Genel, Dizi

Netflix After Life Dizi Tanıtım ve İnceleme

AAAABXKfPKQhXjDWr8 6zltsroFvV7x rNnGk86H9fW09Lz5t0lhkDq qrbi5jluAMqOD2RPr23CUnElNFvF0zvp24LGIsjo

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir dizi tanıtım ve incelemesine hoşgeldiniz. Bu yazımda size daha yeni bitirdiğim bir dizi olan After Life ‘tan bahsedeceğim. Hazırsanız başlayalım.


Netflix After Life Dizi Tanıtım ve İnceleme


 


Sezon Sayısı: 2

Konusu: Yerel gazetede gazetecilik yapan Tony eşi Lisa’yı kaybettiğinden beri öfke doludur ve bunu çevresindekilere yansıtmaktan kendini alamaz. 


 

Benim düşüncem…


After Life‘ı izlememdeki asıl neden Ricky Gervais’ti. Adama bayılıyorum. Bence çok eğlenceli biri. Neyse konudan kopmayalım. Ne diyordum. Evet diziyi izlememdeki asıl neden Ricky Gervais’ti. Konusunu biliyordum ve uzun zamandır listemdeydi. Ağırlıklı dram olduğunu da biliyordum ama internette denk geldiğim videolar hep komik olduğu için belki de dram öyle düşündüğüm kadar çok yoktur demiştim. Ama aşırı yanılmışım. Hemde çok yanılmışım. 


 

 


Bu challenge kesinlikle bu dizi ile denenmeli çünkü eğer bu dizide ağlamıyorsanız hiç bir yerde ağlamazsınız. Neden derseniz, dizi hayatının aşkını ve yaşama amacını kaybetmiş bir adamın etrafında dönüyor ve biz sürekli bu adamın karısıyla birlikte geçirdiği eğlenceli zamanların videolarını izliyoruz. Ve bu sahneler gerçekten çok güzel. 

Diğer oyuncuların da hakkını yemeyelim şimdi. Dizideki herkes harika iş çıkarmış. Dizi vermesi gereken mesajı çok güzel vermiş. Herkesin kaybetmek istemediği birileri vardır. Ben diziyi izlerken sürekli acaba böyle bir olay benim başıma gelse böyle davranabilir miydim diye düşünüp durdum. Diziyi izlerken ağlama nedenlerimden biri de bu düşüncemdi. After Life sizi her bölüm bu düşünce ile başbaşa bırakan bir dizi. 


 

Beğenmediğim kısımlar…


Şimdi dizi çok güzel o doğru ama gelin görünki dizi +18 ve  daha önceden +18 bir sürü dizi film görmüş biri olarak diyorum ki bu dizideki bazı şakalar ve sahneler benim bile midemi bulandırdı. Özellikle Paul Kaye’in oynadığı psikiyatr sahnelerini ikinci sezonda artık dayanamayıp atladım. O denli rahatsız ediciydi. 


 


Dizide çok fazla küfür var, neredeyse herkesin ağzı bozuk. Ama bu çok sorun teşkil etmiyor. Çünkü bizde çok fazla küfür ediyoruz. Ama bel altı şakalar ve lafların bazıları benim bile kaldıramayacağım seviyedeydi. 

Bu kısımlar dışında dizi gerçekten de bir başyapıt. Oyuncular harika, ortam harika, verilen duygular harika. Harika, harika ve gene harika. Ağlamak istiyorum ama ağlayacak güzel bir neden bulamıyorum diyorsanız After Life aradığınız şey. İnsana hüngür hüngür ağlamak için bir sürü neden sunuyor. 

Evet bir dizi incelemesi yazımızın daha sonuna geldik. Umarım beğenmişsinizdir. Eğer diğer dizi inceleme yazılarımızı merak ediyorsanız buraya bakabilirsiniz.

Başka bir yazıda görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın. 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın