Bu listem de sizlere animesini izlerken zevk alarak dinleyeceğiniz hatta anime bittikten sonra dinlemeye devam edebileceğiniz anime müzik önerileri sıralayacağım. Ayrıca belirtmekte fayda var. Her listemde olduğu gibi bu listedeki numaralarda temsilidir. 10 en kötü 1 en iyi demek değil yani.

10. Kiseijuu

 

Şarkı İsmi : Next to you
Sanatçı : Ken Ari

Geriye yaslanın. Gözlerinizi kapatın ve piyanonun o güzel sesi ve bu muazzam müziğin eşliğinde dertlerinizi 4 dakikalığına unutun.

9. The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Şarkı İsmi : God Knows

Sanatçı : Aya Hirano

Az önceki kasvetli havadan sizleri çıkarıp animesini 1.bölümde izleyip bırakmış olamam rağmen şarkısını defalarca dinlediğim bu hareketli parça ile baş başa bırakıyorum.

8. Digimon

Şarkı İsmi : Butterfly

Sanatçı : Kouji Wada

Şimdi biraz nostalji zamanı. Çocukluğumuzun ilk animelerinden olan Digimon‘un açılış şarkısının 15.yılına özel coverlanmış bu versiyonu ile sizleri baş başa bırakıyorum.

7. Fairy Tail

Şarkı İsmi : Masayume Chasing

Sanatçı : BoA

Bu şarkıya ek alternetif olarak yine Fairy Tail‘in açıl şarkısı olan Strike Back‘i de dinleyebilirisiniz. İkisi arasında git gel yaşadım ama bunda karar kıldım.

6. Naruto Shippuden

Şarkı İsmi : Blue Bird

Sanatçı : Ikimono Gakari

Naruto‘nun şarkılarını genelde beğenmem bana hitap etmiyorlar. Tarzım değil yani ama Blue Bird‘in yerdi ayrıdır.

5. One Piece

Şarkı İsmi : Departure

Sanatçı : Back-On

Aslında bir hayran yapımı açılışta olsa da o kadar başarılı olmuş ki hayran yapımı olduğuna inanmazsınız. Şarkı seçimi olsun eklenen sahneler olsun oldukça başarılı olmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=-1IA5E30dMI

4. Bleach

Şarkı İsmi : Change

Sanatçı : Miwa

Bleach animesinin benim için en iyi açılış şarkısıdır. O zaman change.

 

https://www.youtube.com/watch?v=B9m1V2xpW_s

3. Fullmetal Alchemist Brotherhood

Şarkı İsmi : Again

Sanatçı : Yui

Bu şarkının yeri ayrıdır benim için. Fazla övmeyeceğim merak etmeyin. Yoksa yazı bitmez ama dinleyin.

2. 07 Ghost

Şarkı İsmi : Hitomi no Kotae

Sanatçı : Noria

Animesini tek bir detaydan dolayı bıraktığım lakin ending şarkısını defalarca dinlediğim bir şarkıdır. Enfes bir yapımdır. dinlendirici bir özelliği vardır.

1. One Piece

Şarkı İsmi : Fight together

Sanatçı : Namie Amuro

Bu şarkı sanırım Japonca şarkılar arasında en sevdiğimdir. Sadece kula güzel gelmesi ile değil açılışını yaptığı Arc öyle bir Arc’tı ki ve o duyguları katlayan sözleri ile taze olan acılarınızı depreştirmeye yetiyordu.

https://youtu.be/h9joW7UyJq8

Bonus : One Punch Man

Şarkı İsmi : The Hero

Sanatçı : JAM Project

Şimdi herkes dürüst olsun. İlk başlarda “bu ne biçim şarkı lan” diyerek açılışı atladığımız ama sonraları “ONE PUNCH” diye kendimizi bağırırken bulduğumuz bir şarkı. İşte kendimden biliyorum.

Bu açılışın Türkçe çevirisi de bana aittir. Hehe!! Sondaki isim kontrol eden arkadaş kendi adını yazmış. “Reklamlaaarrr”

Son Olarak ;

Listem bu şekilde. Umarım dinlerken keyif alırsınız. Elbette sizin çok sevdiğiniz ama burada olmayan şarkılar olacaktır. Yorumlara yazarak listeyi devam ettirebilirsiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın