AnimeJapan 2017‘deki Kotono Katō‘un tarihi fantastik manga Altair:A Record of Battles (Shōkoku no Altair) ‘in televizyon anime uyarlaması için Cumartesi günü serinin Temmuz ayında MBS’nin “Animeism” programlama bloğunda galası olacağını açıkladı.

Galada yer alacak iki oyuncu daha açıklandı.  Yu Kobayashi ,  Lelederik‘i canlandırırken Takahiro Sakurai , Graratto’yu canlandıracak.

Yayınlanan tanıtım videosu ise :

Serinin yönetmenliğini Kazuhiro Furuhashi  üstlenirken, prodüksiyon Mappa’ya ait olacak. Senaryo Noboru Takagi , karakter tasarımı  Toshiyuki Kanno, yardımcı yönetmenlik  Takashi Igari ve müzik  Ryo Kawasaki görevlerinde yer alacaklar.

Daha önce açıklanan oyuncular :

Ayumu Murase – Mahmut
Makoto Furukawa – Zaganos
KENN – Kyros
Katsuyuki Konishi – Sleiman
Kenjiro Tsuda – Rui
Kenichi Ogata – Khalil
Junichi Suwabe – Abiriga

Diğer yapım ekibi ise :

Sanat : Iho Narita (KUSANAGI)
Sanat Yönetmeni : Kazuo Ogura (KUSANAGI)
Prop Dizayn: Daisuke Niitsuma
Renk Anahtarı: Azusa Sasaki
Fotoğraf Yönetmeni : Yoshihisa Oyama
3D Yönetmeni: Ryoichi Ishigami
Ses Yönetmeni : Eriko Kimura

Serinin hikayesi ise :

” Paşa siyasi ve askeri unvanını elinde bulunduran Türkiye Stratocracy‘nin konseyinin genç üyelerinden Mahmut’tan bahsediyor. Konsey savaşçılar ve pasifistler olarak ikiye bölünüyor. Savaş tehlikesi Türkiye‘nin güvenliğini tehlikeye atar. Ülkenin en genç askeri lideri olan Mahmut barışı sağlamaya kararlıdır. Ancak çok tehlikeli olan uzun süren düşman ve ittifak öyküsü, genç adamı denetlemeyi umduğu bir politik dünyaya çekiyor. Paşa’nın yolculuğu kolay değildir ve çabalarına rağmen savaş hakim olabilir.”

Kodansha’s Monthly Shonen Sirius dergisinde 2007 yılından beri yayınlanmaya devam eden manga Ocak 2017 tarihinde 18. cildine ulaştı.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın