#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

One Shot Manga Önerileri – Romantik

One shot manga önerileri – romantik. Merhaba arkadaşlar. Bugünkü konumuz benim okumaktan keyif aldığım bir tür olan one shot mangalar. Bilmeyenler için one shot ne demek açıklayayım.

One Shot tek bir bölümden oluşan mangalardır. Nadiren de olsa aynı isim altında başka bölümlerde çıkabiliyor amaçoğunlukla tek bölümden oluşuyorlar.

Ben one shot manga okumayı çok seviyorum. Bu nedenle one shot manga önerileri benim için yazması eğlenceli bir konu. Tabi bu size one shot dışında manga okumadığım gibi bir izlenim bırakmasın. Ben konusu ilgimi çeken her şeyi okurum. Bu nedenle ilerliyen zamanlarda sizin için eğlenceli manga önerileri yazıları yazmayı planlıyorum.

Şimdilerde mangası olmayan bir sürü anime çıkıyor. Belki hem mangası hemde animesi olan serilerden de şöyle anime ve manga önerileri yazısı yazarım. Siz ne dersiniz?

Bu  kadar sohbet yeter. Artık sizin çin seçtiğim mangalara bir bakalım.

 

Adele To Darius

Adele ülkenin her yerini dolaşmış bir köledir. Bir gün köle pazarında olay çıkardığı sırada Zalim Kral adıyla tanınan kralın adamları tarafından satın alınır. İnsanların dediklerine göre krala Zalim Kral lakabının takılmasının sebebi her gece odasına yeni bir cariye alması ve sabah olduğunda o kızların ortadan kaybolmasıdır. Herkes Kralın o kızları öldürdüğünü düşünmektedir. En yakın arkadaşıda kralın odasına gidip dönmediğinde Adele arkadaşının intikamını almaya karar verir.

 

Haikei, Nanashi-sama

Terao Chigusa oldukça çekingen bir kızdır. Okul kütüphanesinde çalışırken oraya sürekli gelen bir senpaine aşık olur ve ona okuması için Sevgili Bay Adsız adında bir kitap verir. Bir kaç gün sonra aynı kitapta olduğu gibi gizli birinden bir mektup bulur ve onu gönderenin senpai olduğunu düşünür. Peki yollayan gerçekten senpai midir yoksa biri onunla dalga mı geçiyordur?

 

Wakeari Kiss

Yamabuki ve Mosako birbirinden tamamen farklı kişilerdir. Ama bir gün ikisi sınıf temizliğine kalırlar ve yanlışlıkla düşürdükleri bir kimyasal karışım yüzünden Yamabuki’nin kedi kulakları olur. Mosako ve Yamabuki yanlışlıkla öpüştüklerinde ise kulaklar kaybolur. Ertesi güne kadar tabi.

 

Kiruza King

Babası öldükten sonra kuaför salonu kendisine kalan Non güzellik okulunda eğitim almaktadır. Lakin hem okul hemde kuaför salonu birlikte çok zordur ve bu yüzden Non okuluna pek odaklanamaz. Üstelik saç kesme konusunda da hiç yetenekli değildir. Teyzesi Non okuluna odaklansın diye işe yeni birini alır. Tabi bu kişi babasının eski yardımcısından başkası değildir.

 

The Flower That Blooms In You

Tsukina gizliden gizliye ikiz kız kardeşinin nişanlısına aşıktır. Ama onların mutluluğu için bunu kimseye söylememiştir. Bir gün bir kaza olur ve Tsukina’nın sevdiği adam kör olur. Kız kardeşi ona bakamıyacağını bu yükün çok ağır olduğunu söyleyip onu bırakmaya karar verir. Ama Tsukina bunun onu çok üzeceğini söyler ve kız kardeşinin yerine geçip onunla ilgilenmeye başlar.

Kesinlikle okuyun mükemmel ötesi bir manga.

 

Hajimari No Ao

Yüzme kulübündeki Mitoha suyun içinde bir denizkızına benzemektedir. Ve aynı hikayelerdeki gibi karada yaşayan bir prense aşık olmuştur. Lakin onunla konuşmaktan çekinir. Ama bir gün kader ona yardım eder ve sonunda tanışırlar. Belki de gizlice izleyen tek kişi Mitoha değildir.

 

Namae Mo Shiranai

Kobayashi Hina’nın çocukluğundan beri tek bir amacı vardır. Tokyo Üniversitesine girebilmek. Nu nedenle orta okuldan beri ders çalışmaktadır. Liseye geçtiğinde her zamanki gibi kütüphanede ders çalışırken gözü dışarda futbol oynayan birine takılır ve ikisinin hayatının ne  kadar farklı olduğunu farkedip düşüncelere dalar.

 

Dear Green

Aoi her zaman ablasıyla kıyaslanan evin haylaz kızı olmuştur. Hatta ablasıyla kıyaslandığı için çok sevdiği yan flüt derslerini bile bırakmıştır. Lakin gizlice çalmaya devam ediyordur. Gene bir gün okuldan çıkıp gizli yerine gidip flüt çalmaya başlar. Taki birinin fotoğrafını çektiğini fark edene kadar.

 

Hatsukoi No Itazura

Anju yıllar önce çocukluk aşkıyla birbirlerine bir söz vermişlerdi. 16 yaşına bastıkları zaman 1 Nisan’da gizli yerlerinde buluşacaklardır. Bunu unutmayan Anju o gün oraya gittiğinde hatırladığından çok daha farklı bir Sei-kun ile karşılaşır.

 

Akahime Ranshin

Akagi Reika lisede klasik edebiyat öğretmenliği yapmaktadır. Fazla disiplinli olan Reika bir gün öğrencilerinden birinden gelen tatlı kokuyu farkeder. Kokuyu takip ettiğinde kabuki oyuncusu olan Usami Rento ile karşılaşır.

 

Bu günlükte bu kadar. Umarım beğenmişsinizdir. İlerleyen zamanlarda komedi sevenler içinde one shot manga tavsiyeleri yazısı yazmayı planlıyorum. Belki başka türlerde hakkında da one shot manga öneri listesi çıkarabilirim. O anki kafa yapıma bağlı tabi. Birde sizin beğenip beğenmediğinize  tabi. Bugünlük bu kadar. Başka yazılarda görüşmek üzere.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

YAŞAM TAŞI : KRALSIZ ÜLKE (BÖLÜM:26)

18if Tanıtım ve İnceleme