo hiç beklemediği bu tepki karşısında çok şaşırır. Nozaki-kun ile biraz vakit geçirdikçe nedenini anlar. Nozaki, aslında gizli bir shoujo manga çizeridir. Nozaki‘ye çizimleri konusunda yardım etmeye başlayan Chiyo ile odun Nozaki arasında çok tatlı bir romantik komedi ortaya çıkar.

Itazura Na Kiss

Asdfgh 48 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri
Aihara Kotoko lisenin ilk gününden beri okulun en zeki, atletik ,popüler ve yakışıklı çocuğu Irie Naoki‘ye aşıktır. Sonunda cesaretini toplar ve 2 yılın sonunda aşkını ilan eder ama çok aşağılayıcı bir şekilde reddedilir. 2 yılını boşa harcadığını düşünen Kotoko‘nun tek sorunu bu değildir. Depremde evleri yıkılır ve babasının arkadaşının evine sığınmak zorunda kalırlar. Kader mi yoksa bedevi şansımı bilinmez babasının arkadaşı Irie Naoki‘nin babasından başkası değildir. Irie‘yi unutmaya çalışan Kotoko artık onunla aynı evde yaşamak zorundadır.

Soredemo Sekai Wa Utsukushii

Asdfgh 49 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Yağmur Krallığı‘nın prensesi Nike istemede de Güneş Krallığı‘nın kralı Livius ile evlenmek için Güneş Krallığı‘na gönderilir. Nike Güneş Kralı ile karşılaştığında şok olur çünkü 3 yılda tüm toprakları fetheden kral aslında bir çocuktur. Ukala ve şımarık bir çocuk olan Livius ,sürekli Nike‘den sebepsiz yere yağmur çağırmasını istemektedir. Ve Nike‘nin bu şımarık veletle maceraları başlar.

Akagami no Shirayuki-hime

Asdfgh 50 - shoujo anime önerileri!! - figurex anime önerileri

Shirayuki parlak , uzun kırmızı saçlara sahip bir genç kızdır. En büyük hayali yetenekli bir Şifacı olmaktır. Hayatı aptal ama ünlü prens Raji ile karşılaştıktan sonra alt üst olur. Raji ilk görüşte Shirayuki‘ye aşık olmuştur ve onu sarayına cariye olarak almak ister. Prens Raji ile evlenmek istemeyen Shirayuki saçlarını keser ve yaşadığı toprakları terk etmek zorunda kalır. Kaçarken ormanda Zen adında bir çocukla karşılaşır ve arkadaş olur. Fakat prens Raji‘nin kızıl saçlı kızı elinden kaçırmak gibi bir düşüncesi yoktur.

 

 

 

 

 

 

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

0 thoughts on “Shoujo Anime Önerileri!!

 1. Nanami Ai (夢想家) dedi ki:

  maalesef piyasadaki tüm shoujo animeleri izledim bana burdan ekmek çıkmadı:D ama ellerinize sağlık yeni başlayanlar için harika shoujo animeler

 2. Mücahidem Şehide-i Cahide dedi ki:

  Hepsini izledi isek ne yapmaliyiz XD

  1. Tsunade dedi ki:

   Yeni liste yaparız aşk olsun 😀

   1. Mücahidem Şehide-i Cahide dedi ki:

    Ayyyy teşekkürler canım

  2. Tsunade dedi ki:

   http://figurex.net/shoujo-anime-onerileri-liste-2/
   Yoğun istek üzerine 😀 Herkes senin mesajı beğenince bende onun altına yorum yapayım dedim 🙂

   1. Mücahidem Şehide-i Cahide dedi ki:

    Voavvvv cok teşekkürler canımsın yaa

    1. Tsunade dedi ki:

     Rica ederim 🙂

     1. Mücahidem Şehide-i Cahide dedi ki:

      ????????????????????????????????????????

 3. sea dedi ki:

  Peach Girl serisi çok gıcık gelmişti bana ilk romantik animelerimdendir
  Birde bunun manga versiyonunu yaparsanız güzel olabilir (animesi olmayan mangalar hatta tüm bu tarz önerilerin birde manga öneri olsa daha güzel olur)

  1. Tsunade dedi ki:

   Tabi hazırlarım 🙂

Bir cevap yazın