Öncelikle selamlar, Türkiye’de yaşadığı için “Demon Slayer: Mugen Train” filmini sinemada izleyemeyen anime hayranları sizler de hoş geldiniz! Bugün sizlere son yıllarda adından çok söz ettiğimiz anime olan Demon Slayer animesi hakkında yeni bilgiler getirdim. 18 Mayıs’ta yayınladığı bölümle sona eren seri, yeni çıkartacağı manga ile geri dönüyor: Kimetsu Gakuen!

Saikyo Jump‘ın resmi web sitesinde, derginin bir sonraki sayısından başlayarak her iki ayda bir yayınlayarak, yayına geri dönmekle kalmayıp, ana konusu Demon Slayer mangasına dayanan bir manga serisi olan Kimetsu Gakuen, yenilenen dergiyle paylaşacağını açıkladı. Bununla beraber manga hakkında bir görsel bile yayınladılar!

2bed2ad6762176de6993af209d91def41625454843 main - Demon Slayer Animesinin Yeni Serisi: 'Kimetsu Gakuen!' - Figurex Anime Haber

Demon Slayer karakterleri okula geri mi dönüyor yoksa? Acaba gerçekten de daha öncesinde hiç okula gitmiştirler midir?

Kimetsu Gakuen! 4 Ağustos‘ta piyasaya sürülmesi planlanan Saikyo Jump‘ın Eylül sayısında yayınlanmaya başlayacak.
Daha öncesinde “Hell Warden Higuma” mangasından hatırladığımız Natsuki Hokami ve Demon Slayer serisinin orijinal yaratıcısı olan Koyoharu Gotouge birlikte bu mangayı kaleme alacak!

Peki bu manganın konusu ne olacak? Ana hikayeyle bir bağlantısı var mı?.. Bunlar gibi harika sorularınız varsa gelin size o zaman bu yeni çıkacak manganın konusundan söz edeyim!
Kimetsu Gakuen! ana hikayeden tanıdığımız karakterlerle, anime bölümlerinden sonra yayınlanan kısa ve eğlenceli hikayelerden yola çıkarak hazırlanan “chibi” tarzında bir seri olacak.
NOT: Chibi, karakterlerin abartılı olarak küçük ve tombul, kısa bacaklı ve büyük boy kafalı olarak çizildiği belirli bir çizim stilini tanımlamak için yaygın olarak kullanılır. Aynı zamanda kısa bir şey için (bir nesne, insan veya hayvan) kullanılan Japonca argo kelimesidir.

Son kısımda ise daha önce Demon Slayer animesini hiç izlememiş ya da adını duymamışlar için ayırıyorum. Gelin sizlere de bu animenin konusundan bahsedeyim…

Demon Slayer Animesinin Konusu

2 - Demon Slayer Animesinin Yeni Serisi: 'Kimetsu Gakuen!' - Figurex Anime Haber

Babasının ölümünden sonra aileyi geçindirme yükü Tanjirou Kamado’nun omuzlarına düşer. Uzak bir dağda yoksul bir yaşam sürse de Kamado ailesi, nispeten huzurlu ve mutlu bir hayatın tadını çıkartabiliyordu.

Bir gün yine para kazanmak için köye inen Tanjirou, nihayet eve döndüğünde, korkunç bir manzarayla karşılaşır! Bütün ailesi katledilmiştir. Daha da kötüsü, hayatta kalan tek kişi, kana susamış bir iblise dönüşen kız kardeşi Nezuko’dur! Öfke ve nefretle tüketilen Tanjirou, ailesinin intikamını almaya ve kalan tek kardeşinin kurtarmaya yemin eder…

Bugünlük de bir anime haber tanıtımın sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime haberine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın