Anime Haber

Violet Evergarden İçin Yeni Tarih !

maxresdefault

Violet Evergarden İçin Yeni Tarih !

Daha önce ertelenen Vilolet Evergarden için yeni tarih açıklandı! Görselden  anlayacağınız üzere aslında çıkış tarihi Ocak 2020 olarak açıklanan film, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen trajik Kyoto Animation yangınından sonra süresiz olarak ertelenmişti. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile Violet Evergarden filmi için yeni tarih kesinleşmiş oldu.Film 24 Nisan 2020 yılında gösterime giriyor.

Violet Evergarden Filmi İçin Yeni Tarih

Temmuz ayında gerçekleşen trajik olayda Kyoto Animation stüdyosu çalışanlarından 36 kişi yaşamını yitirmiş ,33 kişi ise yaralanmıştı. Daha sonra yapılan bir bağış kampanyası ile stüdyo binasının yeniden inşası, yaralılar ve ölen kişilerin yakınlarına gönderilmek üzere bağışlar toplandı.

Kyoto Animation’ın TV uyarlaması olan Kana Akatsuki’nin yazalığını yaptığı Violet Evergarden noveli 2018 yılında Netflix ve Japon televizyonlarında gösterime girmişti.

 

Violet Evergarden için açıklanan yeni tarih ile birlikte yayınlanan yeni trailer gösterime girdi.

Violet Evergarden, Kana Akatsuki tarafından yazılan bir light novel serisidir. Kyoto Animation tarafından seri 25 Aralık 2015 tarihinden bu yana KA Esuma Bunko baskısı altında yayınlanmaktadır

Violet Evergardan Konusu:

Büyük Savaş, dört uzun yıl süren çatışmadan sonra nihayet sona erdi; ikiye bölünmüş, Telesis kıtası yavaş yavaş bir kez daha gelişmeye başladı. Savaşta yakalanan Violet Evergarden, tek başına düşman hatlarını yok etmek amacıyla yetiştirilen genç bir kızdı. Savaşın son ayağı sırasında kanlı bir çatışmada hastaneye yatırıldı ve sakat bırakıldı, yalnızca en sevdiği kişiden gelen kelimelerle kaldı, ancak anlamlarını bilmiyordu.

Yaralarından kurtulan Violet, yeni koruyucu ailesine verildikten sonra CH Postal Services’de yeni bir hayata başlıyor. Orada, insanların tesadüflerini ve duygularını kağıt üzerindeki kelimelere dönüştüren bir “Auto Memory Doll” un çalışmasına tamamen tesadüf eseri buldu. Bu fikirle harekete geçen Violet, kendisini bir maceraya götürecek, müşterilerinin hayatını yeniden şekillendirecek ve keşiflere yol açacak bir ticaret olan bir Oto Bellek Bebek olarak çalışmaya başlar.

 

Kaynak :  Violet Evergarden Resmi Film Sitesi

Diğer anime haberleri yazılarımız için tıklayabilirsiniz.

Takipte Kalın. 😉

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın