Merhaba arkadaşlar. Size en kısa sürede geri döneceğim demiştim ve işte döndüm. Bu sefer Gekkan Shoujo Nozaki-kun animesinin tanıtımı ile karşınızdayım. Eğer slice of life ve komedi seviyorsanız bu anime iki türünde harika bir karışımı. Animesi bittikten sonra mangasından devam edin çünkü o da çok eğlenceli. Normalde Slice of Life anime izleyecek bile olsam okulda geçenleri pek seçmem. Slice of Life denince daha böyle yetişkin hayatı ilgimi çekiyor.  O yüzden gerçekten ilginç değilse lisede geçen slice of life animelerini izlemiyorum. Gekkan Shoujo Nozaki-kun‘a da youtube de türkçe bulunca merak edip izlemeye başladım. Başlayış o başlayış. Kendime engel olamayıp bir gecede seriyi bitirdim. Öbür günde uykusuzluktan zombi gibi gezdim ama değdi. Kesinlikle değdi. Harikaydı.

Biraz animeden bahsedeyim.

Images. Jpeg 1 2 - gekkan shoujo nozaki-kun anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Bölüm Sayısı: 12 + 6 Special /Opening

Konusu: Sakura Chiyo okulundaki Nozaki’ye hem aşık hem de hayrandır. Ona aşkını itiraf etmeye karar verdiğinde Nozaki bazı şeyleri yanlış anlar ve ona imzasını verir. Chiyo imzaya baktığında çok sevdiği shoujo manga çizerinin imzası olduğunu görür. Yoksa Nozaki sıradan bir öğrenci değil midir?

 

Benim yorumum…

Animedeki herkes resmen psikopat. Nozaki’den Chiyo’ya kadar. Bir tane normal insan bulmak neredeyse imkansız. Ama bir tane var ki kendisi benim favorim olur o belki de en psikopat karakter.

Original - gekkan shoujo nozaki-kun anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

İşte o karakter. Animenin ana karakteri Nozaki ve Chiyo’da çok eğleneceli bir çift. Nozaki ve Chiyo’nun shoujo mangada romantik olabilecek şeyleri denemeleri de insanı gülmekten öldürüyor.

- gekkan shoujo nozaki-kun anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Adamın shoujo manga çizmesinde bir sıkıntı yok bence oldukça hoş ama bu kadar odun bir karakter gördükten sonra nasıl beceriyor diyorsunuz. Adam o kadar odun ve mangasına takık. Öyle ki arkadaşlarına SOS mesajı attığında kimse hasta oldugunu yada başına bir şey gelmiş olabileceğini düşünmüyor direkt mürekkep getiriyor. O derece yani.

Yan karakterler de ana karakterler kadar eğlenceli. Ben ana karakterler kadar onlardan da keyif aldım. Keske ikinci sezonu gelse o kadar eğlenceli bir seri.

Mangası da aynı şekilde eğlenceli. Hatta mangasında Nozaki’nin erkek kardeşi de var ve o da abisi kadar odun bir karakter.

Kısacası anime müthiş ve komedi sevenler kaçırmadan izlesinler.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın