PlayerUnknow’s BattleGrounds adıyla bilinen PUBG artık Playstation 4‘e de geliyor. Uzun süredir bu beklenen haber konsolcuları sevindirdi! İşte detaylar:

PUBG Artık Playstation 4’te de bulunacak.

Fortnite’ın her platforma çıkmasıyla işler kızışmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda yine bunun gibi bir haber çıkmıştı ortaya. Ama yine Fortnite ile ilgiliydi. Fortnite PS4, PC ve mobilin ardından şimdi de Nintendo Switch’e çıkıyordu. Pubg her yeri sallayan Fortnite’tan rahatsız olmuş olacak ki kendisi de artık PS platformuna giriş yapıyor ki bu doğru bir karar çünkü daha fazla platformda bulunmasıyla oyuncu sayısını arttırmış olacak ancak yine de fortnite’ta ki gibi PS sahibi iseniz bilgisayar üzerinden oynayan arkadaşlarınızla oyunu beraber oynayamayacaksınız. Fortnite bunu en başta getirse de geçtiğimiz haftalarda PS kendi istekleri üzerine kendi ayrı serverlerini açmıştı. Bu da bir çok oyuncuyu rahatsız etmişti tabiki.

PUBG’yi Başka Platformlarda da Görebiliriz!

Pubg’nin artık başka platformlara da açıldığına göre artık başka platformlarda da onu görebileceğiz gibi görünüyor. İşlemlere öncelikle ev konsollarından başlayan PUBG büyük ihtimalle el konsollarına’da giriş yapacak. Ev konsollarının en büyüğü sony ile giriş yapan PUBG ileri ki günlerde belki de el konsollarının en büyüğü Nintendo Switch ile bir çıkış daha gerçekleştirebilir. Ancak bu Switch için bir optimize gerektirebilir ki bu PUBG‘yi zorlayabilir gibi görünüyor. Fortnite’tan onu öne çıkaran realistik grafiklerini bir tık kısması gerekecek gibi duruyor. Umarız bu problemlere rağmen hiçbir sıkıntı olmadan oyunu diğer platformlarda da oynamaya başlarız.

Pubg ps4'e geliyor!

PUBG PS4’e Geliyor!

Playstation Üzerinde Nasıl İşler ?

Ps4 üzerinde sony’nin diğer oyunlarda da yaptığı gibi kendi serverini açacağını düşünüyorum. Bu bir bakımdan kötü de olsa tek başına oynayan konsol oyuncuları için bir rahatlık sağlıyor. Çünkü hızlı First Person Shooter oyunlarını kontrolcüler ile oynamak zor oluyor. Bu şekilde olunca ise klavye mouse kullanan oyuncular 1-2 tık öne geçmiş oluyor. Bu da oyuncuların oyundan hızlı bir şekilde soğumasına ve oyunun ortalama oyun süresinin düşmesine  neden olabiliyor. Fiyatı ile ise şuanlık bir bilgi yok. Ancak Steam’da ki gibi özel bir fiyattan ziyade Amerika fiyatının kurlu hali olacağını düşünüyorum.

Player Unknow’s Battle Grounds :Steam Mağaza Sayfası

 

About Ozan Kurtcu

Ben Ozan. Genellikle oyun oynuyorum ve anime izliyorum. Oyun yazılarına ağırlık verebilecek biriyim. Her türlü oyunu, oyun sitesini ve yorumcularını takip ediyorum. 2 yılı aşkındır bu sektördeyim ve 500'den fazla anime izledim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın