#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Netflix’de Yayınlanan Fantastik Dizi Önerileri – En İyi 20

Hello hello helloooo. Nasılsınız? Eve kapandığımız şu zamanlar demek istiyorum lakin kimimizin okulları ya açıldı ya da açılmak üzere. Ama bazılarımız hala evde tembellik yapıyor. Bu yüzden benim bayılarak izlediğim fantastik dizilerden bazılarını size de önermek istedim. Eğer fantastik dizi izlemeyi sevmiyorsanız bile ianın bana bu liste ile fantastik dizilere bağımlı olacaksınız.

Haydi listeye başlayalım.

Netflix’de Yayınlanan Fantastik Dizi Önerileri – En İyi 20

The Umbrella Academy

 

Dizinin tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

 

Locke & Key

 

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Key House sırlarla doludur. Eğer onları dinlersen fısıldamalarını duyabilirsin.

Babalarının ölümünden sonra onun eski evine taşınan üç kardeş ve anneleri daha önce hiç görmedikleri bu evde bir sıra gizemli olayla karşılaşır.


Glitch

 

Sezon Sayısı: 3

Konusu: Yeral halktan ölmüş yedi kişi bilinmeyen bir nedenden dolayı tekrardan canlanmıştır. Yeniden dirilen bu kişilerin nasıl olduda dirildiğini bulmak da bir polis memuru ve doktora kalır. 


Maymun Kral’ın Yeni Efsaneleri

 

Sezon Sayısı: 2

Konusu: Cesur bir kız dünyayı kötülükten kurtarmak için yedi kutsal tomarı aramaktadır. Bu tomarlar sayesinde uzun zamandır taşlaşmış bir şekilde uyuyan Maymun Kralı uyandırır.


Chilling Adventures of Sabrina

 

Sezon Sayısı: 3

Konusu: Yarı cadı yarı insan olan Sabrina aile mirasının peşinden gitmekle normal gençler gibi yaşamak arasında zor bir seçim yapmak zorundadır. Ama bu seçimi yapmaya çalışırken başına bir sürü haylazlık gelmeye başlar. 


Krala Mektup

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Şövalyelik eğitimi alan bir genç krallığını kurtarmak için ona emanet edilen bir mektupla Kral’ına doğru uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkıyor. 


Stranger Things

Sezon Sayısı: 3

Konusu: Ufak bir kasabada küçük bir çocuk arkasında hiç bir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Kaybolan çocuğu ararken bir sürü gizli tutulmuş şeyde tek tek ortaya çıkar.


October Fiction

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Fred ve Deloris dışarıdan sıradan birer anne baba gibi görünselerde onlar aslında canavarları avlayan birer ajanlardır. İkiz çocukları Viv ve Geoff ise kendi sırlarına sahiptirler. 


Warrior Nun

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Yetim bir genç kız gözlerini açtığında morgda olduğunu görür. Kısa süre içinde ise Hale Taşıyıcısı olarak gizli bir tarikatın yeni üyesi olduğunu öğrenir. 


Altered Carbon

Sezon Sayısı: 2

Konusu: Buzda geçirdiği 250 yıl sonra uyanan bir mahkum özgürlüğünü kazanmak için bir cinayeti çözmeye zorlanır. 


Merlin

Sezon Sayısı: 5

Konusu: Camelot’a gelen Merlin amcasının yardımıyla büyü becerilerini geliştirmeye başlar.

Kral Arthur Efsanesi anlatılmaktadır.


The Mist

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Maine’deki bir köyde bir gün gizemli bir sis ortaya çıkar. Sisin içine giren insanlar dışarıdakilerin göremediği bir şeyin içeride saklandığını fark ederler. 

Stephen King’in romanından uyarlanmıştır.


Shadowhunters

Sezon Sayısı: 4 Sezon

Konusu: Clary Fray’in sıradan hayatı melek kanı taşıyan insanlardan biri olduğunu öğrendiğinde değişmeye başlar.

Kemikler Şehri adlı kitaptan uyarlanmıştır. 


Dracula

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Kont Dracula efsanesi. 


Luna Nera

Sezon Sayısı: 1

Konusu: 17. yy İtalya’sında genç bir kız cadı kanı taşıdığını ve cadılardan oluşan bir ailenin ferdi olduğunu öğrenir. Ama küçük bir sorun vardır. Erkek arkadaşının babası ise bir cadı avcısıdır.


Sense8

Sezon Sayısı: 2

Konusu: Birbirini tanımayan sekiz farklı insan bir gün telepati yoluyla birbirlerinin hayatını yaşayabildiklerini keşfederler.


The Witcher

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Rivyalı Geralt mutasyona uğramış bir canavar avcısıdır. İnsanların yaratıklardan daha kötü olduğu bir dünyada kaderine doğru yol almaktadır. 


Diablero

Sezon Sayısı: 2

Konusu: Kaybolan bir kızı arayan umutsuz bir rahip büyük şehirde küçük kızı bulmak için bir iblis avcısı ve onun ekibine katılır. 


The Shannara Chronicles

Sezon Sayısı: 2

Konusu: Medeniyetin yok olmasının üzerinden uzun yıllar geçmiştir. Şeytani bir güç gezegeni tehdit etmeye başlayınca üç kahraman gezegenin kurtuluşu için sn umut haline gelir. 


Cursed

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Efsanevi kılıç Ekskalibur Kral olarak Arthur’u seçmeden önce kendisine bir Kraliçe seçmiştir. Fey Nimue efsanevi kılıç ile birlikte Merlin’i bulmak için yolculuğa çıkmak zorunda kalmıştır.

 


Eee ne düşünüyorsunuz? Güzel bir fantastik dizi listesi oldu bence. Umarım sizde izlerken benim gibi keyif alırsınız.

Diğer dizi önerilerimizi buradan okuyabilirsiniz.

Şimdiden iyi seyirler.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Rent A Girlfriend Anime Tanıtım ve İnceleme

Bir Kitap Bir Anime – 7