Osamu Tezuka ‘yı manga ve anime severler olarak bilmeyenimiz yoktur diye düşünüyorum. Animenin atası, ilk animasyon serisi yayınlamış olan Osamu Tezuka için manga yapılmaya karar verildi.

Akita Shoten’nin Weekly Shōnen Champion dergisinde perşembe günü yayınlanan duyuruya göre Takeshi Nogami (Girls und Panzer: Ribon no Musha) , TV Anime Sōsaku Hika ~Tezuka Osamu to Anime o Tsukutta Wakamono-tachi~  başlığıyla Osamu Tezuka’nın biyografik mangasını çizecek.

Nogami Perşembe günü duyurudan bir resim yayınladı (aşağıdaki resimlerde orta resimde).

Kurmaca olmayan manga, Osamu Tezuka ve “pervasız gençler” ekibinin ilk haftalık televizyon anime’sinin yapımını nasıl zorladığının hikayesini anlatacak. Tezuka, 1963 Astro-Boy anime üretimini Mushi Production stüdyosunda çekti ve Japonya’nın ilk yarım saatlik animasyon dizisi oldu. Şov, en eski estetik ve televizyon anime tarzlarına neden olan animasyon teknikleri ve üretim yöntemlerine öncülük etti.

Miyazaki, Tezuka hakkında daha önceki bir dizi ve onun ünlü manga Black Jack’inin yaratılması dahil olmak üzere birçok biyografik manga için hikayeler yazdı. Bu manga, Black Jack Sōsaku Hiwa ~ Tezuka Osamu no Shigoto-ba Kara ~ (Unutulmaz Öykü: Tezuka “Black Jack” ini nasıl yarattı), 2014’te bir live action filmine ilham verdikten sonra sona erdi. Kōji Yoshimoto manga için sanatı ayarlamada yardımcı oldu.

Osamu Tezuka hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler Buraya tıklayınız.

Daha fazla haber için Buraya ve mangakanın resmi Twitter adresi için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın