Öncelikle selamlar, Nisan ayının gelmesiyle beklediği animeye sonunda kavuşan anime hayranları sizler de hoş geldiniz! Bugün sizlere benim de ilgimi geçen yeni ama bir o kadar da eskiyi anlatan Yasuke animesi için yine bir aradayız!

MAPPA Stüdyosunun ele alacağı bu seri; 16.yüzyılında Oda Nobunaga’nın emrinde hizmet eden Afrika kökenli bir samurayın hikayesini konu alıyor. Tabi bundan önce afro amerikalı başka bir samurayla tanışıklığımız olmuştur: Afro Samurai… gibi efsanenin yanında bakalım gelecek bu yeni Yasuke, bizlere aynı etkiyi yaratabilecek mi?

Adsiz tasarim 13 - Netflix'in Yeni Animesi: Yasuke İçin Detaylar!! - Figurex Genel

LeSean Thomas ve MAPPA animasyon ekibi kısa bir süre önce Netflix üzerinden İngilizce bir fragman yayınladı. Bununla birlikte de Yasuke‘nin konusuna, görsellerine ve içinde yer alan usta isimlere dair bilgiler edindik.
Animenin ilk bölümü 29 Nisan Perşembe günü yayınlanacak! Peki bu anime bizlere neler anlatacak? Gelin dilerseniz Netflix‘in orijinal animesi için yaptığı özete bir göz atalım…

Yasuke Animesinin Konusu

cool trailer for netflixs african samurai warrior anime yasuke starring lakeith stanfield - Netflix'in Yeni Animesi: Yasuke İçin Detaylar!! - Figurex Genel

Mekanikler ve büyü ile dolu savaşlardan zarar gören bir Japonya’da, adı daha önce duyulmayan en büyük ronin Yasuke, savaş dolu geçmişinden sonra barışçıl bir hayat sürdürmek için mücadeleye devam ediyor. Fakat yerel halk ve savaşan daimyo arasındaki sosyal kargaşalar her şeyin merkezi haline geldiğinde, Yasuke kılıcını çekmeli ve karanlıkta yaşayanların ve kana susamış savaş reislerinin hedefi haline gelen gizemli bir çocuğu korumalıdır.

resim 2021 04 02 150415 - Netflix'in Yeni Animesi: Yasuke İçin Detaylar!! - Figurex Genel

Efsanevi Oda Nobunaga‘ya hizmet eden ilk Afrikalı samuray olan Yasuke‘nin doğuş hikayesi böylece tüm dünyada duyulur…

Resmi Fragman

LeSean Thomas (Children of Ether, Cannon Busters) Yakuse‘nin yaratıcısı, yönetmeni ve baş yapımcısı olarak yer alırken Flying Lotus animenin müzik kısmında yer alıyor. Takeshi Koike (Redline) karakter tasarımında ve Lakeith Stanfield ise baş karakterimiz olan Yakuse‘yi seslendiriyor.
Son olarak da animasyon kısmında da MAPPA (Yuri on Ice, Attack on Titan, Jujutsu Kaisen…) bu işe el atıyor olacak!

Bugünlük de bir anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın