Pokemon GO

Pokémon GO – Pokétopu Fırlatma Sanatı

Evet uzun bir ara, ardından yine ben. Bu Pokémon mereti iyice yayılmaya başlamışken tekrardan uzatayım kafamı dedim. Ne yapayım yahu, samimiyim işte. Neyse uzatmadan konumuza geçelim.

Pokétopu fırlatma sanatı, bu ne yahu altı üstü parmağınla azıcık ittiriyorsun demeyin. Her şeyin bir usulü var.

Öncelikle, bir pokémon ile karşılaştığınız zaman göreceğiniz ekran sağdaki resimde olduğu gibi gözükmelidir.

Screenshot_1

Pokémonun nadirlik seviyesine göre yakalama zorluğu da değişir. Bu zorluğu pokétopuna basılı tuttuğunuzda pokémonun etrafında çıkan ve küçülen bir çemberin rengine göre anlayabilirsiniz.

Zorluk sıralaması en kolaydan en zora şu şekildedir:

YeşilSarıTuruncuKırmızı

Öyle düz atınca yakalama şansınıza hiçbir etki etmiyor tabii. Açık konuşmak gerekirse birazdan size göstereceğim şekilde atarsanız yakalama şansınızın daha da arttığına dair söylentiler var – ki o şekilde atınca halkayı tutturmak daha kolay oluyor bana göre – ama dediğim gibi, ne kadar doğrudur bilinmez. Öncelikle pokémon yakalamak nasıl olur onu da anlatalım. Bu konu hakkındaki diğer yazımıza link vermeye hiç gerek yok, sizin için vaktimi ayırıyorum bakın…

Pokémon yakalamak:

Videoda da gördüğünüz gibi pokétopunuzu o halkaya tutturmaya çalışacaksınız yoksa yakalayamazsınız. O halka ne kadar küçükken tam içine tutturursanız yakalama şansınız o kadar artar.

Şimdi sıra geldi bu işin sanatına. Spin ball denilen bir atış türü var oyunda. Pokétopu saat yönünde veya saat yönünün tersinde döndürüyorsunuz. Bu sayede pokétopunuz dönmeye başlıyor. Eğer saat yönüne (sağa) doğru döndürüyorsanız pokétopunuzu pokémonun sol üst tarafına doğru atmalısınız çünkü falsolu bir atış oluyor bu olayı gerçekleştirince.

Eğer saat yönünün tersine(sola) doğru döndürüyorsanız da bu işlemin tam tersini yapmalısınız. Bunun için de bir video referansı vereyim sizlere, hadi yine iyisiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=si8xk2P9Zd0

Umarım beğenmişsinizdir, anlamadığınız bir şey var ise yorum bırakarak veya Facebook sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu arada Kadıköy tayfasının facebook grubu : Tıklayınız

Unutmayın. Pokémon bir oyun değil, tutkudur.

Related Posts

Bir cevap yazın