Anime Haber

Netflix Lost Song İçin Devam Kararı Aldı!

271bc085539bd98bf763d02fa31ce312b0c8dcd2

Merhaba arkadaşlar. Bugün size harika ötesi bir haber vereceğim. Hepimizin sevgilisi Netlix Lost Song animesinin ikinci sezonu için kolları sıvamış durumda.

Anime’nin yönetmenleri Morita-sensei ve Junpei-sensei cumartesi günü Twitter üzerinden ” To Be Continue”  yazılı bir resim paylaştı. Demek ki yeni sezon kesin olarak geliyor. Animeyi izleyenlerin de bildiği gibi anime çok güzel bir fantezi opera tarzında.

Animenin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Junpei ve Morita-sensei yaptı. Karakter tasarımı ile Tomonori Fukuda (Robotics;Notes’un çizeri) ilgilendi. Ana karakter olan yukarıdaki resimde de gördüğünüz iki güzel kızın tasarımıyla Shizue Kanek ilgilendi. Deho Gallery arka fon tasarımlarıyla ilgilendi. K,nichi Okubo sanat yönetmenliğini yaptı. Mitsuyoshi Yamamoto ise fotoğraf yönetmenliği ile ilgilendi.

Animenin opening ve endinginden tutun içindeki bütün şarkılar birer harikaydı. Yusuke Shirato müziklerle ilgilendi. 5pb. Records müzik kayıtları ile ilgileniyor. Openingi benim favori şarkıcılarımdan biri olan Konomi Suzuki söylüyor. Endingi ise gene onun kadar güzel sesli Yukari Tamura söylüyor.

Netflix anime için oldukça iyi isimlerle çalışıyor.

Animeyi bilmeyenler için tanıtayım.

 

Tür: Fantastik – Dram

Bölüm Sayısı: 12

MAL Puanı: 7,04

Konusu: Rin sınır köyünde yaşayan ve yemek yemeyi çok seven enerjik ve eğlenceli bir kızdır. Finis ise başkentteki kocaman sarayda günlerini tek başına geçiren bir Diva’dır. Birbirinden habersiz yaşayan bu iki genç kızın ise ortak bir noktası vardır. İkisi de şarkı söyleyerek büyü yapabilmektedirler. Lakin Krallığın yaptığı savaşlar günden güne şarkıları kirletmekte ve insanlara yardım etmek yerine acı vermektedir.

 

Ben izlerken hem çok eğlendim hemde biraz ağladım. Çünkü ikisininde başlarına benim başıma gelse kaldıramayacağım tarzda şeyler geliyor. Karakterlerin o zorluklara rağmen güçlü kalabilmesi benim çok hoşuma gitti. Benden size tavsiye bu animeyi kesinlikle izleyin.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın