Marimo Ragawa’nın Mashiro no Oto mangasının resmi internet sitesi oyuncuları açıkladı ve ekip üyeleri tanıtım fragmanı Çarşamba günü yayınlandı.

Ana karakterimizi Setsu Sawamura’yı Nobunaga Shimazaki canlandıracak. Shin-Ei Animation stüdyosundaki Hiroaki Akagi (Teasing Master Takagi-san, Hina Logic – from Luck&Logic) tarafından yönetmenlik görevi üstlenilecek.

Yoichi Kato (Aikatsu!, City Hunter: Shinjiku Private Eyes, Duel Masters) ise serininin senaryosunda görev alıyor. Jiro Mashima karakterlerin tasarımlarında görev alırken dünyaca ünlü Yoshida Brothers ise animenin müziklerinde yer alacaklar.

Nisan 2021’de ilk gösterime girecek.

Animenin konusu ise sokakta sıradışı bir enstrüman çalan erkekle karşılaşan kızı ele alıyor. Bu çalgı görsellerden anladığımız kadarıyla bir saza benziyor. En azından telli bir enstrüman. Umutlu idol şarkıcı ile Şamisen (geleneksel 3 telli Japon çalgısı) çalgıcısı ile bu şans eseri karşılaşma hem figüratif hem de gerçek seslerini keşfetme yolculuğuna çıkıyor.

Ragawa mangası Aralık 2009’da Monthly Shonen Magazine’de piyasaya sürüldü ve Kodansha manganın 25. derlenmiş kısmını 15 Mayıs’ta yayımladı. Manga geçen sene 23.Tezuka Osamu Kültür Ödülüne aday gösterildi.

Manga bu sene 10.yıldönümünü kutlamak için mayıs ayında Kodansha manga için animasyonlu bir tanıtım video yayınladı.

Ragawa 18 ciltlik Baby&Me mangasını (1991-1997) dizi haline getirmişti. Viz Media, Shojo Beat dergisinde yayımlamıştı ve manganın kitap versiyonunu da yayımlamıştı. Manga, 1996-1997 televizyon animesinden ve 2008 yılında canlı çekim Kore filminden esinlenmiştir.

Back to list

Bir cevap yazın