One Piece Final Süresi Kısaldı. Yanlış duymadınız. Final beklediğimizden daha erken olabilir.

Oricon News’in Perşembe günü yayınladığı röportajda, One Piece manga editörü Takuma Naitō, mangaka Eiichiro Oda’nın Eylül ayında “One Piece hikayesini beş yıl içinde bitirmeyi” istediği konusundaki açıklamasını yineledi. Natiō, Oda’nın kendisine manganın yaklaşmakta olan gelişmeleri hakkında söylediklerine göre,  beş yılda her şeyi bitirmekten emin olmadığını kabul etti. Yine de Natiō, taraftarlara “Oda beş yıl olacağını söylerse, kesinlikle beş yıl içinde biteceğini” söyledi.

Images 1 - one piece final süresi kısaldı! - figurex anime haber

Naitō, mangadaki mevcut “Wano Country Arc” daki hızlı gelişmelere bakarak, mevcut hızlanmanın beş yılın bitmesine izin vereceğini düşünüyor.

Oda, Fuji TV’deki Honma dekka! programına geçtiğimiz ay konuk olmuştu. Mangalardan yüzün üstünde cildi olan ve sona yakın mangalar hakkında bir program. Oda, daha üniversitedeyken manganın finalini tasarladığını eklemişti. Ek olarak, şovun sunucusu Sanma Akashiya da Oda’ya manga finalin bilen bir hayranı tahmin etmeyi başarırsa ne olacağını Oda’ya sordu. Oda, “finali değiştireceğim” şeklinde cevap verdi. [Oda’nın Ocak ayındaki ifadesinden sonra, OnePiece.com ve V Jump yazarı Greg Werner, Oda’nın hikayenin ilerlemesine ilişkin tahminlerini kesin zaman dilimlerinde eşitlemeye karşı fanları uyardı.]

Oda, Temmuz 2016’da yaptığı röportajda manganın yaklaşık% 65’ini bitirdiğini söylemişti.

Hala lisedeyken Oda 1992’de Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinden çaylak mangakalar için verilen için Tezuka Ödülü’nü kazandı. 19 Temmuz 1997’de Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisindeki One Piece mangasını seri hale getirmeye başladı. Manga, dünya genelinde 95. cilt, 28 Aralık’ta yayınlandığında 460 milyondan fazla kopya alacak. Toplamda Japonya’da 390 milyon kopya ve 42 bölgede Japonya’nın dışında 70 milyon kopya basılı. Manga, 2012’de 41. Japonya Karikatürcüsü Ödülünü kazandı ve “aynı çizgi roman dizisinde tek bir yazar tarafından yayınlanan en çok kopya” için 2015’te bir Guinness Dünya Rekoru kırdı.

Shueisha, manga’nın 95. cildini Japonya’da 28 Aralık’ta yayınlayacak. Viz Media, 92. cildi İngilizce olarak 2 Kasım’da yayımladı.

Manganın resmi web sitesine ulaşmak için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın