Anime Haber

Orient (Fantastik Aksiyon Manga) İçin Anime Duyuruldu

1609732991 5aab4618f472bed96a52f6160b5c72e5

Orient (Fantastik Aksiyon Manga) İçin Anime Geliyor. Kodansha Pazartesi günü Shinobu Ohtaka’nın fantastik aksiyon mangası Orient’in bir televizyon animesine uyarlanacağını duyurdu. Weekly Shounen Magazine’in resmi YouTube kanalı bir duyuru promosyonu yayınladı.

Yayıncı, Orient’in Weekly Shounen Magazine’deki yayınını Çarşamba günü 2021’in altıncı sayısında 113. bölümle tamamlayacağını da duyurdu. Manga daha sonra 9 Şubat’ta Mart 2021 sayısından başlayarak Bessatsu Shounen Magazine’e geçecek.

Orient Konusu

Musashi, beş yıl önce arkadaşı Kojirou Kanemaki ile büyüdüklerinde samuray olacaklarına, bir lig kuracaklarına ve iblis öldürme görevlerine çıkacaklarına dair bir söz verir. Ama o zamandan beri işler değişir. İblisler artık toplum tarafından övülüyor ve tapılıyordur. Samuraylar ise  kaçınıyor ve utanıyordur. Bir samuray olma hayalini ifşa etmekten korkan Musashi, kılıç ustalığını gizlice parlatırken bir madenci olarak kasabanın dogmasına karışır. Bu arada, bir samurayın soyundan gelen Kojirou, eski arkadaşına verdiği sözden vazgeçer. Ancak Musashi’yi ölüme yakın bir deneyimden kurtardıktan sonra bakış açısı değişir. Hala çelişkili olsa da Kojirou, gerçek duygularını çözme umuduyla Musashi ile bir yolculuğa çıkar. Her şeye karşı savaşan ikili, canavar katliamının bilinmeyen dünyasına, hayatın kendileri için neyi sakladığını bilmeden, kafa kafaya dalar. Şimdi on beş yaşındaki kahramanlar, ata binen demir atlar, samurayın lekelenmiş itibarını geri getirmeyi ve şeytanlar dünyasını temizlemeyi planlıyor.

Ohtaka, Magi’yi (Magi: The Labyrinth of Magic) bitirdikten yaklaşık yedi ay sonra, Mayıs 2018’de Weekly Shounen Magazine’de fantastik aksiyon mangasını çizmeye başladı. Kodansha, geçen yıl 17 Kasım’da 11. derlenmiş cildi yayınladı. Kodansha Comics, geçtiğimiz Mart ayında mangayı İngilizce olarak lisansladı ve dokuzuncu cildi 15 Aralık’ta dijital olarak yayınladı.

Daha fazla haber için BURAYA ve anime hakkında haber için BURAYA tıklayınız

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın