Geçen Kasım ayında yayınlanan geniş bir Xbox One güncellemesiyle hizmete geçmiş olan Xbox 360 için geriye uyumluluk, belki de konsolun en büyük avantajları içinde yer alıyor. Bu bağlamda, sayısız Xbox 360 oyunu da yavaştan Xbox One platformunun kütüphanesine eklenmeye başlandı. Fakat öyle bir oyun var ki, oyunculardan ısırarla geriye uyumluluk kütüphanesine eklenmesi isteniyor: Red Dead Redemption. Rockstar Games firmasının bugüne kadar çıkmış oldukça başarılı oyunları içinde bulunan ve vahşi batı temasını en iyi biçimde yansıtan oyunların en başında gelen bu yapım, Xbox One konsolunun geriye uyumluluk kütüphanesine ekleniyor.

Red dead redemption, xbox one platformuna gelecek

NeoGAF sitesine yansıyan bir ekran görüntüsünde, Xbox One kullanıcısının oyun listesinde, her ne kadar Microsoft aracılığıyla resmi bir haber yapılmamış olsa da, Red Dead Redemption, Castlevania: Symphony of the Night ve Tekken Tag Tournament 2 oyunlarının bulunduğu görüldü.

Red dead redemption, xbox one platformuna gelecek

Bu listeleme, Microsoft aracılığıyla yapılacak olan önümüzdeki geriye uyumluluk paketinde hangi oyunların yer alacağına bakan bir başka kullanıcı aracılığıyla da fark edilmiş. Hatta ve hatta, aynı kullanıcı, Tekken Tag Tournament 2 oyununun Xbox One üzerindeki performansıyla alakalı bir video da yayınlamış.

Şimdilik ne Microsoft, ne de Rockstar Games aracılığıyla resmi bir haber gelmedi, fakat elimizdeki bulgulardan sonra, resmi duyurunun elinin kulağında olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak, bu oyunları Xbox One konsolunuza indirebilmeniz için, ismigeçen oyunların Xbox 360 versiyonlarının dijital sürümlerine sahip olmanız gerektiğini de hatırlatmadan geçmeyelim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın