Anime Önerileri

Kimetsu no Yaiba Tarzı Animeler

19 Kimetsu no Yaiba

Kimetsu no Yaiba Tarzı Animeler yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Bu yazı dizisine bir müddet daha devam etmek istiyorum. Sevilen animelerin benzeri animeleri tavsiye etme fikri fena değil sanki 🙂 Bu haftaki yazı dizimiz Kimetsu no Yaiba Tarzı Animeler. Keyifli okumalar.

1. Owari no Seraph

Nüfusun içinden bir virüs yayılır ve 13 yaşın üzerindeki herkesi öldürür. Kalan nüfusun büyük bir kısmı ki  hepsi çocuklar çocuklardan oluşur, veba sonrasına kadar gizli kalan vampirler tarafından kurtarılır. Çocuklar kan bağışı karşılığında bakılacakları (veya köleleştirilecekleri) yeraltına alınırlar. Yuuichirou ve Mikaela, vampirlerin kaprisleri ile yüzleşmek zorunda kalan kurtulanlardan ikisidir. Mikaela ölümden daha kötü olabilecek bir kaderle karşılanırken Yuuichiru kaçar ve bir vampir olur. Yuuichirou, Japonya’yı vampirlerden kurtarmaya adanmış askeri bir düzen olan Moon Demon Company tarafından bulunur. Yuuichirou’nun Japon İmparatorluk İblis Ordusu’nun bir üyesi olarak yolculuğu, ona doğaüstü tehditle savaşma gücü verecek bir iblisle sözleşme yapmaya itecektir. Bunların yanına geçmişle hesaplaşma da eklenir.

2. B the Beginning

Keith, Cremona ada ülkesindeki Kraliyet Polis Gücü için araştırmacıdır. Bir dizi tüyler ürpertici cinayeti çözmeye yardım etmek için Kokuu adlı genç bir kadın dedektifle ortaklık yapar. Keith, cinayetlerin tümünün bilinmeyen sebeplerle karanlık bir suç örgütüyle bağlantılı olduğuna inanıyordur. Hevesli Kokuu, huysuz Keith ve Kraliyet Polis Gücü’nün özel görev gücü, B. olarak bilinen bir seri katili aramak için modern başkentin cesur karnı derinliklerine iner.

3.Blood +

Saya Otonashi, Okinawa Şehrinde sıradan bir kızın sıradan hayatını yaşar. Günlerini arkadaşları ile geçirir, okula gider ve hafif anemi nöbetleri ile uğraşır. Saya’nın  geçmişi yoktur. Geçen yıla kadar hayatını unutmasına neden olan bir hafıza kaybı yaşar. Bir gece okulda başka bir dünya yaratığı tarafından saldırıya uğrar ve geçici de olsa Haji adında bir adam tarafından kurtarılır. Canavar tekrar saldırmaya çalıştığında, canavarı kolaylıkla öldürmesine izin veren bir gücü uyandırarak Saya’yı kanını içmeye zorlar. Gizem, Saya, tehlikeli canavarlarla savaşan bir organizasyon olan Red Shield’in var olduğunu öğrenince ve ondan yardım istediğinde devam eder. Sade Jane kız daha sonra canavarlarla savaşmak ve unutulmuş geçmişinin sırlarını çözmek için bir hayata başlar.

4.Vampire Hunter D

Kıyamet sonrası insanlığı bekleyen gelecek; canavarların karada dolaştığı bir yerdir. İnsanlar, teknolojik olarak bir şekilde süslü silahlar ve sibernetik atlarla sofistike olsalar da, hayatlarını 100. yüzyıldan çok 18. yüzyıl gibi yaşarlar. Ülkeyi güçlü bir vampirin yönettiği küçük bir köyü vardır. Genç bir kadın, vampir lordunun dikkatinin hedefi haline gelir. Bu yüzden D adında göçebe bir yabancıyı işe alır. Gizemli D, vampir krallığına son vermeye kararlıdır.

5. Fairy gone

Dünya, savaşla parçalanmış geçmişinin kalıntıları ile barışını ve modernleşmesini düzeltmeye çalışır. Peri asker, savaş için güçlü egoya erişmelerine izin verilen, içine ilkel bir peri yerleştirilmiş insandır. Savaş sonrası dönemi sonrası geri kalan askerler iş, hükümet veya bir suç örgütü aramaya bırakır. Mariya, beklenmedik bir şekilde kendisi de bir peri askeri haline gelen peri bağlantılı suçları işleyen bir hükümet kuruluşunda çalışan çaylak bir araştırmacıdır. Suç lordları, komplolar ve peri kavgalarından oluşan karmaşık bir dünyayı konu alır.

6. Sirius

Japonya’nın erken Showa döneminde bir vampir soruna sahiptir. Hareketli modern Tokyo metropolünün vatandaşları, ikamet eden vampirlerin akşam yemeği haline gelir. Dünya çapında vampir avlama konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan V Shipping, sorunlarının sessizce çözülmesine yardımcı olmak için Japon hükümeti ile anlaşır. Anime, köyüne yapılan bir vampir baskınından tek kurtulan Yuliy ve V Shipping Company’den Jaegers’la olan yeni hayatını konu alıyor.

7. Black Clover

Aynı kilisede terk edildikten sonra Asta ve Yuno birlikte büyüdüler. Birlikte aynı unvan olan “krallıktaki en güçlü büyücü olan Sihirbaz Kral” ı hedefleyerek büyüdüler. Ancak bir süre sonra  Yuno’nun sihir konusunda yetenekli olduğu halde, Asta’nın onu hiç kullanamadığı anlaşılır. Ancak, saldırıya uğradıklarında bunların hepsi değişir ve Asta’ya ona sihir yeteneği kazandıran garip bir büyü kitabı verilir.

8. Blue Exorcist

İnsanlar ve iblisler her zaman iki farklı dünya tarafından ayrılmışlardır: Assiah’daki insanlar ve Cehennem’deki iblisler. Dünyalar arasında seyahat etmenin tek yolu, cehennem hükümdarı Şeytan’ın savaşını sürdürmesi için sahip olmaktır. Blue Exorcist, biraz sorunlu genç ve Şeytan’ın oğlu Rin Okumura’yı takip ediyor. Bununla birlikte, babası ondan insan dünyasını fethetmesine yardım etmesini isterken, Rin onunla savaşmak için bir şeytan kovucu olmaya karar verir.

9. Devilman Crybaby

Akira her zaman biraz zayıf olmuştur ve arka plana kalmıştır. Bu yüzden çocukluk arkadaşı şeytanları ortaya çıkarmak için yardım istediğinde kabul eder. İkili, birçok kişinin sefahat için toplandığı ve şeytanlar tarafından ele geçirildiği Şabat’a gider. Şeytanlar, yeni yaşayan ev sahiplerinde ortalığı kasıp kavurmaya başlayınca Akira, arkadaşını kurtarmak için bedenleri şeytanla birleştirmeyi kabul eder. Şimdi içinde doymak bilmez bir şeytan olmasına rağmen, hala ağlayan bir bebeğin kalbine sahip.

10. Dororo

Bir samuray efendisi, savaş alanında yenilmez olmak için oğlunun organlarını 48 iblisle paylaşır ve sonra onu terk eder. Ancak oğlu ölmez. Bunun yerine, bir tıp adamı onu ilkel ama ölümcül protezlerle kurtararak, babasıyla nihai bir savaş için iblisleri avlamasına ve organlarını geri kazanmasına yardım eder.

Animeler hakkında daha fazla bilgi almak için BURAYA ve daha fazla anime önerisi için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın