En İyi Oyun Anime Öneri Listesi ile karşınızdayım. Bu listemiz diğerlerinden farklı olarak Türkçe’ye çevrilmiş hemen hemen tüm animeleri ekledim. Liste uzun olduğundan hemen kısa kısa anlatıp geçeceğim yoksa bu yazı buradan köye yol olurdu. Ben yazmaktan siz okumaktan sıkılırdınız. Birer resim ve kısa açıklamalar ile sizleri de sıkmadan hızlıca üzerlerinden geçeceğiz. 😀

NOT : Sadece SAO tarzı animeler değil, oyun temalı tüm animelerin listesidir. Yani Bu listedeki bazı animeler şöyledir. SAO(RPG oyun), Yu-Gi-OH(Kart Oyunu), No Game No Life(Oyun Evreni), Kakegurui (Kumar), Pokemon tarzı bütün oyun anime listesidir

Hazırsanız başlayalım.

 

01 – Sword Art Online

asdfgasdfg 3 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Kirito, Sword Art Online adı verilen bir oyunda hapis kalmıştır. Oyun kurucusu o anda online olan tüm oyuncuları da oyuna hapsetmiş ve oyunu bitirmedikleri takdirde serbest kalamayacaklarını söylemiştir. Acaba Kirito ve oyunda tanıştığı arkadaşları ile bu oyunu bitirebilecekler midir?

En iyi oyun animeleri listemizin yıldızlarındandır 😀

 

02 – Btooom!

asdfgasdfg 4 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Btooom!  Adı verilen ve sadece el bombaları ile oynanan bir oyundur. Bir sabah uyandıklarında bilmedikleri bir yerdedirler. Kendilerine gelip etrafı ve kendilerini incelediklerinde Btooom! Oyununda olduklarını ancak sanal dünyada değil gerçek dünyada ama ıssız bir adada olduklarını anlarlar. Oyunun iyi oyuncuları bir şekilde kaçırılmış ve bu adaya getirilmiştir. Bakalım oyundaki performanslarını gerçek hayatta da gösterebilecekler mi?

Pek bilinmese de En iyi oyun animeleri listemizin yıldızlarından biridir. 😀

03 – Log Horizon

asdfgasdfg 5 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Dünya çapında ir oyun olan Elder Tales’e bir genişleme paketi gelmiştir. Ancak ne var ki bu paket çok farklıdır. Genişleme paketini yükleyen ve oynayan herkes oyunda hapsolmuştur. Ana karakterimiz ise bir üniversite öğrencisi olan Shiroe vardır. Hayata kalabilmek için bir klan kuracak ve adını Log Horizon yapacaktır.

Log Horizon Tanıtımı 1 için tıklayınız

Log Horizon Tanıtımı 2 için tıklayınız

04 – Overlord

asdfgasdfg 6 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Ygdrassil oyunu 20. Yılının ardından popülerliğini kaybetmiş ve kapatılmasına karar verilmiştir. Ancak Momonga adında bir karakteri yöneten ana karakterimiz o kadar emek verdiği oyunun son saniyesine kadar oyunda durmak istemektedir. Oyunun kapanması gerekirken gözlerini açtığında oyun panellerinin kaybolduğunu ve bir süre sonrada oyunda hapsolduğunu anlar. VE artık yeni bir amacı vardır. Ygdrassil adlı dünyayı fethetmek.

En iyi oyun animeleri listemizin efsanelerinden biridir. 😀

Overlord Tanıtım ve bilgi için tıklayınız.

05 – Accel World

asdfgasdfg 7 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

2046 yılında bir sonbahar gününde Hayuriki, Kuroyukihime adında okulun en güzel kızı ile karşılaşır. Bu kız ona Accell World’un varlığından bahseder. O günden sonra o kısa boylu, şişman ve güçsüz olan karakterimiz, prensesin koruması olmuştur.

Accel World Tanıtım ve Bilgi için tıklayınız.

06 – .hack//Sign

asdfgasdfg 8 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Yıl 2005, Plüton Öpücü adı verilen bir virüs tüm interneti kısıtlar. 2007 Yılında bu kısıtlama yüzünde ağ iptal edilmiş ve Dünya adında bir MMORPG oyunu yayınlanmıştır. Tsukasa isimli bir gün çocuk bir gün uyandığında kendini bu Dünya oyunun içinde bulur. Geçmişine dair bir şey hatırlamayan karakterimiz oyundan nasıl çıkacağını arar durur.

07 – 3-Gatsu No Lion

asdfgasdfg 9 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Rei Kiriyama, ailesini kaybedince evlatlık olarak alınmıştır. Ancak Rei üvey ailesini de sevmemektedir. Yakın zamanda yalnız yaşamaya başlamış olan Rei profesyonel bir Shogi oyuncusudur. Ve hayatını Shogi ile kazanmaktadır. Hiç ailesi sevgisi görmemiş Rei’ye arkadaşları ellerinden geldiğince yardımcı olmaktadır.

3-Gatsu No Lion Tanıtım ve Bilgi için tıklayınız.

08 – Bakegyamon

asdfgasdfg 10 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Hayatından çok sıkılan ve heyecanlar yaşamak isteyen Sanshiro bir gün Fue adlı gizemli bir yabancı ile tanışır. Fue onu canavarların kol gezdiği bir oyuna sürükler. Aslında bu oyun japonyanın paralel bir evreni olan Gyakkunippodur. Bakalım burada can sıkıntısını atabilecek mi?

09 – Bakugan Battle Brawlers

asdfgasdfg 11 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Gökyüzünde birçok kart düştü. Çocukları bu kartlar ile kendi aralarında bir oyun türetti ve oynamaya başladılar. Zaman geçtikçe bunun basit bir oyun olmadığını Vestoria adlı çok uzak bir gezenden gönderildiğini ve dünyayı ele geçirebilmek için bir tuzak olduğunu anlamışlardır. Bakalım dünyayı kurtarabilecekler mi?

10 – Bishoujo Yuugi Unit Crane Game Girls

asdfgasdfg 12 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Bir oyun merkezinde çalışan ve idol olma hayalleri ile yaşayan 3 kız bir gün dünyayı bir göktaşından kurtarmak için bir araya toplatıldılar.

11 – Cardfight!! Vanguard

asdfgasdfg 13 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Aichi Sendou çekingen, korkak ve ezik bir çocuktur Birgün en sevdiği Vanguard kartı olan Blaster  Blade’e bakarken bir arkadaşı elinden zorla alır ve geçen gün yenildiği kişi ile tekrar karşılaşır. Ancak tekrar yenilir ve Blaster Blade diğer çocuğa geçer. Bakalım Aichi kartını geri alabilecek mi?

Cardfight Vanguard - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

 

12 – Chihayafuru

asdfgasdfg 14 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Ayase Chihaya ilkokul öğrencisidir. Ablası ise Japonyada ünlü bir modeldir. Okula yeni gelen Eataya Arata, Ayase’ye Karuta adlı bir Japonyaya özel bir kart oyunu öğretir ve Ayase bu oyundan çok etkilenir. Mezun olduktan sonra bu arkadaşlar birbirlerinden ayrılır ve lisede tekrar karşılaşırlar. Ancak Arata oyun oynamayı bırakmıştır. Ayase, Arata ile tekrar Karuta oynayabilmek için Karuto klubünü kurarlar.

Chihatafuru tanıtım ve bilgi için tıklayınız.

13 – Chou Yuu Sekai: Being the Reality

asdfgasdfg 15 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Sevecen bir kız ve karanlık bir emo kız. Gerçeklik ve oyun birbirlerine karışmaktadır. Bu dünyadaki yolcukları onları nerelere götürecektir.

14 – D-Frag!

asdfgasdfg 16 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Kazama Kenji, okuldaki serserilerdendir ve çetesi ile oyun klubüne sataşırlar. Oyun klubü üyesi olan dört kız tarafından inanılmaz bir baskı sonucu Kenji de bu klübe katılır ve hayatı bir anda tersine döner.

15 – Death Billiards

asdfgasdfg 17 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Bir ihtiyar ve bir genç, Nasıl geldiklerini bilmedikleri bir barda hayatları üzerine bilardo oynamak zorunda bırakılırlar. Bu anime bu oyunu ve sonrasını anlatmaktadır.

En iyi oyun animeleri listemizin en kısalarındandır 25 dakikalık tek bölümdür.

16 – Death Parade

asdfgasdfg 18 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Öldükten sonra nereye gideriz. Cennete? Cehenneme?… Bu animede insanlar öldüklerinde Decim’in bulunduğu bir bara Quindecim’e gelirler. Burada herkes hayatları üzerine ve kendi gerçek yüzlerini göstererek oyunlar oynarlar. Decim ise oyuna hakemlik yaparak kimin yaşayıp kimin öleceğine karar verir.

17 – Gyakkyou Burai Kaiji: Hakairoku-hen

asdfgasdfg 19 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

İto Kaiji, araba armaları çalan ve tekerleri yaran bir serseridir. Bir gün kendisine para ödemek koşulu ile kendisini ziyarete gitmesini söyleyen bir adam yüzünden bir anda değişir. Eskiden birlikte çalıştığı bir arkadaşının borcunu ödememesi yüzünden 300.000 yen borç buna kalmıştır. Ancak boç şuan 3.850.000 yendir. Bu adam borcunu ödemesi için İto’ya bir şans verir. Kazanması çok düşük bir ihtimal olan bir kumar oynaması gerekmektedir.

18 – Hagane Orchestra

asdfgasdfg 20 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Bir çöl kasabasında yaşayan bir grup genç kız zırhlı araç modifiyesi atölyesinde çalışır ve günlerini işleri nasıl büyütecekleri hakkında konuşurlar.

19 – HisCoool! SeHa Girls

asdfgasdfg 21 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Gizemli bir öğretmen tarafından, mezun olabilmeleri için SEGA oyunları dünyasına girmeleri gereken kızları konu alır. Bu kızlar kazasız belasız mezun olabilmek için var güçleri ile çabalarlar.

20 – Hikaru no Go

asdfgasdfg 22 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Hikaru Shindo, dedesinden kalma eşyaları karıştırırken bir Go tahtası bulur. Tahtanın üzerindeki kanı silmeye çalışırken bir hayalet belirir. Bu hayalet Heian döneminde imparatorun go hocalarındandır. Bir kumpas ile saraydan attırılır ve bunun üzerine hoca intihar eder. Bu hoca şimdi “kami no itte” yi elde etmek için Hikaru’yu kullanmaya çalışacaktır.

21 – Kakegurui

asdfgasdfg 23 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Zenginlerle dolu olan bu okulda herşey kumarla belirlenir. Normal dersler bittiğinde ya da ders aralarında bir anda kumar masaları ortaya çıkar.  Okula yeni gelen bir kumar manyağı kız öğrenci tüm dengeleri alt üst edecektir.

Kakegurui bilgi için tıklayınız.

22 – Selector Infected WIXOSS

asdfgasdfg 24 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

WIXOSS, gençler arasında çok popüler olan bir kart oyunudur.Bir rivayete göre dişi karakterlerin istekleri ile oluşan “Rulling card” yani karar kartları var. Özel kızlar bu kartların sesi duyabiliyor hatta diğer insanların giremediği bir boyuta girerek kart savaşları yapabiliyorlar. Sadece kazananların isteklerinin kabul olacağı bu oyunlarda “Rulling Card”ı bulan son kız Ruko Kominato neler yapacaktır?.

23 – Lu Shidai

asdfgasdfg 25 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Zhiquiang, Language oynamayı çok seven bir gençtir. Hepsi bu kadar. 😀 Çevirisi yarıda kalmış.

En iyi oyun animeleri listemizin tamamlanmayan serilerindendir. :/

24 – Majin Bone

asdfgasdfg - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Majin Bone, dijital ortamda oynana bir kart oyunudur. Ve animeye uyarlanmış halidir. Çevirisi yarıda kalmış.

En iyi oyun animeleri listemizin tamamlanmayan serilerindendir. :/

25 – Monster Strike

asdfgasdfg 26 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Ren Homura, bir zamanlar yaşadığı yere geri dönmüştür. Ancak ne varki bu yere ait hiçbir anısı yoktur. Monster Strike adlı oyun birden kendi telefonuna yüklenir ve oyundan hayaletler çıkmaya başlar. Tüm bu canavarları yenmek için uğraşırken bir yandan da hafızasını geri kazanmaya çalışacaktır.

26 – Mudazumo Naki Kaikaku: The Legend of Koizumi

asdfgasdfg 27 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Dünyada söz sahibi olan ensesi kalınların mahjong oynayarak ettikleri müdaleleri gösteriyor. Anime tek bölüm 25 dakikadır. 😀

27 – Nana Maru San Batsu

asdfgasdfg 1 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Liseye girer girmez gizemli Sınav Çalışma Grubuna alınan Shiki, yarışmalı sınavların göz kamaştırıcı dünyasına sürüklenir.

28 – Nazotokine

asdfgasdfg 28 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Tokino Amina, TEN2 adlı bir firmada çalışan bir sekreterdir. Birgün toplantı salonuna girer ve boda birden ışıkla dolar. Karşısında bir bulmaca bulan Tokino bulmacayı çözmeden odadan çıkamayacaktır.

29 – Net-juu no Susume

asdfgasdfg 29 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Moriko Morioka, 30 yaşında neet olan bir kadındır.  Gerçeklikten ayrıldıktan sonra bir net oyununda havalı ve yakışıklı biri olarak başlar. Bu dünyada Lily adında bir kız buna yardım eder. Ayrıca Morika gerçek dünyada da elit bir erkeğe aşıktır.  Yeni başlamış bir animedir daha 2 bölüm çıkmış.

30 – Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to  Omotta?

asdfgasdfg 30 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Saf ana karakterimiz oyunda bir kız karaktere evlenme teklif etmiş ama o kız gerçekte bir erkek olduğu hatta yaşlı biri olduğunu söylemiştir. Bunun üzerine oyunda hiçbir kıza güvenmeyen karakterimize 2 yıl sonra bir kız evlenme teklifinde bulunacaktır.

Bu oyun animesi önerilerimizden biridir  izlemediyseniz mutlaka izleyin. 😀  Tatlı, şapşik bir kız karakterimiz vardır. Tam bir MOE!!! 😀

31 – No Game No Life

asdfgasdfg 31 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Shiro ve Sora, Oyun dünyasında büyük ün yapmışlardır. Herkes onları “HOLE” yani boşluk olarak tanımaktadır. Bu performansları oyun tanrısının hoşuma gitmiş ve onları sadece oyunlarla dolu alternatif bir dünyaya göndermişlerdir. İkilinin yeni amacı bu oyun tanrısını bir oyunda yenmektir.

No Game No Life Tanıtım ve bilgi için tıklayınız.

32 – Oreca Battle

asdfgasdfg 32 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Bir gün ona gerçek oreca canavarlarını canlandırabilecek bir hazine kullanma hakkı verildi. Faiya Orega bu güç ile Oreca dünyasının huzurunu korumak için şeytan kral ile savaşmak zorundadır.

33 – Phantasy Star Online 2 The Animation

asdfgasdfg 33 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Bir MMORPG oyunu olan “Phantasy Star Online 2”nin anime uyarlamasıdır.

Bu oyun animesini de izlemedim oyununu da oynamadım bilen varsa tavsiye eder misin? Değer mi izlemeye?

34 – Phi Brain: Kami no Puzzle

asdfgasdfg 34 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Kaito sıra dışı bir zekâya sahip bulmaca hastası bir çocuktur. Bir gün harabelerde buldukları çözülemez bulmacanın başına otururlar. Kaioto’nun bu sevdası “Phi Braine” aday gösterilmesini sağlamıştır.

35 – Pokemon

asdfgasdfg 35 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Pallet şehrinde yaşayan Ash Ketchum 10 yaşıan gelmiş ve ilk pokemonunu almıştır. Aldığı ilk pokemon huysuz bir pikachu’dur. Ash’ın en büyük hayali en büyük pokemon ustası olmaktır.

36 – Puzzle & Dragons Cross

asdfgasdfg 36 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Ateş, Su, Odun, Işık, Karanlık, Bu elementlerin enerjileri ile dolup taşan bir ada olan Dragoza,da yaşayan Ace’in maceralarını anlatmaktadır. Evcilleştirilmiş canavarlarla birlikte diğer canavarlar ile dövüşeceklerdir. Kendi ile aynı isimde olan 3DS adlı bir oyunun anime uyarlamasıdır. Çevirisi tamamlanmamış

37 – Quan Zhi Gao Shou

asdfgasdfg 37 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Çeşitli sebepler yüzünden takımdan atılan Ye Xiu Glory adlı online bir oyunda en iyiler arasındaydı. Takımı bırakırken oynadığı karakteride bırakmak zorunda kalmıştır. Bir internet cafede iş bulan Ye yeni açılan serverde aynı yolu tekrar adımlayacaktır.

En iyi oyun animeleri listemizde yer alan çin yapımı bir animedir. 😀

Quan Zhi Gao Shou Tanıtım ve İnceleme için tıklayınız.

38 – Rio: Rainbow Gate!

asdfgasdfg 38 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Komedi, hüzün ve seksi kızlar. İşte sizi ekrana kilitleyecek bu üçlü bu animededir. Bir gazinoda kumar oynayanlara şans getirdiği inanılan bir kurpiyer vardır ve o kişi Rio Rollins’dir. Annesi gibi en iyi kurpiyer olmayı hedefleyen Rio kapı kartları adı verilen özel kartları toplamak zorundadır. Kim bu 13 kapı kartını toplarsa ona EDCK yani En Değerli Gazino Kurpiyeri adı verilecektir ve bu da en iyi olduğunun kanıtıdır.

39 – Rockman.EXE

asdfgasdfg 2 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

20. yüzyılda artık herşey teknolojik hale gelmiştir. Bu zamanlar PET adı verilen küçük oyunlar piyasaya sürülmüştür. Bu oyunlar kişilere özel karakterler sunmaktadır ve bağlanılabilen tüm sanal ortamlarda bu oyunu oynayabilirsiniz. Çevirisi yarım kalmış.

40 – Saki

asdfgasdfg 39 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Mahjong, Miyanaga Saki bu oyundan hoşlanmayan bir kızdır. Ancak ne kadar sevmesede oyunda usta haline gelmiştir. Ama yinede her oyunu kazanacak kadar iyi değildir. Bu sebeple oyundan artı eksi sıfır ile ayrılabileceği bir yöntem geliştirmiştir. Kazanamıyor ama kaydetmiyorda. Ve bir arkadaşı yüzünden sevmediği bu oyunun klübüne de girmiştir.

41 – Shion no Ou

asdfgasdfg 40 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Shion küçükken ailesi öldürülür. Bu şok ile sesini kaybeden Shion aile dostları Shion’u evlatlık alırlar ve adı Yasuoka Shion olur. Shion’u kendi kızları gibi büyütürler. Shinji pro bir Shougi oyuncusudur ve Shion’a da oynamasını öğretir. Doğuştan bir yeteneği olan ve bir dahi olan Shion küçük yaşta pro olur. Aradan geçen 8 yıl sonra bir Shougi oyuncusu olarak seçtiği yolun onu nasıl ailesinin katilini bulmaya götürecektir?.

42 – Touhai Densetsu Akagi: Yami ni Maiorita tensai

asdfgasdfg 3 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Nangou, büyük borçlara batmış ve artık hayatı oynadığı bir mahjong oyununa bağlıdır ve elide kötü gitmektedir. Şeytandan gelecek bir yardımcı bile kabul edecek bir durumdayken kapı çalar. Yağmurdan sırılsıklam olmuş bir genç kapıdadır. Nangou biraz olsun oyundan kalkmak için gencı tanıdığını söyleyip içeri alır. Tam hamlesini yapacakken genç çocuk; “sen yaşamak değil kurtulmak istiyorsun” der. Bunun üzerine başka bir hamle yapacak Nangou oyunu kazanır.

43 – Weiß Survive

asdfgasdfg 41 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Takeshi ve Michi adlıik genç bir kat oyununda hapsolurlar. Bu dünyadan kaçabilmeleri için tüm savaşları kazanmak zorundadırlar.

44 – Wonder Momo

asdfgasdfg 42 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Uzaylılar dünyayı ele geçirmek için tokyo’ya saldırmışlardır. Japonyada bir idol olan Momoko da kendini bir anda bu savaşın içinde bulur. Hiçbir şekilde yakalayamadıkları bu idol birgün öylece uzaylıların kralının karşısına çıkmaya karar verir. Her bölüm 7 dakika ve 5 bölümdür.

45 – Yu-Gi-Oh

asdfgasdfg 43 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Yugi’nin dedesi Mısıra yaptığı geziden bir puzzle getirir ve Yugi bu puzzle oyununu çözer ve küçük bir dilekte bulunur. Dilek kabul olur ama Yugi’nin başına çok tuhaf bir olay gelir.

46 – Z/X: Ignition

asdfgasdfg 4 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Bir gün dünya üzerinde kara nokta adı verilen beş portal belirir. Bu portallardan dünyaya yaratıklar saldırır. Kuruluş yolu ile kart formundaki bir cihazdır.

47 – Mondaiji Tachi Ga Isekai Kara Kuru Sou Desu Yo?

asdfgasdfg 44 - En İyi Oyun Anime Öneri Listesi - TAM 47 ADET - Figurex Anime Önerileri

Bir gün birbirinden sorunlu üç çocuk kara taşvan tarafından oyunlarla yönetilen bir dünyaya çağırılırlar. Gerçek hayatlarından sıkılan bu üç sorunlu çocuk bu dünyada gerçekten eğlenebilecekler midir?.

Eveeet, sevgili Figurex.net takipçileri bu en iyi oyun animeleri listemizde bu kadar. Bence güzel bir liste oldu. 50’ye tamamlayayım istedim ama Türkçeye çevrilmiş bulabildiğim bunlardı. Çok güzel animeler var bu listede. Umarım sizler içinde listenizi uzatacak bir yazı olmuş ve beğenmişsinizdir.

Kendinize iyi bakın. Bol animeli günleriniz olsun 😀

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın