Servant X Service Tanıtım ve İnceleme yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Yaz geldi ve bunaltıcı havalar başladı. Hazır pandemi sebebiyle evde vakit kalmışken vakit geçirecek bir şeyler lazım. Size hoş vakitler geçirteceğini düşündüğüm Servant X Service incelmesine başlayalım.

Servan X Service

Servant x service

Tür : Romantik, Komedi, Seinen

Yayın Tarihi : 2013

Bölüm Sayısı : 13

Konusu:

Çoğu insan memurları sinir bozucu, yetersiz ve rahatsız edici bulur. Çoğu vatandaş devletin sırtında yük olduklarını düşünür. Bu ortamda Yamamgami Lucy kendisine Lucy Kimiko Akie Airi Shiori Rinne Yoshiho Ayano Tomika Chitose Sanae Mikiko Ichika ismini veren kamu memurundan intikam almak için nüfus müdürlüğünde kamu memuru olur. Bir amacıda tüm memurların yan gelip yatmadığını kanıtlamaktır. Kendisi ile birlikte başlayan tabiri caizse yan gelip yatan, rahat Hasebe ve çekingen Saya Miyoshi ile memur hayatına atılır. Beceriksiz kıdemli bir meslektaşı ve müşterileriyle olan olumsuz karşılaşmalarıyla, üçlü seçtikleri mesleğe olan inancını kaybetmeye başlar, ancak birbirlerini en iyisini yapmaya teşvik eder.

Editör Gözünden :

Her zaman söylemişimdir; sevimli animeleri seviyorum. Modunuz düşükken, depresif hissederken kısa bir zaman içinde olsa ruh halinizi iyileştirmeye,  bu dünyanın karanlık tarafını biraz da olsa unutturmaya oldukça yardımcı oluyorlar. Servant X Service ‘de seyir zevki yüksek bir anime. Romantik komedi seviyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Servant x service

Her animenin en iyi noktasından söz ederek başlarım. Service X Servant için bu nokta kesinlikle karakterler olur. Her karakteri çok özgün. Utangaç senpai Ichimiya, acımasızca eleştiren ve cosplay hastası Chihaya, çalışkan Yamagami, aşırı rahat ve kaytarma peşinde olan Ichimiya, çekingen ve narin Miyoshi, sürekli gelininden şikayet eden Tanaka nine gibi daha bir çok eğlenceli karaktere sahip. Anime diyaloglar üzerine kurulu. Dolayısıyla işleniş de ikili ilişkilerde birbirlerine yaptıkları espri, laf sokma veya destek repliklerinden oluşuyor. Karakterler, seslendirme ve diyalog dengesi de iyi ayarlanınca seyir zevki yüksek bir yapımla karşılaşıyorsunuz. Tanıtım filmini buraya bırakalım :

Diğer seveceğiniz noktalar ise çizimler, animasyon ve müzikler. Çizim takıntılı izleyici kitlesinin rahatlıkla izleyeceği ve seveceği bir stile sahip. Animasyonu başarılı ve müzikleri de fena sayılmaz. Kısacası benden geçer not aldı.

Eleştiri Zamanı

Servant x service 06 large 24 - servant x service tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Peki bu animenin kötü yönleri neler? diye soracak olursanız, aklıma nadide bir atasözümüz geliyor. Fazla naz aşık usandırır. Animenin romantizm etiketini taşıyan çiftler fazla nazlı. Bir türlü o beklenen adım gelmiyor ya da romantizm çok yavaş ilerliyor. Hatta bir yerden sonra bu çift gerçekten çıkıyor mu? Bu karakter bu karakteri gerçekten seviyor mu? Bu karakter daha ne yapsın? gibi sinir olmuş ve düşüncelere dalmış olarak bulabilirsiniz kendinizi 😀

Servant X Service yazımız şimdilik bu kadar. Daha fazla anime tanıtımı için Buraya ve MyAnimeList sayfasına ulaşmak için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın