Oyun Haberleri

PlayStation Kullanıcı Adı Değiştirme Özelliği Geliyor

playstation 2

PlayStation Kullanıcı Adı Değiştirme Özelliği Geliyor, PlayStation’u olan herkesin mutlaka bir PSN hesabı vardır. Ancak bazılarımız kullanıcı adına hiç özenmeden rastgele tuşlara basmış olabilir. Ya da o zamanlarda çok sevdiği nickname ini artık sevmiyor olabilir. Türlü türlü nedenler.

PlayStation Kullanıcı Adı Değiştirme Özelliği Geliyor

Eğer sizde kullanıcı bu dertten gidiyorsanız işte size güzel bir haber veriyoruz.

PSN kullanıcıların hemen hemen hepsinin merak ettiği şeylerden birisi kullanıcı adlarını değiştirip değiştiremeyecekleriydi. Tabi ki şuanda bu mümkün değil. Kullanıcı adınızı değiştirmenizin şuanda tek bir yolu var, oda yeni bir hesap açmak. Tabi ki buna değer mi, ona siz karar vereceksiniz.

Ancak, artık buna gerek kalmayacak gibi görünüyor. Multiplayer oyun geliştiricileri, oyunlarla alakalı blog olan Kotaku’lya yaptıkları röportajda PSN hesapları kullanıcı adı değişikliği yapılabilmesi üzerine hazırlandıklarını ve yakında geleceğini belirtti.

Bu kullanıcı adı değiştirme özelliğinin ne zaman aktif olacağı belli değil. Yarıda gelebilir bir yıl sonra da gelebilir. Yani düşünün bu durum PSN yayınladığı zamanlarda da gündeme gelmiş bir konu, 12 yıl önceki bir konu… 😀

Ta o zamanlarda kullanıcı açanların o zamanki isimleri ile devam etmek zorundalar. Aslında değiller ama ben olsam bende devam ederdim. 12 yıllık hesabımı bırakacağımı hiç sanmıyorum.

PlayStation Kullanıcı Adı Değiştirme

Kullanıcıların bazıları önceden seçtikleri bu nickname lerden şu an utanç ve pişmanlık duyduğunu ya da mevcut kimliği ile uygun olmadığını söylüyorlar. Diğer yandan PSN ya rakip olan Xbox Live’da ise böyle bir engel yok. Bizlerde istiyoruz ki bu haber doğrudur ve yakın zamanda kullanıcı adlarımızı düzenleyebiliriz.


PlayStation Kullanıcı Adı Değiştirme Özelliği Geliyor haberimizde bu kadardı dostlar, diğer haber yazılarımızda görüşmek üzere.

Daha çok oyun haberleri ve anime haberleri için bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Takipte Kalın. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Bir cevap yazın