Shingeki No Kyojin resmi web sayfası serinin 2. sezonu için ikinci bir tanıtım videosu yayınladı. Video Beast Titan’ı ve Titanlar ile ana insan karakterleri arasındaki savaşı içeriyor.

Yeni sezonla ilgili ilk tanıtım videosu Aralık ayında yayınlanmıştı. Funanimation tanıtım videosunu İngilizce alt yazılı olarak yayınladı.İkinci sezon ile ilgili  Şef Yönetmen Tetsuro Araki ve Yönetmen Masashi Koizuka ile yapılan röportaj videosu ise İngilizce alt yazılı olarak ayın ilk günlerinde yayınlanmıştı.

Aot22 - shingeki no kyojin 2. Sezon tanıtım videosu 2!! - figurex anime haber

Funimation yeni sezonun hikayesini şöyle anlatıyor:

 Eren Jaeger her Titan’ı yok etmek için yemin etti ancak hayatındaki savaşta en çok nefret ettiği şey oldu. Yeni güçleriyle evini tehdit eden canavarlarla yüzleşen insanlığın özgürlüğü için savaşıyor. Kadın Titan‘a karşı acımasız bir zafer kazandıktan sonra Eren dinlenmek için vakit bulamaz -Titanların bir sürüsü Wall Rose‘a yaklaşıyor ve insanlık savaşı sürüyor! “

İlk anime sezonunun yöneticisi Tetsuro Araki, ikinci sezonda baş yönetmen olarak görev yapıyor ve bölüm yönetmeni Masashi Koizuka yönetmenliğe geçiyor. Seride yazar Yasuko Kobayashi, karakter tasarımcısı Kyoji Asano ve besteci Hiroyuki Sawano da dahil olmak üzere diğer ana personel üyelerinin çoğu ilk sezondan geliyor. WIT STUDIO yine prodüksiyonu üstlenirken, Linked Horizon, açılış şarkısını seslendirmek için geri dönüyor. Ana oyuncu kadrosu da aynı kalıyor.

İlk 25 bölümlük sezon, Nisan-Eylül 2013’te yayınlandı. Hem Funimation hem de Crunchyroll ilk sezonu Japonya’da yayınladı ve Funimation 2014 yılında Home Video ysatışa sundu. İlk sezondan sonra  iki derleme anime filmine de ilham verdi.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

0 thoughts on “Shingeki No Kyojin 2. Sezon Tanıtım Videosu 2 !!

  1. Mücahit Savaş dedi ki:

    beast titan :)) hayvan yazılmamasındaki neden ney

Bir cevap yazın