Piyasa ilk çıktığında dünyayı kasıp kavuran, herkesin oynamak istediği bir oyun olan Pokemon Go Ödüllü Etkinlik Başlattı. Bu etkiliğin adı “Friend Fest”. Oyuncular 2 Aralık tarihine kadar sürecek olan bu etkinlikte çeşitli görevler yaparak ödüller kazanacaklar.

Pokemon Go Ödüllü Etkinlik Başlattı

Çok değil bir kaç yıl önce oyun piyasasına bomba gibi düşen Pokemon Go hala popülaritesini koruyor. Dünyanın her yerinde oynanan bu oyun büyük ilgi görüyor. Her ne kadar Türkiye’de resmi olarak piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen çeşitli yöntemlerle bu deneyimi yaşayabildiler.

Şahen bende ilk çıktığı sıralarda bir siteden indirdiğim APK ile oynayabilmiştim. 🙂 Hatta bu işi ticarete dökenler bile var. 😀

70-yasindaki-pokemon-go-oyuncusu-bisikletine-monte-ettigi-11-telefonu-ile-ava-cikiyor

Aradan geçen bir yıldan sonra Pokemon Go, yeni bir etkinlik başlattı. “Friend Fest” adındaki bu etkinlik Pokemon Go tarihinde ilk defa yaşanan bir durum olarak göze çarpıyor.

Pokemon go ödüllü etkinlik başlattı

Bu etkinlikte bir çok görev eklenecek ve bu görevler sonucunda oyuncular çeşitli ödüller elde edecekler. Kazanılacak bu ödüller saldırı artışından tutunda pokemon yükseltme maliyetlerinin düşürülmesine kadar geniş bir kapsamda olacak gibi görünüyor.

Friend Fest” etkiliğinde yapmanız gereken en önemli şey aile temalı pokemanlar yakalamak olarak belirtildi. Ancak bu aile temalı pokemonların hangiler olduğu açıka belirtilmedi. “Nidorans” adlı pokemon aile temalı pokemonlara bir örnek sayılabilir. Neden diyecek olursanız, bu pokemonun hem dişi hem de erkek versiyonu mevcut.

Bu tarz pokemonları em etkinlik kapsamında hemde normal olarak yakalayabiliyorsunuz. Ama ne yazık ki bu görevlerin bir sınırı var ve günde 2 den fazla yapamıyorsunuz.

Pokemon go 1

Pokemon Go oynuyorsanız Pokemon Go Ödüllü Etkinlik ‘e katılmak için bir şey yapmanıza gerek yok. Bu etkinlik tüm oyuncular için aktif oluyor. Oyunu oynamak için benim yaptığım gibi Android için bir apk edinebilirsiniz. Cihazınız IOS ise App Store üzerinde tanımlandığı ülkeyi değiştirip oyunu telefonunuza indirebilirsiniz.

Bol şanslar.

Diğer oyun haberlerimiz için tıklayabilirsiniz.

Diğer Pokemon Go haberleri için tıklayabilirisiniz.

Pokemon Go’nun resmi sitesi için tıklayabilirsiniz

 

 

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın