Nedir efendim bu Sword Art Online ?

Başlarda güzel başlayan, romantizmin dibine vuran, öyle ki bana bile romantizm izlettiren, daha sonraları ana karakterimizin kalander meşrebe dönüşerek, harem kurmaya çalışması ve güzel olanı çabuk bitirip, canım konuyu rezil etmesi ile nirvanaya ulaşan, başarılı bir hayal kırıklığıdır.

Thumb 1920 632068 - sword art online anime i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Konusu :

Ana karakterimiz Kazuto Kirigaya oyundaki ismi ile Kirito, yeni çıkan bir oyunu oynayan diğer binlerce kişiden biridir. Bu online oynanan bir MMPRG‘dir. Yani çevrim içi rol yapma oyunu lakin diğer oyunlardan farkı ; bu oyun bir kask aracılığı ile oyuncuyu doğrudan sanal dünyaya götürüyor ve kişi kendisi olarak oyunu oynaya biliyor. Kirito da oyununu güzel güzel oynar. Sonra derki “çıkayımda az ders çalışayım” ama bir terslik vardır. Oyunda çıkış tuşu yoktur. Bu tüm oyuncular için aynıdır. Herkes kafası kopmuş tavuk gibi ortalıkta dolaşırken bir duyuru yapılır. Oyunun hostu yani kurucusu bir duyuru yapacağını söyler ve tüm oyuncuları şehir meydanına çağırır. Herkes toplandıktan sonra : “bu oyundan çıkmak istiyorsanız 150 kattaki tüm Boss’ları yenerek oyunu bitirmeniz lazım. Aksi taktirde çıkamazsanız. Ayırca oyunda ölürseniz gerçek hayatta da ölürsünüz. Eğer birisi kaskı çıkarmaya kalkarsa yine ölürsünüz” der. (Şimdi bu noktada olay Türkiye’de gerçekleşse akşam haberlerinde toplu katliam haberi görürdük”hala oyundamısın anasını …… kalk şunun başından”gibi şeyler.)

- sword art online anime i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Editörün Gözünden :

Şimdi SAO benim için kendi türünün bir ilkiydi. Yani oyun temalı olarak izlediğim ilk animedir. Başlarda çok güzel başlamış, aksiyonu yerinde ve sıkmayan, boğmayan bir romantizm havasında devam etmiştir. Lakin her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi SAO‘nun bu güzel gidişatı da birden biter. Öncelikle bitirmeleri gereken zindanlara ana karakterimiz bir kez yaşadığı olaydan sonra bir daha gitmez. Biricik sevgilisi olan Asuna‘nın peşinden koşmakla mutlu mesut aile hayatı yaşamakla geçirmektedir zamanını ama olaylar gelişir bir şekilde. Final Boss‘u yener ve çok kısa bir zaman diliminde SAO biter. Evet baya kestirip atmışlar gibi bir havası var. Daha sonra yavuklusunu kurtarmak için Fairy Dance diye başka bir oyuna girer. Bu noktadan sonra yavaş yavaş haremini kurmaya başlar. Tabi yavuklusunu kurtarır. Tam deriz ki “oh o özlediğimiz romantizm geri gelecek “ derken Kirito bizi ters köşeye yatırarak Asuna ile neredeyse hiç vakit geçirmez. Başka oyunlar başka kızların peşinde takılır gider.Sadece bu değil SAO‘yu mahveden. Yani o güzel romantizmi elimizden almaları yetmezmiş gibi birde çok güzel ilerleyen harika bir atmosfere sahip olan, ilk oyunu çok erken bitirdiler.  “hee yeter bu kadar tamam bırak hadi kazandın gg wp hadi dağılın” şeklinde ne olduğun anlamadan bitti.

Son Olarak;

551dd8261dece950bc8bf9d43c751621 - sword art online anime i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

“I am one with the force the force is with me Bitches”

Related Posts

2 thoughts on “Sword Art Online Anime İnceleme

  1. quuin dedi ki:

    İlk 13 mü 15 mü ne bölümler güzeldi ondan sonrası kötü

  2. Guplok dedi ki:

    iste aradigim bakis acisi. Tamamen katiliyorum 🙂

Bir cevap yazın