Manga

Phsyco Pass Severlere : Akira Amano Kimdir ?

Akira Amano kimdir ?

Mangakalarımızı tanıtmaya devam ediyoruz. Akira Amano manga konusunda efsane seriler çıkaran mangakalarımızdan birisi. Akira Amano hem senaryo ve kurgu hem de çizim açısından bizi kendisine hayran bırakan bir sanatçı. Lafı daha fazla uzatmıyoruz ve bakıyoruz mangakamız kimmiş ? 🙂

Sevgili Akira Amano sensei kendisini çok göstermeyi sevmese gerek hakkında bilgi bulmak için internetin altını üstüne getirmeme rağmen sınırlı sayıda veriye ulaşabildim. Bir kaç sayfa okuduktan sonra şirketiyle özel hayatını ifşa etmemesi konusunda anlaşma imzaladıklarını öğrendim. Genel olaya “Gizemli Kadın” olarak biliniyor mangakamız. Tam tarihine ulaşılamama sorunuyla birlikte 1973 yılında dünyaya gelmiş. En ünlü mangası Katekyo Hitman Reborn olmasına rağmen ülkemizde Psyhco Pass ile de oldukça seviliyor.

1998 yılında Weekly Shounen Jump‘da işe başlayan Amano aynı zaman da Shueisha şirketinde de çalışmış. İlk olarak bir Seinen dergisinde yayınlanmaya başlayan Reborn mangası 2003 yılının sonuna doğru kısa bir hikaye şeklinde Weekly Shounen Jump‘da yayınlanmaya başlamış ve oldukça sevilmiş. Popüleritesi yüksek gelen Reborn için 2004 yılında seri olarak yayınlanması kararı alınmış. Daha sonra animesi ve video oyunları yapılan manga için Akira Amano  Nikkei Entertainment yaptığı bir anket sonucunda en iyi mangakalar arasında 12. sırada yer almış.

Şu çizime bakar mısınız ya <3

Akira Amano‘nun One Piece 10. yılı için çizdiği Sanji :

İnternette bulabildiğim tek şey olan fanı ile olan telefon konuşmasından bir kesiti sizinle paylaşmak istiyorum.

Fan : Merhaba ! Ben Kasuya Shou. Akira Amano-san ile mi görşüyorum ?

Akira Amano : Merhaba Kasuya-kun. Tanıştığımıza memnun oldum.

Fan : Bende tanıştığımıza çok memnun oldum. Sizinle konuşabilmek çok güzel. Dürüst olmak gerekirse geçmeyi beklemiyordum.

Akira Amano : Röportaj neredeyse bitti ve çok fazla arama vardı. Peki, sormak istediğiniz bir şey var mı?

Fan : Evet. Hikaye ile ilgili değil ama fanlarınız ile ilgili izlenimleriniz merak ediyorum. Reborn hayranlarının çoğunun kız olduğunu biliyorum, fakat eminim ki bu manga’yı benim gibi seven diğer çocuklar var. Umarım yalnız değilimdir.

Akira Amano : * Gülerek * Sanırım şimdi çoğu kişi bu manganın kızlara yönelik olduğunu tahmin etmişti.

Fan : Evet, karakterleriniz böyle. Fakat ben mangayı hikayesi ve savaşları için seviyorum. Okurken stereotypical sesler çıkarıyorum.

Akira Amano : Evet. Mangalarımı seven çok insanın olmasından dolayı çok mutluyum. Bazen vazgeçmek istediğim zamanlarda benim için ilham oluyor.

Fan : İyi şanslar Amano-sensei

Akira Amano : * Gülüyor * Teşekkür ederim. Hayranlarımı her şeyden çok takdir ediyorum.Bu manga okumanız ve eğlenmeniz içindir. Tüm fan maillerimi okumayı ve fanart’ları incelemeyi seviyorum. Dediğiniz gibi, hayranlarımdan bir çoğu kızlar ve sanırım onlara manga’da hitap ediyorum * kahkahalar *. Ancak, benim manga’yı okuyan erkekler olduğu için mutluyum. Dövüş sahnelerim hakkında en iyi geri bildirimi verdikleri için teşekkür ederim.

Akira Amano Manga

Shonen Spin
Neppuu Yakyuu Densetsu Picchan
Petit Petit Rabbit (ぷちぷちラビィ, Puchi Puchi Rabii) 
Monkey Business
Bakuhatsu HAWK!!
Reborn!
Psycho-Pass
Warashibe Tantei Numashichiro
elDLIVE
Nemuri Netarou Appears(one-shot)

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın