Anime Tanıtımları

Rent A Girlfriend Anime Tanıtım ve İnceleme

Rent A Girlfriend Season 2 release date Kanojo Okarishimasu Season 2 Anime

Merhaba arkadaşlar umarım hayatınızda her şey yolundadır. Yaklaşık bir haftadır hiç anime izleyemedim , fırsat bulduğum ilk anda tekrar sezon animelerine göz attım. İçlerinden Kanojo, Okarishimasu animesi direk dikkatimi çekti. Bir miktar Kore dizisi tadı taşıyan diğer adıyla Rent A Girlfriend animesi okul, shounen, romantizm, ecchi ve komedi kategorilerini barındıracak şekilde oluşturulmuş.

MAL Skoru: 7.20 

Bölümler: 12         

Çıkış tarihi : 2020

Konusu ve Benim Görüşlerim:

Başlamadan önce çok az da olsa spoiler içerdiğini belirtmeliyim, eğer bu izleme durumunuzu etkileyecekse seriyi bitirdikten sonra bu yazıyı okumanızı öneririm. Rent A Girlfriend animesinde ana karakterimiz 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Kazuya. Hayatı boyunca kızlar arasında popüler olma hayali kuran fakat bunu başaramayan, biraz çekingen biraz da garip diyebileceğimiz kişilikte bir çocuk.

Üniversitede 1. sınıfını tekrarlarken bir kız arkadaş edinmeyi başarmış fakat bu deneyim de sadece 1 aylık süreç sonunda hüsran. Kazuya terk edilir edilmez eski sevgilisi tarafından tüm sosyal medya hesaplarından da engellendiğini görünce, küçük çaplı bir psikolojik yıkım sürecine giriş yapıyor.

İşte tam bu anda karşısına Diamonds uygulaması çıkıveriyor. Diamonds bir çeşit sahte sevgili kiralama uygulaması olarak tasarlanmış. Oyunculuk ajansı gibi ajanslarla sözleşmesi olan kişiler burada oyuncu kiralar gibi kiralanabiliyor. Elbette iki tarafı da koruyan şartların bulunduğu bir sözleşme mevcut.

Örneğin; tarafların birbirine fiziksel temaslarda bulunması yasak, kiralık sevgili bu kuralın ihlali sonucunda her türlü hukuki yola başvurabilir. Kiralanan saatler dışında kiralık sevgilinin özel hayatına müdahale edilemez vs.

Kısacası uygulamanın olayı para vererek dertlerinizi birkaç saatliğine dinleyecek, sizinle sevdiğiniz hobilerinize vakit ayıracak bir sahte sevgili kiralıyorsunuz. Dilerseniz ailenizle tanıştırarak paçayı kısa süreli kurtarabileceğiniz fakat hiçbir şekilde fiziksel temasta bulunamayacağınız bir kız arkadaş kiralık olarak hayatınıza dahil oluyor.

Ana karakterimiz Kazuya’da uğradığı hezimetlerden sonra soluğu sitede alıyor. Parası neyse vereyim yeter ki uygulamanın en güzel kızı ile havam olsun arkadaş ortamlarında, kim bilecek kiralık olduğunu düşüncesiyle Mizuhara’nın profiline tıklayarak bir görüşme ayarlıyor. Geçirilen bir kaç saatlik boş sohbetli zamanın ardından eve döndüğünde kendini daha kötü hissettiğini fark ediyor.

Dertlerini parayla dinletmek, hobilerini para ödediği için başkasıyla yapabilmek vs. ağır geliyor. Yine de bir daha kızla görüşmeme kararı almasının üzerinden üç gün geçmeden yeni bir randevu ayarlıyor. Bu süreç 2-3 kez bu şekilde tekrarlanıyor ve son buluşmada Kazuya babaannesinin hastaneye kaldırıldığını öğreniyor.

Bu süreçte yanında olan Mizuhara da kendini Kazuya’nın peşinde hastaneye koşarken buluyor. Asıl olaylar da bu andan sonra gelişmeye başlıyor. İkilinin aynı üniversiteye gittiği ortaya çıkıyor, aileler karşılaşıyor derken Mizuhara’nın çevresinden saklı sürdürdüğü kiralık sevgili işi açığa çıkma tehlikesine giriyor. Tahmin edersiniz ki Kazuya da kızdan hoşlanmaya başlıyor, karşılığını alıp alamayacağı muamma.

 

Karakter Analizleri :

Kazuya Kinoshita: 21 yaşında Tokyo’da yaşayan ve sınıf tekrarı yapan bir üniversite öğrencisi. Neredeyse hiç kız arkadaşı olmamış, ailesinin beklentisi ve kişisel istekleri doğrultusunda bu durumdan kurtulmaya çalışıyor.

Chizuru Mizuhara: Tokyo’da yaşayan ek iş olarak Diamond adlı uygulamada kiralık kız arkadaşlık yapan üniversite öğrencisi. Okul yaşamı ve iş yaşamı tamamen farklı. Okuldaki kıyafetleri, görünümü oldukça sıradan ve özensiz. Fakat aslında Diamond uygulamasında en güzel kız statüsünde yer alıyor. Çabuk sinirlenen, ürkek bir yapıya sahip. Kazuya’nın tüm fiziki hamlelerini ustalıkla önlüyor. Kiralık sevgili olduğu yakın çevresi ve ailesi tarafından bilinmiyor. 

Ruka Sarashina: Kazuya’nın arkadaşının kız arkadaşı olarak tanıtılan ve aslında başka bir şirkette kiralık kız arkadaşı olarak çalışan bir kız. İlerleyen zamanlarda yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle yavaş atan kalp atışlarının Kazuya’nın etrafındayken hızlandığını fark edecek. Ve tabii ki esas oğlandan hoşlanmaya başlayacak.

Nagomi Kinoshita: Kazuya’nın babaannesi . Tek emeli çocuğun kız arkadaş edindiğini görmekti bir de yattığı hastane odasına bilgisayar aldırıp saatlerce skor kovalayacak kadar esaslı bir gamer nene. Benim Rent A Girlfriend animesindeki favori karakterimdi.

Mami Nanami: Ayrıldıktan çok sonraları bile Kazuya’nın hayallerini süslemeye devam eden tam şeytan karakterli eski kız arkadaşı. Yaşadığı her şeyi anonim Twitter hesabından yazarak diğer insanları zor durumda bırakma gibi nefret edilesi huyları mevcut. Aslında bu karakter dışarıdan oldukça tatlı görünüyordu fakat daha ikinci bölümden az çok nasıl bir yol izleyeceğini anlıyorsunuz.

 

Son Olarak:

Hızlıca bitirebileceğiniz öyle kült falan olmayan fakat bol entrikalarıyla sizi gayet güzel eğlendirebilecek bir anime. Tokyo’da geçen çoğu anime, dizi, filmde insanların git gide yalnızlaştığına değiniliyor. Yok virüs yok karantina derken umarım kimse sadece derdini dinletip , sevdiği şeyleri paylaşabilmek için parayla arkadaş kiralamaya gerek duymaz da bu uygulama gerçek hayata yansımaz.

Son olarak Mizuhara’nın çok beğendiğim şu sözüyle yazıyı bitiriyorum  “Yaşayan kimse yalnız değildir, sadece saklanmakta iyidirler.” Etrafınızda her zaman size gerçekten değer veren insanların bulunması dileğiyle

” Yaşayan kimse yalnız değildir, sadece saklanmakta iyidir.”

Diğer yazılarıma bu adresten ulaşabilirsiniz. 

Related Posts

Bir cevap yazın